Nowość w termoizolacji - podwójne płyty
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Płyty styropianowe składające się z dwóch warstw o różnych, ale uzupełniających się właściwościach to odpowiedź firmy Styropmin na rosnące oczekiwania co do efektywności ocieplenia domów.
Linia Duo Line składa się z trzech produktów: do izolacji ścian zewnętrznych, do izolacji fundamentów oraz izolacji takich miejsc, jak dachy odwrócone, gdzie jest ryzyko większej wilgotności. Warstwy są dopracowane nie tylko pod względem parametrów, ale różnią się także strukturą, co pozwala osiągnąć dodatkowe korzyści. Na przykład - są bardziej odporne na wilgoć, a specjalne żłobienia skuteczniej odprowadzają wodę.
„Przy projektowaniu płyt Duo Line postawiliśmy przed sobą dwa główne cele. Po pierwsze mają dawać najlepszą możliwą izolację, a po drugie - nie tylko parametry, ale i sam sposób montażu musi temu sprzyjać. Stąd zdecydowaliśmy się choćby na tak z pozoru nieznaczącą zmianę jak zwiększenie rozmiarów płyty. W praktyce oznacza to mniej łączeń, a tym samym mniejsze ryzyko powstawania mostków termicznych, czyli miejsc nadmiernego uciekania ciepła” - opowiada Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w Styropminie.
Jak zatem wyglądają podwójne nowe płyty?
Duo Line Protect i Passive Protect są przeznaczone przede wszystkim do izolacji fundamentów. Seria Protect to płyty zielone, a Passive Protect - ciemnoszare, grafitowe. Oba rodzaje mają dodatkową membranę ochronną z tworzywa sztucznego - to daje zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, szkodnikami czy oddziaływaniem mikroorganizmów. Sztywna membrana eliminuje konieczność stosowania dodatkowej folii kubełkowej, a jej wykończenie z wyżłobieniami w kształcie kropel umożliwia swobodny odpływ wody.
Duo Line Green&Black zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o dachach odwróconych, ale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest ryzyko większej wilgoci. Jak wskazuje nazwa, płyty te składają się z warstwy zielonej i ciemnej, grafitowej. Ta druga ma specjalną strukturę, która ułatwia klejenie. Warstwa zielona zaś ma obniżoną nasiąkliwość, a jednocześnie zwiększoną wytrzymałość mechaniczną. Również w tym przypadku jest wykończona wyżłobieniami w kształcie kropel, które ułatwiają odprowadzanie wody.
Duo Line White&Black „Szarotka” to biało-czarne płyty służące ocieplaniu ścian zewnętrznych. Warstwa ciemna jest tak zaprojektowana, by jak najlepiej trzymała się powierzchni - jest to możliwe m.in. dzięki fakturze, która zwiększa przyczepność. Biała warstwa z kolei odbija promienie słoneczne - a to oznacza ograniczenie ryzyka zniekształcenia się płyty.
Ściany zewnętrzne to z reguły największy obszar, na którym układana jest warstwa izolacji. „Szarotka” jest tak pomyślana, by montaż był sprawny i łatwy. Płyty Duo Line są większe, więc ich układanie idzie szybciej. Jednocześnie oznacza to mniej łączeń. Dodatkowo – w celu zminimalizowania ryzyka nieszczelności i mostków termicznych - w płytach zastosowano specjalne frezy dla jeszcze szczelniejszego łączenia płyt. Na płytach oznaczone są także miejsca nakładania kleju i kołkowania, co ułatwia precyzyjne mocowanie płyt styropianowych.
„Termoizolacja to konieczność, i ze względu na ochronę klimatu, i z powodu kosztów energii, które obecny kryzys energetyczny boleśnie uświadomił wielu osobom. Niemniej w branży budowlanej widać to było od lat - choćby poprzez systematycznie zaostrzane normy, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na energię. Zależało nam zatem na tym, by stworzyć innowacyjne płyty, które dadzą rzeczywisty i odczuwalny efekt” - podsumowuje Dariusz Pruszkowski.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.