Nowe Ogrody. Ostatnie mieszkania w 7 etapie.
To już 10 lat od kiedy rozpoczęto realizację projektu Nowe Ogrody na poznańskich Jeżycach. W tym okresie sprzedano 671 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Obecnie ukończony jest VI etap, gdzie trwa przekazywanie kluczy nabywcom. Natomiast w siódmej części osiedla trwa sprzedaż. Zostały dosłownie ostatnie lokale mieszkalne.
Nowe Ogrody „na szóstkę”
Projekt Nowe Ogrody już na stałe wpisał się w krajobraz poznańskich Jeżyc. Jego budowa rozpoczęła się w 2012 roku i od tego czasu przekazano mieszkańcom lokale z sześciu etapów. Od samego początku projekt stał się popularny wśród osób szukających własnego M. Powodem jest z pewnością jakość wykonania, elegancka architektura, rzadko spotykane spore odstępy między budynkami, a także przemyślane zagospodarowanie terenu, jak choćby wewnętrzny dziedziniec zamknięty dla ruchu kołowego, czy liczne zielone skwery. Etap VI, gdzie znajdują 62 mieszkania jest gotowy. – Z radością przekazujemy klucze nabywcom – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin.
Szczęśliwa siódemka
Z kolei niecały rok temu do sprzedaży trafił etap VII. Powstanie 130 mieszkań, a wybrane lokale będą posiadać duże tarasy o powierzchni nawet do 36 mkw. Budowa tej części osiedla jest mocno zaawansowana. Generalny wykonawca kończy stan surowy całego budynku. W niemal wszystkich klatkach w lokalach mieszkalnych budowlańcy wykonują ścianki działowe. W większości mieszkań w klatkach od 6a do 6d gotowe są instalacje elektryczne podtynkowe. Na klatkach schodowych oznaczonymi tymi samymi numerami (6a-6d) wykonywane są tynki oraz wstawiana stolarka okienna. Powyżej trwa montaż pokrycia dachowego (w tym papa i styropian). Ponadto trwają prace elewacyjne zewnętrzne na budynku od strony północnej i zachodniej. W przyszłym tygodniu rozpocznie się wylewanie posadzek w mieszkaniach. – Realizacja postępuje zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem – podkreśla Piotr Łopatka z firmy Proxin, jednocześnie informując, że dostępnych jest w sprzedaży 11 mieszkań, w tym 2- i 3-pokojowe.
Warto podkreślić, że na tarasach, balkonach oraz w ogródkach będzie dodatkowe oświetlenie, a montaż narożnikowych okien da większe naświetlenie. Komfort użytkowania zapewni także hala garażowa z dwiema rowerowaniami dla wszystkich mieszkańców. Deweloper duży nacisk położył również na bezpieczeństwo. Inwestycja jest strzeżona 24 h na dobę. Dla najmłodszych powstanie kolejny już na osiedlu plac zabaw.
Ceny rozpoczynają się od 8300 zł brutto za mkw., a planowany termin zakończenia VII etapu to I kwartał 2023 roku. Istotne jest, że w zrealizowanych już wcześniej etapach osiedla Nowe Ogrody funkcjonują lokale usługowe, sklepy, przychodnie oraz piekarnia. Pojawiły się również liczne nasadzenia oraz przemyślana mała architektura.
Inwestycja Nowe Ogrody powstaje przy ul. Janusza Meissnera, pomiędzy Os. Lotnictwa Polskiego a Fortem VII. Ta lokalizacja zapewnia dostęp do przystanków autobusowych (na terenie inwestycji) i tramwajowych (pętla Ogrody), a to gwarantuje sprawną komunikację z centrum Poznania i innymi dzielnicami miasta. Nowe Ogrody to także bliskość Rusałki, Ogrodu Botanicznego czy Lasku Marcelińskiego. Nieopodal jest także basenu, klub fitness, korty tenisowe i ścieżki rowerowe.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.