Nowa Murowana i Nowe Szczytniki z kolejnymi postępami
Na rynku pierwotnym widać znaczne ożywienie. Klienci chętnie odwiedzają biura sprzedaży firm deweloperskich. Mamy wysyp rezerwacji, co potwierdza także spółka Nowa Murowana, aktualnie realizująca dwa projekty mieszkaniowe pod Poznaniem. Prace w ramach inwestycji: Nowa Murowana i Nowe Szczytniki są już mocno zaawansowane.
Spółka Nowa Murowana to nie tylko kameralne budynki wielorodzinne w Murowanej Goślinie, choć jest to jedna z wizytówek dewelopera. Aktualnie w sprzedaży (ale też budowie) są mieszkania w ramach dwóch projektów: Nowa Murowana i Nowe Szczytniki. – Pierwsza lokalizacja „jest z nami” dłużej, ponieważ sprzedaliśmy ponad 180 lokali mieszkalnych w Murowanej Goślinie i większość została przekazana nabywcom. Nowe Szczytniki to świeży projekt, ale też okazał się strzałem w dziesiątkę. Realizacja obu inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramami, a klienci mogą śledzić postępy podczas spotkań pokazowych, na które się umawiamy – mówi Patrycja Waligóra z biura sprzedaży dewelopera.
W ramach inwestycji Nowa Murowana realizowany jest kolejny budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 14 lokali mieszkalnych o powierzchni od 46 do 79 mkw. Oznacza to, że nabywcy mogą wybierać mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, zarówno z ogródkami, jak i balkonami. - Dział realizacji inwestycji zajmuje się pracami murarskimi. Mamy już gotowy strop 2-drugiej kondygnacji w budynku wielorodzinnym – informuje Patrycja Waligóra z biura sprzedaży mieszkań. Podobnie jak w poprzednich etapach, szczególnym zainteresowaniem cieszą się lokale na parterze, do których przynależą ogródki. Z pewnością jest to ciekawa propozycja dla osób marzących o zacisznym miejscu do życia i własnej przestrzeni do wypoczynku. Niektóre z mieszkań mają dostęp do ogrodu o powierzchni 74 mkw., choć warto podkreślić, że cieszą się dużym zainteresowaniem, co dla inwestycji deweloperskich pod Poznaniem jest bardzo charakterystyczne. Budynek zostanie ukończony w 2025 roku. Zanim to nastąpi, w tym roku nastąpi oddanie budynku A, z 26 mieszkaniami. Co ważne dla przyszłych nabywców, inwestycja Nowa Murowana to zaplanowany kompleks mieszkaniowy, już teraz są do dyspozycji dwa place zabaw i stojaki na rowery. Deweloper planuje kolejne etapy, a w nich także podziemną halę garażową.
Jeszcze mocniej zaawansowana jest budowa osiedla Nowe Szczytniki w gminie Kórnik pod Poznaniem. Przy ulicy Choinkowej powstanie 12 dwupoziomowych mieszkań w dwóch wariantach powierzchni, tj. 80 i 92 mkw., z ogrodami i miejscami postojowymi. Budynki będą znacznie wyróżniać się na tle innych propozycji z rynku deweloperskiego, ponieważ różnorodna elewacja oraz dopracowane detale nadają wyjątkowego uroku inwestycji, chociażby w porze wieczornej, kiedy mocniej uwidacznia się gra świateł. Deweloper w ostatnim czasie zamknął stan surowy, co oznacza, że budynki osiągnęły docelową wysokość, został zamontowany dach oraz stolarka okienna. Teraz czas na elewacje, co w przypadku tego projektu ma bardzo duże znaczenie. – Stawiamy na charakterystyczny design oraz estetykę. Ponadto każdy lokal będzie posiadał pompę ciepła oraz ogrzewanie podłogowe zarówno na parterze, jak i piętrze. Nowe Szczytniki to przede wszystkim nowoczesność – zauważa przedstawicielka dewelopera. Każdy lokal w Nowych Szczytnikach charakteryzuje się dwupoziomowym układem powierzchni. Na parterze znajdzie się strefa dzienna, a w niej m.in. salon, kuchnia i łazienka. Natomiast na piętrze (tworzący strefę prywatną) będą dwie sypialnie oraz druga łazienka. W większym metrażu znajdzie się też dodatkowy, trzeci pokój. Domy będą gotowe do odbioru w tym roku jesienią.
Warto podkreślić, że wiosna wiąże się z wysypem rezerwacji mieszkań u deweloperów. Widać wśród klientów sporą mobilizację, by starać się o własne cztery kąty teraz. Nie jest tajemnicą, że spodziewany program mieszkaniowy „Na start” może oznaczać podwyżki, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Zawierając umowę deweloperską, nabywca ma gwarancję niezmienności ceny, a chronią go postanowienia znowelizowanej ustawy deweloperskiej. To spory atut i między innymi dlatego klienci chętnie wybierają rynek pierwotny.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.