Nasza nowa izolacja
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Ocieplanie budynków nie jest niczym nowym. Z powodzeniem stosowane było także kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Jednak przeprowadzona wówczas izolacja, niestety, nie sprawdza się dzisiaj. Przede wszystkim ze względu na jej niskie parametry izolacyjne w stosunku do obecnie panujących standardów. Wniosek nasuwa się jeden – należy bezzwłocznie na nowo docieplić starszy budynek.
Decydując się na przeprowadzenie prac izolacyjnych w bardziej wiekowym budynku przede wszystkim trzeba sprawdzić jego stan techniczny. – Tu niezwykle istotne jest wykonanie audytu energetycznego. Da on odpowiedź, jakie prace i w jakim zakresie należy podjąć w konkretnym domu. Bardzo ważnym elementem audytu jest badanie termowizyjne, pozwalające zdiagnozować szczelność istniejącej izolacji. Profesjonalnie opracowany powinien zawierać zakres prac, wskazywać materiały i szacować koszty całości – wskazuje Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.
Normy się zmieniły
Możemy z powodzeniem zaryzykować twierdzenie, że w przypadku starszych budynków, nawet tych kiedyś ocieplanych styropianem zawsze zalecana będzie termomodernizacja. Średnia grubość płyt styropianowych stosowanych jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu była bowiem mniejsza niż obecnie – wynosiła ok. 5-8 cm i nie zapobiegała skutecznie ucieczce ciepła. Nie spełnia także obecnie wymaganych norm. - Styropian był i jest świetnym materiałem izolacyjnym, ze względu na swoje właściwości – niepalność, trwałość, paroprzepuszczalność. Zapewnia doskonałą izolację termiczną. Latem w pomieszczeniach panuje przyjemny chłód, a zimą jest ciepło i bez wilgoci. Jest również materiałem wyciszającym. Warto go zastosować do docieplenia budynku. Płyty na przestrzeni lat przeszły jednak bardzo dużą przemianę. W tej chwili styropian jest coraz bardziej wyspecjalizowanym materiałem. Ma on różne właściwości ze względu na przeznaczenie. W przypadku kompleksowych termomodernizacji warto sięgnąć po styropian pasywny np. Styropmin Passive λ PRO 30, charakteryzujący się podwyższonymi parametrami, jeśli chodzi o zatrzymywanie ciepła – wskazuje Dariusz Pruszkowski.
Jakość to komfort
Jeśli pierwsza warstwa styropianu została ułożona prawidłowo, to nie ma żadnych przeciwskazań, by przykleić na nią drugą. Istotne jest, aby powierzchnia była oczyszczona i wyrównana, tak by zaprawa klejowa dobrze przylegała. Takie rozwiązanie umożliwia nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy – nie trzeba bowiem płacić za zerwanie i utylizację starej izolacji. Decydując się na nową izolację, mając na uwagę jej skuteczność w utrzymaniu komfortu cieplnego w budynku na długie lata należy przede wszystkim postawić na jakość użytych materiałów. – To jest nasz priorytet. Wszystkie produkty fasadowe marki STYROPMIN poddawane są stale restrykcyjnym kontrolom w ramach systemu zakładowej kontroli produkcji. Gwarancję co do jakości produktów i systemów zarządzania potwierdza CERTYFIKAT ZGODNOŚCI ZAKŁADOWEJ KONTROLI PRODUKCJI Nr FD-BG-087 wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. – podkreśla Dariusz Pruszkowski.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego
Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Polityka
PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.