Osiedle Nowa Murowana 2 w budowie
W ramach zupełnie nowego projektu powstanie niewielkie osiedle złożone z dwóch budynków wielorodzinnych. Budowa pierwszego z nich, będącego jednocześnie etapem nr 6 całości osiedla, od lipca jest już w toku. Wykonano fundamenty i aktualnie są stawiane mury parteru i pierwszego piętra. Finalnie w tej części inwestycji znajdzie się 26 lokali na trzech kondygnacjach. Zróżnicowany projekt zakłada pełną rozpiętość powierzchni - od 26 do 73 m kw., z czego większość będą stanowić mieszkania 2- i 3-pokojowe. Do lokali na parterze będą przynależeć ogrody, cieszące się dużym wzięciem, a na piętrze – przestronne balkony. Do każdego mieszkania dostępne są bezpłatne komórki lokatorskie, stanowiące nowoczesną formę zastąpienia piwnicy. Podobnie jak w inwestycji Nowa Murowana, w nowym projekcie wszystkie lokale będą oddawane w standardzie deweloperskim, który gwarantuje m.in. kaloryfery, parapety wewnętrzne, kontakty, włączniki, domofon, piec kondensacyjny dwufunkcyjny, a także rolety zewnętrzne dla mieszkań parterowych. Klienci będą mogli zakupić miejsca postojowe w granicach osiedla na własność w przystępnej cenie od 5999 zł brutto. Ponadto, w pobliżu znajdują się ogólnodostępne miejsca parkingowe. Zakończenie prac budowlanych jest planowane na czerwiec 2021.
Nowa Murowana to znak jakości
Warto podkreślić, że miejscowość Murowana Goślina mocno zyskała na popularności. Pełne zaplecze handlowo-usługowe, placówki edukacyjne, zakłady pracy są dostępne na miejscu, a w razie potrzeby możemy w nieco ponad 20 minut dojechać szynobusem do Poznania. Stacja kolejowa jest niecałe 300 m od inwestycji. Ponadto w granicach gminy Murowana Goślina znajduje się Puszcza Zielonka. - Nie brakuje osób, których urzekła ta lokalizacja. Do naszego osiedla przekonali się także poznaniacy, co nas bardzo cieszy – podkreśla Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana 2. Pierwsze osiedle od momentu premiery w listopadzie 2017, cieszyło się sporym zainteresowaniem. Powstało 91 mieszkań w pięciu budynkach wielorodzinnych. W sierpniu tego roku całość inwestycji została zakończona.
- Z taką samą dbałością przygotujemy osiedle Nowa Murowana 2. Dotyczy to nie tylko mieszkań, ale i części wspólnych, jak: drogi wewnętrzne, tereny zielone, czy oświetlenie. Jesteśmy gwarancją jakości, co może potwierdzić blisko 90 zadowolonych klientów. Projektujemy i budujemy kompleksowo. Przyszli mieszkańcy z pewnością to zauważą – podsumowuje Patrycja Pilarczyk.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego
Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Polityka
PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.