Nowe osiedle w podpoznańskich Szczytnikach
Kilkanaście kilometrów od Poznania, w gminie Kórnik, powstaje nowe osiedle o nazwie „Domy w Szczytnikach”. Będzie to w sumie dziesięć domów, w ramach których zaplanowano 40 lokali w dwóch wariantach powierzchni: 104,70 m kw. i 126,10 m kw. Według harmonogramu, I etap inwestycji, z ośmioma lokalami, będzie gotowy na wrzesień 2020 roku.
Domy z ogrodem, położone w bliskiej odległości od dużych miast to wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu przyszli mieszkańcy z jednej strony mają niedaleko do swoich miejsc pracy, z drugiej – na wyciągnięcie ręki są nie tylko wszelkie udogodnienia, ale przed wszystkim spokój i otoczenie przyrody. - Przy projektowaniu osiedla zwróciliśmy uwagę na komfort mieszkańców i funkcjonalność życia na co dzień – mówi Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach. - Z myślą o tym, zaplanowaliśmy oddzielne wejścia do każdego z domów oraz osobne ogrody. Proponujemy projekt, który gwarantuje wygodę, jak w domu jednorodzinnym.
Niezależnie od wyboru wariantu metrażu, układ pomieszczeń pozostaje podobny: przestrzeń dzienna, zlokalizowana na parterze, będzie idealna na salon z aneksem kuchennym i toaletą. Natomiast na piętrze można zaplanować strefę z trzema pokojami (w tym jeden może pełnić funkcję garderoby) i łazienką. Do każdego z lokali przynależeć będzie również wspomniany ogród o powierzchni od 62 do 126 m kw., balkon oraz garaż i miejsce postojowe. - Oprócz tych udogodnień, mocno zadbamy o wykończenie budynków. Cegła w odcieniach brązu podkreśli ponadczasowość. Z kolei takie rozwiązania, jak okna do samej podłogi w każdym pomieszczeniu i grafitowy kolor pokrycia dachowego nawiązują do aktualnych trendów - dodaje Michał Rozwadowski.
Domy w Szczytnikach wyróżniają się lokalizacją – kilkanaście kilometrów od Poznania, dzięki czemu do stolicy Wielkopolski dotrzeć można w kwadrans – trasą szybkiego ruchu S11. Około 300 m od inwestycji znajduje się przystanek autobusowy, a w pobliżu jest stacja PKP w Gądkach. Fani aktywności na świeżym powietrzu zwrócić powinni uwagę na bliskość jezior: Kórnickiego i Bnińskiego, a tych, którzy wolą spacery, z pewnością zainteresuje arboretum w Kórniku oraz tamtejszy zamek. W okolicy znajdują się zarówno punkty handlowo-usługowe, jak sklepy spożywcze czy apteka, oraz placówki edukacyjne: przedszkole i Szkoła Podstawowa w oddalonych o 3 km Kamionkach.
Nowy dom w Szczytnikach kosztuje nieco ponad 400 tys. zł. Taka propozycja zachęci z pewnością klientów, którzy chcą mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym w mieście zamienić na własny dom, ogród i przestrzeń. Wśród przyszłych mieszkańców osiedla Domy w Szczytnikach będą m.in. rodziny z dziećmi.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego
Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.