MIRU EVO. Nowa seria okien dla wyznawców minimalizmu
Okna MIRU EVO marki ALUHAUS łączą elegancki design z szeroką funkcjonalnością i wysoką termoizolacyjnością. Przemyślane, nowoczesne wzornictwo i smukłość konstrukcji potęgują efekt surowej elegancji. Seria zadowoli wszystkich, którzy preferują minimalistyczną estetykę wnętrz. MIRU EVO to następca dostępnej dotychczas na rynku serii MIRU³.
Stolarka okienna ALUHAUS cechuje się nowoczesnym designem, bogatą paletą barw oraz uniwersalnością, która oznacza, że produkty tej marki można dopasować do każdego stylu architektonicznego. Jednak nowa seria okien MIRU EVO przeznaczona jest przede wszystkim dla miłośników minimalistycznej estetyki.
Jedna wizja, trzy style
Każdy produkt z serii MIRU EVO ma unikalny kształt: klasyczny, minimalistyczny lub ostry, kubistyczny. Profile łączy przemyślane wzornictwo i smukłość konstrukcji, które dają efekt surowej elegancji. Z myślą o wymagających użytkownikach przewidziano trzy odmiany stylistyczne serii.
Profile MIRU EVO STANDARD łączą w sobie klasyczną geometrię z nowoczesną stylistyką, charakterystyczną dla systemów aluminiowych. Smukły kształt, płaska powierzchnia zewnętrzna i „chłodna” elegancja konstrukcji przypadną do gustu zwolennikom subtelnych i stonowanych rozwiązań. Ukryte zawiasy i odwodnienia, duże przeszklenia, wąski słupek ruchomy i aluminium jako materiał konstrukcyjny dają unikalny efekt estetyczny w duchu nowoczesnego designu. Neutralny charakter profilu sprawia, że produkty z serii MIRU EVO świetnie sprawdzą się zarówno w nowych projektach budowlanych, jak i w budynkach poddawanych renowacji.
MIRU EVO STEEL to w pełni autoryzowane rozwiązanie marki ALUHAUS, unikatowy i w personalizowany kształt profilu nawiązuje do estetyki tradycyjnych okien stalowych - charakterystycznych dla loftów i budynków przemysłowych. Profile tej linii świetnie sprawdzą się w nowoczesnej architekturze mieszkalnej, a także starszych budynkach poddawanych renowacji. Stylistyka okien MIRU EVO STEEL dobrze komponuje się również z architekturą zabytkową, a nawet sakralną. Linia cechuje się nie tylko industrialnym wyglądem i ostrymi kształtami, ale również elegancją przejawiającą się m.in. w ukrytych zawiasach.
System MIRU EVO HIDDEN to synonim minimalizmu ze względu na to, że skrzydło okna zostało ukryte za aluminiową ramą. Sprawia to, że jest ono niewidoczne z zewnątrz. Stylistyka tej serii przeznaczona jest w szczególności dla ultranowoczesnych biurowców i budynków mieszkalnych zaprojektowanych z dbałością o oszczędność formy. Profile MIRU EVO HIDDEN wyglądają efektownie również w budynkach z boniowaniami lub wtedy, gdy są montowane w prostokątnych (także kwadratowych) prefabrykatach. Ich surowy wygląd przydaje elewacji eleganckiego wyrazu.
Energooszczędność i wodoszczelność
Systemy MIRU EVO cechują się wysoką energooszczędnością (konkretne parametry zależą m.in. od zastosowanych pakietów szybowych). Ponadto profile, dzięki zastosowaniu uszczelki centralnej zapewniają najwyższą w swojej klasie wodoszczelność oraz szczelność na przenikanie powietrza odpowiadającą warunkom klasy czwartej według normy PN-EN 12207. Opatentowane rozwiązania techniczne zapewniają bardzo wysoki poziom właściwości użytkowych przy zabudowie o głębokości 75 mm oraz możliwości zastosowania szklenia do grubości 65 mm.
Klamka SLEEK. Doskonały dodatek
Idealnym uzupełnieniem dla serii MIRU EVO będą klamki SLEEK. Zaprojektowane zgodnie z minimalistycznymi trendami są doskonałym rozwiązaniem dla nowoczesnych systemów okiennych. Wykonane z trwałego aluminium, zachowują płynność użytkową przez wiele lat. O unikatowym charakterze klamek decyduje niemal niewidoczna rozeta. Klasyczna o opływowym kształcie lub geometryczna o industrialnym charakterze
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Dla wszystkich linii stylistycznych dostępne są: zawiasy ukryte, odwodnienie z systemowym parapetem, klamka centralna, klamki bezrozetowe, zatrzask balkonowy Win Click, smukły ruchomy słupek, uszczelka centralna, połączenia z drzwiami tarasowymi ALUHAUS SLIDE. Produkty serii można łączyć z drzwiami Tenvis.
Wszystkie linie pozwalają na wykonanie dużych przeszkleń z rozbudowanych modeli okien i konstrukcji do wysokości 3 m. Istnieje możliwość wklejania szyb w skrzydle.
Oferta zawiera łatwą i szybką wycenę w systemie PrefWEB.
Produkty serii mają przyznane certyfikaty potwierdzające parametry konstrukcji.
Wszystkie produkty serii są ekologiczne.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa
Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Konsument
GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.