Nowe Ogrody. Ostatnie mieszkania w 7 etapie.
To już 10 lat od kiedy rozpoczęto realizację projektu Nowe Ogrody na poznańskich Jeżycach. W tym okresie sprzedano 671 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Obecnie ukończony jest VI etap, gdzie trwa przekazywanie kluczy nabywcom. Natomiast w siódmej części osiedla trwa sprzedaż. Zostały dosłownie ostatnie lokale mieszkalne.
Nowe Ogrody „na szóstkę”
Projekt Nowe Ogrody już na stałe wpisał się w krajobraz poznańskich Jeżyc. Jego budowa rozpoczęła się w 2012 roku i od tego czasu przekazano mieszkańcom lokale z sześciu etapów. Od samego początku projekt stał się popularny wśród osób szukających własnego M. Powodem jest z pewnością jakość wykonania, elegancka architektura, rzadko spotykane spore odstępy między budynkami, a także przemyślane zagospodarowanie terenu, jak choćby wewnętrzny dziedziniec zamknięty dla ruchu kołowego, czy liczne zielone skwery. Etap VI, gdzie znajdują 62 mieszkania jest gotowy. – Z radością przekazujemy klucze nabywcom – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin.
Szczęśliwa siódemka
Z kolei niecały rok temu do sprzedaży trafił etap VII. Powstanie 130 mieszkań, a wybrane lokale będą posiadać duże tarasy o powierzchni nawet do 36 mkw. Budowa tej części osiedla jest mocno zaawansowana. Generalny wykonawca kończy stan surowy całego budynku. W niemal wszystkich klatkach w lokalach mieszkalnych budowlańcy wykonują ścianki działowe. W większości mieszkań w klatkach od 6a do 6d gotowe są instalacje elektryczne podtynkowe. Na klatkach schodowych oznaczonymi tymi samymi numerami (6a-6d) wykonywane są tynki oraz wstawiana stolarka okienna. Powyżej trwa montaż pokrycia dachowego (w tym papa i styropian). Ponadto trwają prace elewacyjne zewnętrzne na budynku od strony północnej i zachodniej. W przyszłym tygodniu rozpocznie się wylewanie posadzek w mieszkaniach. – Realizacja postępuje zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem – podkreśla Piotr Łopatka z firmy Proxin, jednocześnie informując, że dostępnych jest w sprzedaży 11 mieszkań, w tym 2- i 3-pokojowe.
Warto podkreślić, że na tarasach, balkonach oraz w ogródkach będzie dodatkowe oświetlenie, a montaż narożnikowych okien da większe naświetlenie. Komfort użytkowania zapewni także hala garażowa z dwiema rowerowaniami dla wszystkich mieszkańców. Deweloper duży nacisk położył również na bezpieczeństwo. Inwestycja jest strzeżona 24 h na dobę. Dla najmłodszych powstanie kolejny już na osiedlu plac zabaw.
Ceny rozpoczynają się od 8300 zł brutto za mkw., a planowany termin zakończenia VII etapu to I kwartał 2023 roku. Istotne jest, że w zrealizowanych już wcześniej etapach osiedla Nowe Ogrody funkcjonują lokale usługowe, sklepy, przychodnie oraz piekarnia. Pojawiły się również liczne nasadzenia oraz przemyślana mała architektura.
Inwestycja Nowe Ogrody powstaje przy ul. Janusza Meissnera, pomiędzy Os. Lotnictwa Polskiego a Fortem VII. Ta lokalizacja zapewnia dostęp do przystanków autobusowych (na terenie inwestycji) i tramwajowych (pętla Ogrody), a to gwarantuje sprawną komunikację z centrum Poznania i innymi dzielnicami miasta. Nowe Ogrody to także bliskość Rusałki, Ogrodu Botanicznego czy Lasku Marcelińskiego. Nieopodal jest także basenu, klub fitness, korty tenisowe i ścieżki rowerowe.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie
Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.