Na Podolanach od EBF Development
Reduta Nowe Podolany to jedna z większych inwestycji mieszkaniowych w północno – zachodniej części Poznania. Powstało już 9 budynków wielorodzinnych, a w połowie bieżącego roku rozpoczęła się realizacja kolejnego. Tym razem deweloper EBF Development proponuje 95 mieszkań o powierzchni od 29 do 74 mkw.
Inwestycja Reduta Nowe Podolany powstaje przy ulicy Jasielskiej na terenie poznańskich Podolan. Nowoczesna architektura, atrakcyjna lokalizacja, popularne powierzchnie lokali oraz wysoka jakość zaaranżowanych przestrzeni zapewnia komfort mieszkańcom, a jednocześnie zachęca przyszłych lokatorów. W połowie 2022 roku spółka EBF Development wprowadziła do sprzedaży lokale z budynku nr 10. Powstanie 95 mieszkań o powierzchni od 29 do 74 mkw. To oznacza, że propozycja obejmuje zarówno kawalerki jak i lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Wszystkie mieszkania dostępne są z balkonami lub tarasami. Podobnie jak we wcześniejszych etapach dużym udogodnieniem będzie hala garażowa uzupełniona o miejsca postojowe naziemne. Nie zabraknie również komórek lokatorskich oraz cichobieżnych wind. – Budowa przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem. Obecnie stawiamy ściany nośne hali garażowej. Rozpoczęliśmy również wykonywanie instalacji podposadzkowej. Z proponowanych 95 mieszkań w tym etapie 40 procent znalazło już swoich właścicieli. Do dobry wynik biorąc pod uwagę aktualną sytuacje rynkową – mówi Agata Nowaczyk, z biura sprzedaży EBF Development. Warto dodać, że EBF Development od początku realizacji projektu duży nacisk przykłada do jakości wykonania, a części wspólne jak np. klatki schodowe wyróżniają się estetyką i użyciem wyszukanych materiałów. Deweloper dba również o elementy małej architektury. Są zielone przestrzenie, drogi wewnętrzne, chodniki, oświetlenie oraz przestronne i bezpieczne place zabaw. Ceny rozpoczynają się od 8900 zł brutto za mkw., a planowany termin zakończenia budowy to II kwartał 2024 roku.
Lokalizacja inwestycji Reduta Nowe Podolany umożliwia dogodny dojazd do centrum miasta, zarówno samochodem jak i autobusami komunikacji miejskiej. Rodziców zadowoli dobre zaplecze oświatowe oraz handlowo – usługowe. W pobliżu funkcjonuje popularna Galeria Podolany. Mieszkańcy chętnie korzystają z uroków terenów zielonych nad jeziorem Strzeszyńskim i Rusałką.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.