Nowe Ogrody – klienci z VII etapu odbierają klucze
Realizacja VII etapu projektu Nowe Ogrody zakończona. W tej części osiedla powstało 130 mieszkań o powierzchni od 27 do 90 mkw. Deweloper otrzymał pozwolenie na użytkowanie budynku i właśnie rozpoczyna przekazywać klucze klientom. Za kilkanaście miesięcy, w II kwartale 2024 roku tę procedurę czeka ostatni, VIII etap inwestycji.
Od 2012 roku, kiedy wystartowała budowa inwestycji Nowe Ogrody, zrealizowano już sześć etapów. Nowym mieszkańcom przekazano ponad 500 lokali. Za nieco ponad rok ten popularny projekt będzie w pełni zrealizowany. Powstanie łącznie 768 mieszkań. Zanim to nastąpi, dewelopera Proxin czeka procedura przekazania kluczy właścicielom lokali z VII etapu. Tym razem jest to 130 mieszkań o powierzchni 27 do 90 mkw. – Przedostatni etap naszego osiedla jest już gotowy. Otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie i rozpoczynamy przekazywanie kluczy mieszkańcom. Osiedle cieszy się popularnością, a wolne mieszkania są dostępne tylko w VIII etapie - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin. Projekt Nowe Ogrody jest jedną z większych inwestycji deweloperskich w tej części Poznania. Jej wieloletnia rozbudowa to przykład przemyślanej koncepcji uzupełnianej o aktualne trendy oraz pojawiające się nowe rozwiązania technologiczne. Na dodatek mieszkańcy bardzo chwalą sobie zamysł i wdrożenie idei polegającej na zachowaniu sporych odstępów między budynkami, aranżacji licznych zielonych skwerów, wewnętrznych dziedzińców oraz wysokiej jakości wykonania. Ten stan rzeczy dotyczy oczywiście również ostatniego, VIII etapu. Tym razem powstanie 107 mieszkań o powierzchni od 26 do 95 mkw. w strukturze mieszkań są zarówno kawalerki jak i lokale 2 -, 3 - i 4 – pokojowe. Klienci mają do wyboru mieszkania z ogródkiem, balkonem czy tarasem, gdzie powierzchnia tych ostatnich to nawet 56 mkw. Nie zabraknie m.in. hali garażowej, reprezentatywnych części wspólnych z energooszczędnymi instalacjami oświetlającymi, rowerowni, czy stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Najmłodsi mieszkańcy osiedla mogą liczyć na kolejny przestronny placu zabaw. Jednym słowem będzie komfortowo, kompleksowo i przyjaźnie mieszkańcom. Budowa VIII etapu, podobnie jak wszystkie wcześniejsze, przebiega zgodnie z harmonogramem. Trwa m.in. murowanie ścian w ramach klatek 3A i 3B. Z kolei w klatkach 3C i 3D zakończono prace konstrukcyjne do poziomu 3. Klatka 3E to natomiast dokończenie realizacji pionów instalacji sanitarnych i wentylacyjnych oraz prac tynkarskich do poziomu 3. W hali garażowej trwają prace izolacyjne ścian klatek schodowych oraz związane z kładzeniem instalacji elektrycznych. Zgodnie z planem finisz tego etapu to II kwartał przyszłego roku.
Inwestycja Nowe Ogrody powstaje na poznańskich Jeżycach, przy ulicy Meissnera 2. Lokalizacja z dala od zgiełku centrum zapewnia jednocześnie sąsiedztwo licznych terenów zielonych, a także bliskość Rusałki, Ogrodu Botanicznego, czy Lasku Marcelińskiego. Okoliczna infrastruktura to z kolei liczne sklepy i punkty handlowo – usługowe. To także dostępność komunikacji miejskiej. To w końcu towarzystwo obiektów sportowych jak basen, klub fitness czy korty tenisowe, a miłośnicy rowerów mogą korzystać z wielu tras rowerowych.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.