Nowy Gruszczyn. I etap osiągnął stan surowy zamknięty
W podpoznańskiej gminie Swarzędz trwa realizacja osiedla Nowy Gruszczyn. W I etapie, zlokalizowanym przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie, powstanie łącznie siedem budynków dwulokalowych. Aktualnie trwają zaawansowane prace budowlane w każdym z nich. Wszystkie domy osiągnęły już stan surowy zamknięty, co oznacza, że zostały wstawione okna i zamontowany dach.
Nowy Gruszczyn, inwestycja zlokalizowana przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie to nowy projekt deweloperski na przedmieściach Poznania. W pierwszym z sześciu etapów inwestycji, którą realizuje Sky Investments, znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych w zabudowie bliźniaczej. Klienci mogli wybrać jeden z dwóch typów domów o zróżnicowanej powierzchni użytkowej - A - 141 mkw. i B - 135,14 mkw. O szczegółach dotyczących poszczególnych prac informuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments. - W czterech budynkach dwulokalowych na ukończeniu są prace związane z elewacjami zewnętrznymi. Natomiast w kolejnych 3 budynkach trwa docieplanie styropianem. Najważniejsze, że wszystkie domy osiągnęły już stan surowy zamknięty, co oznacza, że zostały wstawione okna i zamontowany dach. Przed naszym zespołem kolejne zadania, w tym przede wszystkim dokończenie elewacji, skupienie się na takich elementach, jak drewniane wstawki, rynny, parapety zewnętrzne. Następnie zostaną przygotowane miejsca postojowe z kostki brukowej. Po wykonaniu tych prac, pozostają wnętrza, gdzie będą wylewane posadzki. Później pozostaną już drobniejsze prace, ale czasochłonne – wyjaśnia przedstawicielka firmy Sky Investments.
Niemal wszystkie lokale z I etapu inwestycji Nowy Gruszczyn zostały sprzedane. To oznacza, że projekt cieszy się sporym zainteresowaniem i z pewnością doczeka się kontynuacji w postaci kolejnych etapów. Docelowo w ramach osiedla dostępnych będzie 38 domów, czyli 76 lokali. Każdy lokal ma dwa poziomy. Parter z kuchnią, salonem i łazienką tworzą strefę dzienną, a piętro z trzema sypialniami, dwiema garderobami i łazienką – strefę wypoczynkową. – Nasz projekt szczególnie podoba się rodzinom, które zauważają bliskość przyrody oraz przestrzeń domu. Są to cechy bardzo ważne dla inwestycji podmiejskich, dlatego cieszymy się, że trafiamy w gusta naszych klientów – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska. Pierwsze domy w ramach inwestycji Nowy Gruszczyn będą gotowe już w przyszłym roku. Ponadto na ukończeniu jest osiedle Rodzinne Podolany, zlokalizowane przy ul. Heleny Rzepeckiej, gdzie docelowo będzie 99 mieszkań i domów w zabudowie szeregowej. Dosłownie ostatnie z nich, o powierzchni ponad 70 mkw. są dostępne w sprzedaży.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.