Osiedle Przy Jeziorach powiększa się. II etap w budowie!
I etap inwestycji Osiedla Przy Jeziorach zakończył się sukcesem, tymczasem deweloper More Place nie zwalnia tempa. Rozpoczyna się sprzedaż i budowa domów z etapu drugiego. Osiedle się powiększa, a inwestor zadbał o to, by było przygotowane z drogą wewnętrzną, chodnikami, ogrodzeniem oraz szlabanami przy wjeździe.
Zakończony właśnie I etap inwestycji obejmuje sześć domów w zabudowie bliźniaczej (czyli 12 lokali mieszkalnych), z czego dostępny dla nowych nabywców jest tylko jeden. Inwestycja cieszy się sporym zainteresowaniem, co nie powinno dziwić. Dziś szukamy przestrzeni, czy to w formie ogrodu, czy sąsiedztwa przyrody w otoczeniu miejsca zamieszkania. – Jesteśmy przekonani, że lokalizacja naszego osiedla sprawia, że klienci decydują się na zakup lokalu otoczonego zielenią, w bliskim sąsiedztwie jezior. Wypocząć mogą również we własnych ogrodach, których powierzchnia to ok. 500 m kw. To z pewnością dodatkowy atut naszej propozycji – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. We wszystkich domach wykonano elewacje oraz podjazdy do budynków. Niedługo wykończone zostaną wnętrza, zatem mieszkańcy będą mogli się do nich wprowadzać.
Nowe domy w budowie i sprzedaży
Tymczasem deweloper kontynuuje realizację osiedla i budowa II etapu trwa. W pierwszym z budynków dwulokalowych postawiono ściany parteru, w kolejnym wylano fundamenty, a następnie wykonane zostaną także ściany. – Nasza propozycja Osiedla Przy Jeziorach odpowiada na potrzeby klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się na przedpremierowe uruchomienie II etapu, inwestycja postępuje. Pierwsze domy będą gotowe na początku 2021 roku, klucze będziemy przekazywać na przełomie marca i kwietnia. Natomiast ostatnie lokale z tej części osiedla zostaną przekazane mieszkańcom na początku roku 2022 – dodaje Tomasz Pietrzyński. W ramach II etapu powstanie osiem domów – 16 lokali w dwóch wariantach powierzchni: 109,4 i 109,7 m kw.
Osiedle Przy Jeziorach zlokalizowane jest w północno-zachodniej części Poznania, u zbiegu ulic Złotnickiej i Koszalińskiej. Mieszkańcy korzystać mogą z zalet zielonej, spokojnej okolicy oraz pobliskich jezior, na co wskazuje nazwa osiedla – Jezioro Kierskie jest w odległości 1 km od osiedla, Jezioro Kierskie Małe – 3 km, a Strzeszyńskie 2 km. Deweloper zapewnia kameralną i bezpieczną inwestycję, w tym m.in. ogrodzenie całego terenu, bramę oraz domofony, jak również wsparcie w procesie finansowania nieruchomości – klienci skorzystać mogą z bezpłatnych usług eksperta finansowego, który przygotuje dla nich atrakcyjną ofertę kredytu. Docelowo, w ramach czterech etapów projektu, powstanie łącznie 28 budynków dwulokalowych.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.