Osiedle Przy Jeziorach powiększa się. II etap w budowie!
I etap inwestycji Osiedla Przy Jeziorach zakończył się sukcesem, tymczasem deweloper More Place nie zwalnia tempa. Rozpoczyna się sprzedaż i budowa domów z etapu drugiego. Osiedle się powiększa, a inwestor zadbał o to, by było przygotowane z drogą wewnętrzną, chodnikami, ogrodzeniem oraz szlabanami przy wjeździe.
Zakończony właśnie I etap inwestycji obejmuje sześć domów w zabudowie bliźniaczej (czyli 12 lokali mieszkalnych), z czego dostępny dla nowych nabywców jest tylko jeden. Inwestycja cieszy się sporym zainteresowaniem, co nie powinno dziwić. Dziś szukamy przestrzeni, czy to w formie ogrodu, czy sąsiedztwa przyrody w otoczeniu miejsca zamieszkania. – Jesteśmy przekonani, że lokalizacja naszego osiedla sprawia, że klienci decydują się na zakup lokalu otoczonego zielenią, w bliskim sąsiedztwie jezior. Wypocząć mogą również we własnych ogrodach, których powierzchnia to ok. 500 m kw. To z pewnością dodatkowy atut naszej propozycji – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. We wszystkich domach wykonano elewacje oraz podjazdy do budynków. Niedługo wykończone zostaną wnętrza, zatem mieszkańcy będą mogli się do nich wprowadzać.
Nowe domy w budowie i sprzedaży
Tymczasem deweloper kontynuuje realizację osiedla i budowa II etapu trwa. W pierwszym z budynków dwulokalowych postawiono ściany parteru, w kolejnym wylano fundamenty, a następnie wykonane zostaną także ściany. – Nasza propozycja Osiedla Przy Jeziorach odpowiada na potrzeby klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się na przedpremierowe uruchomienie II etapu, inwestycja postępuje. Pierwsze domy będą gotowe na początku 2021 roku, klucze będziemy przekazywać na przełomie marca i kwietnia. Natomiast ostatnie lokale z tej części osiedla zostaną przekazane mieszkańcom na początku roku 2022 – dodaje Tomasz Pietrzyński. W ramach II etapu powstanie osiem domów – 16 lokali w dwóch wariantach powierzchni: 109,4 i 109,7 m kw.
Osiedle Przy Jeziorach zlokalizowane jest w północno-zachodniej części Poznania, u zbiegu ulic Złotnickiej i Koszalińskiej. Mieszkańcy korzystać mogą z zalet zielonej, spokojnej okolicy oraz pobliskich jezior, na co wskazuje nazwa osiedla – Jezioro Kierskie jest w odległości 1 km od osiedla, Jezioro Kierskie Małe – 3 km, a Strzeszyńskie 2 km. Deweloper zapewnia kameralną i bezpieczną inwestycję, w tym m.in. ogrodzenie całego terenu, bramę oraz domofony, jak również wsparcie w procesie finansowania nieruchomości – klienci skorzystać mogą z bezpłatnych usług eksperta finansowego, który przygotuje dla nich atrakcyjną ofertę kredytu. Docelowo, w ramach czterech etapów projektu, powstanie łącznie 28 budynków dwulokalowych.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego
Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Polityka
PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.