Komunikaty PR

Nowa definicja higieny w przestrzeni publicznej

2020-06-24  |  10:32
Biuro prasowe
Kontakt
Inga Ryfka
Agencja Face IT

Bagatela 10
00-585 Warszawa
i.ryfka|agencjafaceit.pl| |i.ryfka|agencjafaceit.pl
790393471
https://agencjafaceit.pl/

Do tej pory wyznacznikiem czystości na chodnikach, w placówkach publicznych czy galeriach handlowych były lśniące podłogi, zadbane otoczenie oraz brak zanieczyszczeń. W obliczu pandemii koronawirusa higiena osobista zyskała na znaczeniu. Dziś kilkanaście razy dziennie dezynfekujemy nie tylko dłonie, ale również przedmioty, których dotykamy. Jak wyglądać będzie zachowanie higieny w miejscach publicznych w nowej rzeczywistości? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z Graffico, producenta innowacyjnej stacji do dezynfekcji rąk – Czystojaka.

Dziś nie tylko dbamy o mycie rąk, ale także o nasze bezpieczeństwo. Wróg higieny jest niewidoczny. Czystość to obecnie wolność od wirusów i bakterii oraz dezynfekcja wszystkiego – pomieszczeń, klamek, telefonów, poręczy i przede wszystkim dłoni. Przed epidemią co trzeci Polak nie mył rąk po wyjściu z toalety – teraz te wskaźniki uległy ogromnej zmianie. W przestrzeni publicznej dezynfekujemy ręce w sklepach i urzędach dzięki udostępnionym płynom do dezynfekcji. Przy otwieraniu kolejnych placówek spodziewamy się stosowania tych samych środków zapobiegawczych.

Gwarancja bezpieczeństwa

Poczucie bezpieczeństwa właściciele punktów usługowych i sklepów mogą zapewnić na wiele sposobów – sugerując odpowiedni dystans, rozdając rękawiczki, dezynfekując powierzchnie. Mogą również przekazać zachowanie higieny w ręce swoich klientów – i to dosłownie. Po prostu udostępnić im możliwość dezynfekcji rąk za pomocą płynów dezynfekujących. I oczywiście – niektórzy wieszają niezbyt estetyczny dozownik w toalecie lub na ścianie i liczą, że wiele osób z niego skorzysta. Zapominają jednak o najważniejszym – już od wejścia klient musi wiedzieć, że tutaj będzie bezpieczny. Taki stan można osiągnąć za pomocą specjalnie dedykowanej stacji do dezynfekcji rąk, którą oferuje Graffico.

Stacja do dezynfekcji rąk, którą stworzyliśmy, jest wynikiem naszych doświadczeń związanych z brandingiem oraz zgłoszeń klientów o zapotrzebowanie na takiego rodzaju urządzenia. Firmy nie chciały pudełkowych dyspenserów, które w małym zakresie funkcjonowały do tej pory. Nasz produkt Czystojak wypełnił lukę potrzeb sieci handlowych i placówek publicznych – mówi Jarek Włodarczyk.

Design ma znaczenie

Design jest wszędzie i wkracza w każdą dziedzinę naszego życia. Również w korona-czasach dbałość o wygląd wkrada się w miejsca, w których byśmy się go nie spodziewali. Każdy z nas zauważa, jakie znaczenie zaczyna mieć kształt, kolor i wzór maski, którą już traktujemy jako element ubioru. I tak jak maseczka nie musi być zwykła, niebieska lub biała, tak i stacja do dezynfekcji nie musi być biała lub srebrna. Przy tworzeniu nowego produktu Graffico podstawę stanowiło piękno i trwałość. Wprowadzenie designu do Czystojaka poprzez pełną personalizację, pozwoliło wypracować idealne rozwiązanie dla placówek publicznych czy firm usługowo-handlowych. Dzięki temu te urządzenia staną się elementem wystroju wnętrza, nie będą odstraszały potencjalnych klientów, a wręcz przeciwnie – wzbudzą ich zainteresowanie. Czystojak jest w pełni unikatowy i wyjątkowy.

Technologia i jakość idą w parze

Według filozofii firmy Graffico dostęp do urządzeń zaprojektowanych z dbałością o każdy detal należy się każdemu konsumentowi. Opracowując projekt Czystojaka, zespół specjalistów stworzył dezynfektor posiadający wszystkie niezbędne funkcje stacji dezynfekcji rąk. Czystojak jest bezdotykowy, przeznaczony do intensywnego użytkowania oraz przystosowany do aplikowania dowolnego płynu dezynfekującego w ilościach zapewniających komfort korzystania, ale i oszczędność. Posiada akumulator żelowy i oprócz tego zasilanie 230V, dzięki któremu może uwalniać aż 90 aplikacji na minutę oraz wskaźnik jego naładowania. Stojak wyposażony jest w uniwersalny dozownik, w którym samodzielnie będziemy w stanie uzupełnić płyn i ustawić dawkę aplikacji tak, by było to dla nas jak najbardziej opłacalne i skuteczne. Czystojak to urządzenie, które nie tylko spełnia wymagania techniczne na najwyższym poziomie, ale również funkcje wizualne. Decydując się na dezynfektor, warto zainwestować w sprzęt, który oprócz cech funkcjonalnych zapewnia wprowadzenie designerskiego urządzenia do firmy czy instytucji.

Inwestycja w bezcenne bezpieczeństwo

Odkażanie rąk staje się naturalnym nawykiem. To nie jest czynność, o której zapomnimy, jak tylko epidemia wygaśnie – wręcz przeciwnie. Zostanie z nami na długo, ponieważ już teraz wirusolodzy alarmują, by zachować wzmożoną higienę i dystans społeczny jeszcze przez wiele miesięcy. Zachowanie jej w miejscach publicznych jest jedną z podstawowych form unikania zarażenia. Dlatego tak ważne jest, aby uświadomić sobie, że stacja dezynfekcji rąk jest produktem na lata, a nie jednorazową inwestycją.

Czujemy, że mamy misję. Nasza firma jest odpowiedzialna za identyfikację wizualną firm i sieci handlowych. Odpowiedzialna w pełnym tego słowa znaczeniu. Wprowadziliśmy produkt, który nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale gwarantuje najwyższą jakość i dobry design. Stosując branding, tworzymy produkt, który naturalnie wpisuje się w daną przestrzeń. Pragniemy, by osoby korzystające z Czystojaka czuły, że otoczenie, w którym się znajdują, zastosowało odpowiednie środki zapobiegawcze zakażeniom – podsumowuje Ola Włodarczyk, Dyrektor ds. Marketingu, Graffico.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face IT
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.