Orzechowa Osada z kolejnym etapem.
Trwa rozbudowa projektu Orzechowa Osada. W podpoznańskich Kobylnikach, przy ulicy Kasztanowej 7 powstaje kolejny budynek wielorodzinny, tym razem z 64 mieszkaniami. Struktura oferowanych lokali, ich cena, a także lokalizacja oraz niedaleki termin zakończenia prac wpływa na popularność osiedla. Jednocześnie inwestor zapowiada następne etapy.
Zamieszkać na peryferiach Poznania to świadomy wybór. Za takim rozwiązaniem przemawia coraz lepiej rozwinięta infrastruktura, bliskość terenów zielonych, a przede wszystkim brak miejskiego hałasu. Wśród pozytywnych aspektów wyboru jest także cena mieszkania, dużo niższa, niż w centrum dużego miasta. Argumentem jest zwiększone bezpieczeństwo oraz sprawna komunikacja, zarówno z metropolią, jak i przy wyjazdach na autostradę, czy drogi szybkiego ruchu. Takie korzyści powodują, że podpoznańskie inwestycje mieszkaniowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wśród nich pojawiają się projekty, które szybko stają się synonimem komfortu i nowoczesności. Do takich projektów należy Orzechowa Osada w miejscowości Kobylniki. W zrealizowanym już I etapie powstało 45 mieszkań. Wszystkie znalazły swoich właścicieli. Tu mieszka się dobrze i wygodnie. Kameralne osiedle, stanowi doskonałe uzupełnienie niskiej zabudowy okolicy. Realizowany obecnie II etap to również 3 kondygnacyjne budynki wielorodzinne. Pierwszy z nich będzie liczył 64 lokale o powierzchni od 31 do 79 mkw. Tym samym do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą kawalerki oraz lokale 2-, 3-, i 4- pokojowe. Każdy z przestronnym słonecznym tarasem lub balkonem oraz przemyślanym układem pomieszczeń. – Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Murujemy ścianki działowe 2 piętra. Trwa także montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych. Zainteresowanie jest spore. Wśród klientów są zarówno osoby kupujące mieszkania na swoje potrzeby jak i klienci inwestycyjni. – mówi Agata Michalczyk, Kierownik Biura Sprzedaży Orzechowej Osady. Do dyspozycji mieszkańców będzie również hala garażowa, dodatkowe miejsca postojowe przed budynkiem oraz komórki lokatorskie. Nie zabraknie elementów małej architektury. Powstaną drogi wewnętrzne, oświetlenie, czy zielone przestrzenie. Dla najmłodszych planowany jest przestronny plac zabaw. Termin zakończenia realizacji drugiego budynku to I kwartał przyszłego roku. Ceny rozpoczynają się od 7850 zł. brutto za mkw. Uzupełnieniem oferty Orzechowej Osady są również lokale usługowe z I etapu. Dostępnych jest jeszcze 5, a cena najmniejszego to 172.000 złotych netto.
Kobylniki położone są na terenie gminy Rokietnica. To bardzo popularna miejscowość wśród osób poszukujących miejsca do zamieszkania. Zaletą lokalizacji jest bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna. Bliskość trasy S11 w kierunku Obornik, czy Poznania ucieszy miłośników dalszych podróży. Z Poznania do Kobylnik dostaniemy się także komunikacją miejską linii 821. Pobliskie Sady, Tarnowo Podgórne oraz Baranowo oferują rozbudowaną infrastrukturę z usługami niezbędnymi do komfortowego życia z rodziną. Otoczenie inwestycji to także doskonałe miejsce dla osób aktywnych. Pobliskie tereny rekreacyjne z licznymi ścieżkami i trasami rowerowymi pozwolą odpocząć i regenerować siły w otoczeniu natury. Jezioro Kierskie to jedyne 2 km od inwestycji.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.