Nowe Ogrody na Jeżycach
Trwa budowa 7 etapu inwestycji Nowe Ogrody. Na poznańskich Jeżycach powstanie 130 mieszkań o zróżnicowanym metrażu i rozkładzie pomieszczeń. W ofercie licznie prezentowane są popularne obecnie lokale 3- i 4- pokojowe z przestronnymi tarasami.
Projekt realizowany przez Proxin Investment powstaje w zachodniej części Poznania. Duże uznanie zyskał dzięki m.in. oryginalnej architekturze oraz przemyślanym zagospodarowaniu terenu. Klienci chwalą sobie również sporą przestrzeń pomiędzy budynkami, która zapewnia spokój i kameralny charakter całego osiedla. Na początku lata deweloper rozpoczął budowę VII etapu. Powstaje budynek wielorodzinny ze 130 mieszkaniami o powierzchni do 90 mkw. W ofercie znajdują się zarówno kompaktowe kawalerki oraz funkcjonale lokale 2-pokojowe. Oczywiście dostępne są także, popularne obecnie, przestronne mieszkania 3- i 4- pokojowe. Ich właściciele mogą liczyć także na duże tarasy o powierzchni nawet do 36 mkw. - Pandemia sprawiła, że doceniamy większe mieszkania. To optymalna propozycja dla rodziny, włącznie z możliwością wykorzystania jednego pokoju na przykład na pracę zdalną. To także dodatkowa przestrzeń w postaci przynależnych do takich lokali przestronnych tarasów, które możemy zaaranżować według uznania - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment. Warto wspomnieć, że w ramach VII etapu pojawi się również oświetlenie na balkonach, tarasach i ogródkach oraz narożnikowe okna zapewniające większe naświetlenie. Do dyspozycji mieszkańców będzie także plac zabaw, hala garażowa, komórki lokatorskie oraz dwa boksy rowerowe. Inwestycja jest monitorowana 24 h na dobę. W lokalach usługowych na parterze funkcjonują sklepy, przychodnie, punkty usługowe oraz piekarnia. Sercem każdego zrealizowanego etapu na Nowych Ogrodach jest dziedziniec, na którym oprócz placu zabaw znajdują się liczne nasadzenia oraz przemyślana mała architektura. Cena metra kwadratowego to 7425 zł brutto, a planowany termin zakończenia VII etapu to I kwartał 2023 roku.
Inwestycja Nowe Ogrody powstaje na poznańskich Jeżycach, przy ul. Janusza Meissnera, pomiędzy Os. Lotnictwa Polskiego a Fortem VII. Dostęp do przystanków autobusowych (na terenie inwestycji) i tramwajowych (pętla Ogrody) gwarantuje sprawną komunikację z centrum, jak i innymi częściami miasta. O popularności lokalizacji decyduje również otaczająca inwestycje zieleń, bliskość Rusałki oraz Ogrodu Botanicznego. Całość uzupełniają tereny rekreacyjne znajdujące się obok ul. Meissnera, jak korty tenisowe czy ścieżki rowerowe. W pobliżu znajdują się również placówki zdrowotne i oświatowe oraz liczne sklepy i punkty handlowo – usługowe.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.