Oczyszczanie powietrza klimatyzatorem?

Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Klimatyzację kojarzymy z ochładzaniem powietrza podczas letnich upałów. Nie każdy wie jednak, że klimatyzator może też pełnić też inne funkcje np. oczyszczać powietrze.
Jakość powietrza w Polsce, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym wciąż pozostawia wiele do życzenia, a smog nadal jest zjawiskiem powszechnym. W związku z tym wiele osób, w trosce o własne zdrowie, decyduje się na zakup oczyszczacza powietrza. Choć może niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, to również klimatyzacja może pełnić taką funkcję. Nowoczesne urządzenia chłodzące nie tylko chłodzą powietrze, ale także mogą posiadać system filtrów, które usuwają zanieczyszczenia i znacząco poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach.
Klimatyzator — urządzenie wielofunkcyjne
Podstawowym zadaniem klimatyzatora jest oczywiście chłodzenie powietrza, jednakże urządzenia te mogą być również używane również w okresie grzewczym. Można korzystać z nich w celu ogrzewania powietrza, a jeśli są wyposażone w odpowiednie filtry, działają równie dobrze w roli oczyszczaczy. Jeżeli więc zależy Ci na urządzeniu wielofunkcyjnym, które nie tylko dostosowuje temperaturę do Twoich preferencji, ale również zadba o jakość powietrza w domu lub mieszkaniu, to warto przyjrzeć się bliżej dostępnym na rynku klimatyzatorom.
Klimatyzator jako oczyszczacz powietrza
Są różne sposoby na oczyszczanie powietrza. Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę na to, jakie rodzaje filtrów posiada. Oto kilka przykładów:
- filtr powietrza — standardowe wyposażenie klimatyzatora, usuwające kurz i pył;
- filtry oczyszczające powietrze, których zadaniem jest usunięcie zapachów oraz drobniejszych cząstek;
- filtry antybakteryjne przeznaczone do usuwania i unieszkodliwienia bakterii, wirusów, roztoczy.
Cząsteczki, z których składa się smog, są na tyle niewielkie, że nie każdy filtr jest w stanie je wyłapać. Marka klimatyzatorów ANDE posiada rozwiązanie w postaci specjalnych filtrów, które pomagają w wyłapywaniu zanieczyszczeń z powietrza. Wszystkie modele ANDE są wyposażone w filtr antybakteryjny oraz filtr PM 2.5, który usuwa 99,9% zanieczyszczeń, również tych, z którymi stykamy się w sezonie “smogowym”.
Ponadto producent oferuje możliwość dokupienia do niektórych modeli dodatkowych filtrów m.in. z aktywnym węglem, 3 in 1, z witaminą C, z jonami srebra.
Jonizator
Kolejnym urządzeniem poprawiającym jakość powietrza w pomieszczeniach jest jonizator, który produkując dobre dla naszego zdrowia ujemne jony, usuwa nieprzyjemny zapach i szkodliwe substancje, wchodząc w reakcję chemiczną z zanieczyszczonymi cząsteczkami.
Warto zaznaczyć, że ofercie ANDE wszystkie klimatyzatory ścienne posiadają wbudowany jonizator powietrza.
Co jeszcze może poprawić Twój komfort?
Oprócz funkcji związanych z chłodzeniem i oczyszczaniem powietrza, klimatyzatory ANDE charakteryzują się również ekologiczną wydajnością. Dzięki zastosowaniu silników wentylatorów sprężarek typu BLDC osiągają klasę energetyczną A++ (model Queen A+++). Nowo zaprojektowana płyta główna, zapewnia pobór energii w trybie czuwania na poziomie 0,3W. Jest to oszczędność energii o około 80%.
Co istotne, wszystkie modele klimatyzatorów ANDE pracują w oparciu o najnowszy ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który cechuje się zwiększeniem efektywności energetycznej, wpływa na bezpieczeństwo użytkowania oraz niską toksyczność. W związku z tym nie powoduje niszczenia warstwy ozonowej oraz posiada bardzo niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego.
Wybierz model klimatyzatora dopasowany do Twoich potrzeb.
Klimatyzatory ANDE tworzą w pomieszczeniu zdrowy i naturalny klimat. Bez względu na to, jakie warunki panują na zewnątrz, zawsze zapewniają odpowiednią temperaturę, optymalny poziom wilgotności, a także oczyszczają powietrze. W dobie panującego smogu jest to spora ulga dla organizmu, ale również idealne rozwiązanie dla dzieci i alergików.
W ofercie firmy znajdują się cztery serie klimatyzatorów domowych, ściennych o zróżnicowanych funkcjach, dostosowanych do potrzeb klientów. Znajdź ten, który pasuje właśnie do Ciebie.
Właściciel marki ANDE w Polsce:
ANG Klimatyzacja Sp. z o.o.
ul. Częstochowska 26,
32-085 Modlnica
tel. (12) 398 07 00
bok@myande.pl
www.myande.pl
***
Klimatyzatory ANDE cechuje najwyższa jakość wykonania, dbałość o każdy detal, design zaprojektowany przez renomowane biura projektowe z Japonii. Podzespoły czołowych producentów: Hitachi, Mitsubishi Motors, Toshiba, LG, Nichicon, GMCC, Highly, Zhipu, Renesas, Welling są wytwarzane w najnowocześniejszych fabrykach klimatyzacji 2.0.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.