NOWOŚĆ! Podłoga w jodełkę – nowość w ofercie biopodłóg PURLINE wineo
Oferta ekologicznych biopodłóg wineo poszerzyła się o paletę paneli oferujących montaż w formie popularnej jodełki. Układy w 9 różnych wariantach i dostępność 34 dekorów tworzą nieskończoną ilość aranżacyjnych wariantów. Klasy użyteczności pozwalają na ich zastosowanie również w przestrzeniach publicznych. Dodatkowo biopodłogi PURLINE to gwarancja jakości i produkcja z poszanowaniem środowiska naturalnego.
Podłoga w jodełkę szczyt popularności osiągnęła w epoce renesansu i baroku zdobiąc dumnie arystokratyczne wnętrza. Potem cyklicznie wracała do łask, a dziś kojarzona jest z elegancją nadającą ton praktycznie każdej aranżacji przestrzeni. Nowa oferta paneli z kolekcji PURLINE wineo odpowiada na projektowe i użytkowe oczekiwania.
Panele z kolekcji PURLINE wineo umożliwiające montaż w jodełkę dostępne są w dwóch rozmiarach - 480 x 80 mm i 380 x 95 mm oraz w dziewięciu możliwych wariantach ułożenia. To również szeroka paleta dekorów - od tradycyjnych po nowoczesne, od subtelnych po przykuwających uwagę. Wzór w jodełkę wpisuje się w każdą koncepcję architektoniczną. W ramach danego rozmiaru można je dowolnie kolorystycznie zestawiać, dzięki czemu otrzymujemy jeszcze więcej możliwości kreatywnego wykorzystania.
Wszystkie rozwiązania z kolekcji PURLINE posiadają klasy użyteczności 23/32 do prywatnego zastosowania, 23/33/42 do mocno obciążonych pomieszczeń prywatnych i publicznych, jak i średnio obciążonych pomieszczeń przemysłu lekkiego oraz 23/34/43 do intensywnego użytkowania w prywatnych pomieszczeniach mieszkalnych, do intensywnego użytkowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej i do intensywnego użytkowania w pomieszczeniach przemysłu lekkiego. Zatem mają również zastosowanie w przestrzeniach użyteczności publicznej.
Oferta PURLINE obejmuje również panele w formatach 600x100 mm, 1200x200 mm, 1500x250 mm, 1000 x 500 mm.
Idealnie dobrana podłoga to również cicha podłoga, dlatego też decydując się na montaż paneli warto pomyśleć o matach podkładowych. Maty podkładowe wineo są dedykowane wszystkim rozwiązaniom podłogowym dostępnym na rynku, natomiast wybór właściwej zależy od wielu czynników, m.in. rodzaju podłoża.
Mata silentCOMFORT o grubości 1,5 mm dedykowana jest pod biopodłogi PURLINE w wersji na click, silentRIGID 1,2 mm pod biopodłogi PURLINE w wersji Rigid, a podkład silentPREMIUM wineo o grubości 1,8 mm pod biopodłogi PURLINE w wersji klejowej.
Nowością w ofercie wineo są samoprzylepne maty podkładowe singleGLUE wineo i doubleGLUE wineo.
Rozwiązania wineo – zarówno biopodłogi PURLINE, jak i maty poliuretanowe to rozwiązania przyjazne środowisku naturalnemu, co potwierdza certyfikat BLAUER ENGEL, a w przypadku biopodłóg PURLINE również cradle to cradle® i Greenguard.
Biopodłogi PURLINE wineo składają się z ecuranu – organicznego tworzywa, wykonanego z olejów roślinnych i kredy. Nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak chlor, plastyfikatory czy rozpuszczalniki i są całkowicie pozbawione zapachów oraz wolne od emisji. Mają lekko elastyczną powierzchnię, która jest przyjemnie ciepła dla stóp oraz wytrzymała. Nie ma ryzyka powstania nieestetycznych pęknięć czy odprysków jak w przypadku płytek ceramicznych. Można zatem śmiało wybrać je do salonu, jadalni, pokoju dziecięcego, a nawet do kuchni i łazienki. Są łatwe w montażu.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.