Na Naramowicach od Grupy Inwest
Trwają zaawansowane prace związane z realizacją osiedla Horyzont Naramowice. Już w przyszłym roku, przy ulicy Czarnucha na poznańskich Naramowicach gotowy będzie budynek ze 159 mieszkaniami.
Osiedle Horyzont Naramowice to jeden z kilku realizowanych obecnie przez Grupę Inwest projektów mieszkaniowych na terenie Poznania. Na Naramowicach trwają zaawansowane prace związane z realizacją budynku wielorodzinnego ze 159 lokalami o powierzchni od 25 do 106 mkw. Powstaną zarówno kawalerki jak i mieszkania 2-, 3-, 4- i 5 – pokojowe, dzięki czemu wymarzone cztery kąty odnajdą tutaj zarówno single, pary, jak i rodziny z dziećmi. Ofertę uzupełniają dwupoziomowe apartamenty. Dużym udogodnieniem dla przyszłych mieszkańców będzie podziemna hala garażowa, a miejsca postojowe uzupełnią nadziemne miejsca parkingowe. Do lokali na parterze przynależą ogródki, a pozostałych lokali - przestronne balkony. Do dyspozycji będzie także winda oraz komórki lokatorskie o powierzchni nawet 10 mkw. Deweloper zadba również o małą architekturę, oświetlenie czy skwery zielone. Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2022 roku.
Osiedle powstanie w lokalizacji, która zapewnia wszystko do potrzebne do wygodnego życia. Horyzont Naramowice to nieograniczony dostęp do komunikacji miejskiej, dróg rowerowych, licznych sklepów, marketów i punktów handlowo – usługowych, placówek dydaktycznych i zdrowotnych oraz obiektów sportowych i kulturalnych. Warto dodać, że już niedługo zakończy się budowa nowej trasy tramwajowej, czyli jednej z ważniejszych inwestycji w tej części Poznania.
Poza projektem na Naramowicach deweloper realizuje jeszcze dwa inne projekty na terenie Poznania. Na Ratajach, przy ulicy Niemena 6 trwa budowa II etapu projektu Nova Łacina. Powstaje budynek ze 236 mieszkaniami, a wśród nich kawalerki oraz lokale 2- i 3 – pokojowe o powierzchni od 25 do 75 mkw. Tu również klienci będą mieli do dyspozycji podziemną hale garażową, windy oraz ogródki dla mieszkań na parterze. Planowany termin zakończenia budowy to II kwartał 2023 roku. Z kolei u zbiegu ulic Czarnieckiego i Roboczej, w ramach inwestycji Wilda Corner powstaje kameralny budynek z 70 mieszkaniami. Dostępne są kawalerki oraz lokale 2- i 3- pokojowe. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to IV kwartał 2022 roku.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.