Nowe domy na Rodzinnym Zakątku.
Trwa rozbudowa osiedla Rodzinny Zakątek w Błażejewie koło Kórnika. Rok 2021 to dla inwestora, dewelopera KM Building, realizacja już V etapu, w ramach którego powstaną łącznie 62 domy w popularnej zabudowie szeregowej.
Rodzinny Zakątek to projekt, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób szukających nieruchomości poza Poznaniem. Decyduje o tym z pewnością lokalizacja, podwyższony standard deweloperski oddawanych domów, rozbudowane usługi posprzedażowe oraz przystępna cena. Od 2013 swoje miejsce na ziemi znalazło tu już 145 rodzin. Od wiosny ubiegłego roku trwa budowa V etapu, w ramach którego powstaną 62 domy w zabudowie szeregowej. W pierwszej kolejności będą to dwa szeregowce po 10 domów każdy. Wraz z tym etapem deweloper zaproponował nowe powierzchnie. I tak, mniejszy dom będzie miał 73,75 mkw., a większy 92,10 mkw. Ponadto nowością jest także system indywidualnego sterowania ogrzewaniem - w każdym pomieszczeniu osobno. Takie rozwiązanie to oszczędność i wygoda w użytkowaniu. Pozwala zdalnie sterować ogrzewaniem np. za pomocą smartfona. - Jako deweloper jesteśmy świadomi potrzeby wprowadzania rozwiązań wpływających pozytywnie na środowisko. Dlatego kolejną nowością, którą proponujemy wraz z V etapem budowy jest przygotowanie instalacji pod system fotowoltaiczny. Natomiast sama budowa pomimo trwającej pandemii i zimy przebiega zgodnie z harmonogramem. A to oznacza, że dwa szeregowce oddamy do użytkowania w III kwartale bieżącego roku – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.
W ramach budowy V etapu powstanie w sumie 6 szeregów. Dwa z nich są na bardziej zaawansowanym etapie prac. Wykonane zostało już pokrycie dachowe oraz zamontowano stolarkę okienną. Trwają też prace tynkarskie oraz związane z instalacją elektryczną. Na pozostałych szeregowcach, zgodnie z planem, toczą się prace murarskie na różnych poziomach zaawansowania.
Cechą charakterystyczną realizowanych domów jest dobrze przemyślany układ pomieszczeń, który umożliwia podział domu na strefę dzienną i nocną. Parter składa się z przestronnego salonu i aneksu kuchennego, toalety oraz pomieszczenia gospodarczego. Z kolei piętro to 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka. Nabywca nieruchomości otrzymuje także m.in. trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Istnieje również możliwość zainstalowania kominka i oddania domu w systemie „pod klucz”. W V etapie inwestycji, na mieszkańców będzie czekać dodatkowa przestrzeń, czyli strych o powierzchni 27 mkw. dla domu większego oraz 22 mkw. dla mniejszego. Mieszkańcy mają zagwarantowane miejsca postojowe przed domem oraz przestronny taras z piaskowca i pergole, a do osiedla prowadzi droga dojazdowa z kostki brukowej. W planach inwestora jest również rozbudowa części usługowo - rekreacyjnej.
Osiedle Rodzinny Zakątek powstaje w Błażejewie, niedaleko Kórnika, niecałe 20 kilometrów od Poznania. Szybki dojazd do stolicy Wielkopolski zapewnia droga ekspresowa S11 i liczne drogi powiatowe. Dostępna jest również komunikacja podmiejska. Położenie inwestycji nad Jeziorem Bnińskim, w okolicy wielkopolskich lasów i pól, zapewnia ciszę, spokój i bezpieczeństwo, a liczne trasy rowerowe oraz ścieżki biegowe czy spacerowe pozwalają na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W pobliskim Kórniku mieszczą się szkoły, przedszkola, apteki i liczne sklepy oraz punkty usługowe.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.