Komunikaty PR

Nowa Murowana i Nowe Szczytniki z kolejnymi postępami

2024-04-29  |  09:00

Na rynku pierwotnym widać znaczne ożywienie. Klienci chętnie odwiedzają biura sprzedaży firm deweloperskich. Mamy wysyp rezerwacji, co potwierdza także spółka Nowa Murowana, aktualnie realizująca dwa projekty mieszkaniowe pod Poznaniem. Prace w ramach inwestycji: Nowa Murowana i Nowe Szczytniki są już mocno zaawansowane.

 

Spółka Nowa Murowana to nie tylko kameralne budynki wielorodzinne w Murowanej Goślinie, choć jest to jedna z wizytówek dewelopera. Aktualnie w sprzedaży (ale też budowie) są mieszkania w ramach dwóch projektów: Nowa Murowana i Nowe Szczytniki. – Pierwsza lokalizacja „jest z nami” dłużej, ponieważ sprzedaliśmy ponad 180 lokali mieszkalnych w Murowanej Goślinie i większość została przekazana nabywcom. Nowe Szczytniki to świeży projekt, ale też okazał się strzałem w dziesiątkę. Realizacja obu inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramami, a klienci mogą śledzić postępy podczas spotkań pokazowych, na które się umawiamy – mówi Patrycja Waligóra z biura sprzedaży dewelopera.

 

W ramach inwestycji Nowa Murowana realizowany jest kolejny budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 14 lokali mieszkalnych o powierzchni od 46 do 79 mkw. Oznacza to, że nabywcy mogą wybierać mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, zarówno z ogródkami, jak i balkonami. - Dział realizacji inwestycji zajmuje się pracami murarskimi. Mamy już gotowy strop 2-drugiej kondygnacji w budynku wielorodzinnym – informuje Patrycja Waligóra z biura sprzedaży mieszkań. Podobnie jak w poprzednich etapach, szczególnym zainteresowaniem cieszą się lokale na parterze, do których przynależą ogródki. Z pewnością jest to ciekawa propozycja dla osób marzących o zacisznym miejscu do życia i własnej przestrzeni do wypoczynku. Niektóre z mieszkań mają dostęp do ogrodu o powierzchni 74 mkw., choć warto podkreślić, że cieszą się dużym zainteresowaniem, co dla inwestycji deweloperskich pod Poznaniem jest bardzo charakterystyczne. Budynek zostanie ukończony w 2025 roku. Zanim to nastąpi, w tym roku nastąpi oddanie budynku A, z 26 mieszkaniami. Co ważne dla przyszłych nabywców, inwestycja Nowa Murowana to zaplanowany kompleks mieszkaniowy, już teraz są do dyspozycji dwa place zabaw i stojaki na rowery. Deweloper planuje kolejne etapy, a w nich także podziemną halę garażową.

 

Jeszcze mocniej zaawansowana jest budowa osiedla Nowe Szczytniki w gminie Kórnik pod Poznaniem. Przy ulicy Choinkowej powstanie 12 dwupoziomowych mieszkań w dwóch wariantach powierzchni, tj. 80 i 92 mkw., z ogrodami i miejscami postojowymi. Budynki będą znacznie wyróżniać się na tle innych propozycji z rynku deweloperskiego, ponieważ różnorodna elewacja oraz dopracowane detale nadają wyjątkowego uroku inwestycji, chociażby w porze wieczornej, kiedy mocniej uwidacznia się gra świateł. Deweloper w ostatnim czasie zamknął stan surowy, co oznacza, że budynki osiągnęły docelową wysokość, został zamontowany dach oraz stolarka okienna. Teraz czas na elewacje, co w przypadku tego projektu ma bardzo duże znaczenie. – Stawiamy na charakterystyczny design oraz estetykę. Ponadto każdy lokal będzie posiadał pompę ciepła oraz ogrzewanie podłogowe zarówno na parterze, jak i piętrze. Nowe Szczytniki to przede wszystkim nowoczesność – zauważa przedstawicielka dewelopera. Każdy lokal w Nowych Szczytnikach charakteryzuje się dwupoziomowym układem powierzchni. Na parterze znajdzie się strefa dzienna, a w niej m.in. salon, kuchnia i łazienka. Natomiast na piętrze (tworzący strefę prywatną) będą dwie sypialnie oraz druga łazienka. W większym metrażu znajdzie się też dodatkowy, trzeci pokój. Domy będą gotowe do odbioru w tym roku jesienią.

 

Warto podkreślić, że wiosna wiąże się z wysypem rezerwacji mieszkań u deweloperów. Widać wśród klientów sporą mobilizację, by starać się o własne cztery kąty teraz. Nie jest tajemnicą, że spodziewany program mieszkaniowy „Na start” może oznaczać podwyżki, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Zawierając umowę deweloperską, nabywca ma gwarancję niezmienności ceny, a chronią go postanowienia znowelizowanej ustawy deweloperskiej. To spory atut i między innymi dlatego klienci chętnie wybierają rynek pierwotny.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje Biuro prasowe
2024-11-25 | 10:00

Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje

Kamień naturalny od lat cieszy się popularnością jako element wykończeniowy podłogi, łącząc wyjątkowe walory estetyczne z trwałością. Dzięki swojej różnorodności, znajduje
Dom Nowa Murowana z miesiącem korzyści
2024-11-25 | 09:00

Nowa Murowana z miesiącem korzyści

Zakupowe szaleństwo z okazji Black Friday zbliża się wielkimi krokami. Od jakiegoś czasu rabaty dotykają każdą branżę, w tym deweloperską. Inwestor, realizujący dwa osiedla pod
Dom Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
2024-11-07 | 11:00

Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją

Scandic Park wprowadził do sprzedaży kolejny etap inwestycji Bajkowy Dopiewiec. Powstaje 10 domów parterowych w zabudowie bliźniaczej. Deweloper proponuje eko rozwiązania, gdzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.