Osiedla dla małych mieszkańców
Wybór idealnego mieszkania dla siebie i swoich najbliższych to jeden z celów jakie stawiają przed sobą wszyscy, spełniający swoje marzenia o szczęśliwej rodzinie. Dla dzieci, które bezsprzecznie będą najważniejszym domownikiem, wybór nowego domu to wielkie przeżycie. Wielu inwestorów ma na uwadze szczęście naszych pociech i wie dokładnie, czego potrzeba najmłodszym mieszkańcom, aby umożliwić im zabawę, rozwój oraz bezpieczeństwo na terenie osiedla.
Rekreacja na terenie inwestycji
Spoglądając na nowe projekty inwestycji dostrzegamy, że przestrzeń dla małych mieszkańców to element obowiązkowy na osiedlu. Takie spojrzenie na funkcjonalność inwestycji posiada jeden z największych poznańskich deweloperów firma, Agrobex – Inwestycja w przestrzenie rekreacyjne dla najmłodszych mieszkańców to nie tylko ukłon dla rodziców, ale też dla całej lokalnej społeczności. W naszych projektach zawsze znajdzie się miejsce na przestronny plac zabaw dla dzieci, ale też na część rekreacyjną jak np. siłownia plenerowa – mówi Krzysztof Kruszona, prezes zarządu firmy Agrobex.
Miejsce dla maluchów w swoich projektach planuje również inwestor KM Building, realizujący aktualnie Zalasewo Park oraz Rodzinny Zakątek w Błażejewie. Podpoznańskie osiedla tworzone przez dewelopera są zaprojektowane z myślą o wszystkich mieszkańcach, jednak propozycja Rodzinny Zakątek to wyjątkowa lokalizacja dla rodzin. – Chcemy stworzyć miejsce do integracji naszej wspólnoty, dzieci mają okazję bawić się i wychowywać wśród swoich rówieśników, a rodzice tworzyć osiedlowe znajomości, a czasami nawet przyjaźnie – komentuje Maciej Bartczak, wiceprezes firmy. Miejsca rekreacyjne dla najmłodszych to już niemalże standard na nowopowstających osiedlach , w co chętnie włącza się firma Greenbud Development, tworząc plac zabaw pełen atrakcji dla dzieci na swojej inwestycji Nowy Jasin.
W podobny sposób myślą też inni inwestorzy. Proxin Investments na osiedlu Nowe Ogrody przygotował dwa bogato wyposażone place zabaw na wewnętrznych, zamkniętych dla ruchu kołowego dziedzińcach, a także cichobieżne windy w każdej klatce schodowej, które są szczególnym ułatwieniem dla rodzin z małymi dziećmi, mieszkającymi szczególnie na wyższych kondygnacjach. Dodatkowo cały teren osiedla jest monitorowany. Deweloper sukcesywnie powiększając ofertę mieszkaniową o nowe budynki, projektuje kolejne przestrzenie dla najmłodszych.
Ambitne plany zagospodarowania terenu ma Gravis Developer. Inwestycja Osiedle Owocowe w lokalizacji Komorniki-Rosnowo, ma być wzorem dla innych inwestorów, którzy chcą tworzyć duże osiedla pod miastem. – Mieszkając w podmiejskich miasteczkach, rodzice chcą znaleźć bezpieczne miejsce dla swoich pociech. Odpowiadamy na to zapotrzebowanie, tworząc na naszym osiedlu dwa lub trzy place zabaw, w zależności od rozwoju całej inwestycji. Będą to zamykane na klucz, dostępne dla mieszkańców inwestycji miejsca,
w których najmłodsi będą mogli się bawić z innymi dziećmi, niedaleko swojego domu. – zaznacza Sonja Łykowska, prezes Gravis Developer.
Przestrzeń dla małych i dużych.
Jeśli infrastruktura nie pozwala na stworzenie osobnego miejsca rekreacji, deweloper decyduje się na przyjazną lokalizację, by okolica cieszyła całe rodziny. Poznań znajduje się w czołówce polskich miast pod względem posiadania powierzchni zielonych (szczególnie północna i zachodnia strona) – warto tutaj zamieszkać.
DRN Concept Developer ze swoją propozycją Leonarda 8 znajduje się bardzo blisko atrakcyjnych terenów rekreacyjnych – Naszych klientów ucieszy bliskość Sołacza i Cytadeli, idealnych na rodzinne spotkanie. – podkreśla Paweł Andrzejewski z marki DRN Concept Deweloper.
EBF Development proponuje swoim klientom, projekt zlokalizowany w pobliżu licznych terenów rekreacyjnych. W okolicy znajdują się ścieżki rowerowe, tereny zielone oraz jezioro Rusałka. Ponadto deweloper przygotował dla najmłodszych na terenie osiedla dwa place zabaw.
Natomiast inwestycja Rodzinne Podolany budowana przez dewelopera SKY Investments, to projekt stawiający na przyjazne środowisko do wychowywania i rozwoju dzieci. – Nasza propozycja stawia na bezpieczeństwo. Zamknięte, ogrodzone osiedle, jest dobrym wyborem dla rodziców i ich pociech. – mówi Małgorzata Walczak-Łondka z firmy SKY Investments. Konwencję zamkniętą posiada także budowane Osiedle Przy Jeziorach, które posiada ogrodzenie z bramą wjazdową i domofony.
Wyjątkową propozycję stworzyła również Grupa Partner w swoim projekcie – Śródka OdNowa 2. Budynek oddalony od Starego Rynku o nieco ponad 2 km, wystarczy kilkuminutowy spacer, aby dotrzeć na przystanki komunikacji miejskiej. Przyszli Mieszkańcy będą mieć w pobliżu także kompletne zaplecze handlowo-usługowe.
Lokalizacja na 5+
Niezwykle istotną kwestią jest także odległość od domu do placówki edukacyjnej. Dla wielu – kwestią najistotniejszą. Dla rodziców to priorytet, by dziecko bezpiecznie trafiło do szkoły, a podróż do przedszkola nie była utrudnieniem.
Na czele ilości okolicznych placówek oświatowych plasuje się zdecydowanie inwestycja Piątkowska 103, realizowana przez Quadro Development. – Rodziny docenią pobliskie żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe oraz wyższe uczelnie. Można powiedzieć, że najmłodsi mieszkańcy skorzystają z pełnej oferty oświaty w okolicy. – komentuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Warto podkreślić, że mieszkania na Piątkowskiej 103, zachęcają bardzo dużą powierzchnią, co będzie dobrą propozycją dla rodzin.
- Chcemy, by nasza inwestycja budziła zainteresowanie między innymi poprzez dobrą lokalizację, czyli zaplecze handlowo-usługowe i edukacyjne, np. bliskość Szkoły Podstawowej nr 11, dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego nr 38 – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Spokojna lokalizacja osiedla, razem z zapleczem oświatowym tworzy perfekcyjne warunki do wychowywania dzieci.
- Firma deweloperska tworząc inwestycję, powinna pomyśleć o każdym mieszkańcu. Place zabaw, miejsca rekreacji na zewnątrz, czy nawet przygotowane pomieszczenia wewnątrz budynków służą integracji. Dzięki temu mieszkańcy czują bezpieczeństwo, ale i przynależność do wspólnoty. To sprawia, że tylko utwierdzają się w przekonaniu najlepszego wyboru, jakiego mogli dokonać – podsumowuje Agnieszka Banaszak, wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.