Miejska wygoda - dlaczego warto zamieszkać w budownictwie wielorodzinnym
Wybierając nowe miejsce do zamieszkania, nietrudno zakochać się w niebanalnej architekturze, przestronnych wnętrzach, które zostaną urządzone według naszej wymarzonej koncepcji, czy po prostu wizji bycia we własnym M, z pełną prywatnością. Aby związek z nowym mieszkaniem był nie tylko romantyczny, ale przede wszystkim udany, warto postawić na osiedla, które gwarantują miejską wygodę, ponieważ to ma wpływ na naszą codzienność.
Pełna infrastruktura
Ogromną wagę do komfortu i bezpieczeństwa przyszłych mieszkańców przywiązuje firma Agrobex, tworząc na każdym osiedlu szereg udogodnień. Flagowym przykładem jest tutaj inwestycja Wilczak 20. Budynki w niskiej, sześciokondygnacyjnej zabudowie charakteryzują się nowoczesną oryginalną architekturą. Zostały one wyposażone w instalację fotowoltaiczną, która zaspokaja zapotrzebowanie na prąd w hali garażowej, klatkach schodowych czy przy oświetleniu terenów zielonych. Kolejnym udogodnieniem podnoszącym bezpieczeństwo i komfort, jest podziemna hala garażowa oraz system monitoringu i kontroli dostępu. Nie zabrakło też elementów małej architektury. Mieszkańcy chwalą sobie zaaranżowanie przestrzeni pełnych zieleni, które tworzą wyjątkowy klimat na terenie osiedla. Do dyspozycji są także ławki, stojaki na rowery, przestronny i bezpieczny plac zabaw oraz zewnętrzna siłownia. – W takiej bądź zbliżonej konwencji tworzymy każdy projekt mieszkaniowy. Staramy się, aby nasze obiekty odpowiadały na wyzwania obecnych czasów i były coraz lepsze. Kreowanie przestrzeni w której sami chcielibyśmy zamieszkać wpisało się już w credo naszej firmy - mówi Krzysztof Kruszona, prezes zarządu spółki Agrobex.
Deweloperzy, budując nowe osiedla, dostosowują się do każdej grupy klientów. Od tych, którzy kochają jeździć do pracy rowerem, przez korzystających z komunikacji publicznej, aż po zmotoryzowanych. – W Rezydencji Winiary zaprojektowaliśmy podziemną halę garażową na 21 aut, z możliwością wydzielenia komórek lokatorskich. Powstanie osiem naziemnych miejsc postojowych obok budynku oraz stojaki rowerowe. Wiele udogodnień znalazło się także w Piątkowskiej 103, czyli drugiej naszej inwestycji, którą niedługo zakończymy – informuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Co warte podkreślenia, komunikację z centrum miasta zapewni sąsiedztwo linii tramwajowych (PST przy ul. Słowiańskiej, linie: 10, 12, 14, 15 i 16 oraz Bonin, linie: 9 i 11). Mieszkanie w granicach miasta pozwala na wygodne korzystanie z transportu publicznego.
Wygoda i estetyka
Doskonale zorientowany klient na rynku mieszkaniowym zwróci uwagę nie tylko na własne cztery kąty, ale także na szeroko pojęte otoczenie. Przyjemnie jest wracać na zadbane, estetyczne osiedle, gdzie mieszka się wygodnie. To priorytet, o który mają na względzie deweloperzy. – Właśnie rozpoczęliśmy inwestycję Horyzont Naramowice w Poznaniu, gdzie wybudujemy 159 mieszkań o różnym metrażu. Razem z nimi powstanie mała architektura, oświetlenie, czy skwery zielone. W pięciokondygnacyjnym budynku będzie do dyspozycji winda w każdej klatce, podziemna hala garażowa, miejsca postojowe naziemne. Novum to komórki lokatorskie o powierzchni nawet 10 mkw. Taka propozycja, która idealnie sprawdzi się, jeśli mamy więcej rzeczy do przechowania, to wśród deweloperów rzadkość, a z rozeznania rynkowego wiemy, że klienci z chęcią taką przestrzeń wykupią na własne potrzeby – mówi Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest.
- Jedną z wizytówek inwestycji Reduta Nowe Podolany są ciekawie zaaranżowane części wspólne, w tym korytarze wewnątrz każdego budynku mieszkalnego. Wykorzystano tu stylizacje z elementami cegły a na posadzkach eleganckie mozaiki . Przy każdym z lokali umiejscowiono podświetlane numery . Klienci doceniają estetykę takich rozwiązań. Poza tym standard wykonania to z pewnością atut, który powoduje, że klienci wybierają nasz projekt – mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.
- Naszym zamierzeniem było stworzenie w ramach projektu Nowe Ogrody nie tylko przestrzeni do zamieszkania. Wraz z rozbudową osiedla powstają m.in. zamknięte dla ruchu kołowego dziedzińce, które stanowią idealne miejsce odpoczynku czy spotkań mieszkańców. Natomiast lokale handlowo-usługowe na parterze każdego budynku, pozwalają przedsiębiorcom być blisko klientów, a mieszkańcom dają dodatkowe korzyści praktycznie na wyciągnięcie ręki. Planujemy również nowe, eko rozwiązania, które poprawią jakość życia obecnych oraz przyszłych mieszkańców ulicy Meissnera - zauważa Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.
Komfort wyboru dla każdego
Z racji tego, że mieszkanie wybiera się najczęściej raz w życiu, warto wybrać właściwie, to znaczy lokal, który będzie swoimi parametrami w stu procentach odpowiadał na potrzeby nabywcy – metrażem oraz układem poszczególnych pomieszczeń. – Jako deweloper dajemy komfort wyboru dla każdego. W inwestycji Śródka OdNowa 2 do dyspozycji jest szeroki wachlarz powierzchni, od lokali 2-pokojowych 51 m kw. do 4-pokojowych, o metrażu 82 m kw. Z kolei przy Nadolniku w Poznaniu, powstaje inwestycja smart apartamentów, a konkretnie II etap, a w nim kompaktowe lokale od 19 m kw. Dzięki ofercie, trafiamy do takich grup klienckich, jak single, rodziny z dziećmi, czy osoby inwestujące w nieruchomości. Komfort wyboru to klucz, by zdobyć klienta – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Obie inwestycje powstają blisko Ronda Śródka, skąd można łatwo dojechać tramwajem lub autobusem w dowolną część miasta.
- Warto zamieszkać w inwestycji kameralnej, dzięki czemu poczujemy większy spokój i sąsiedzką wspólnotę, przy zachowaniu prywatności oraz będąc jednocześnie w granicach miasta. Z takim założeniem realizujemy projekt Studzienna 7, gdzie powstaną 22 apartamenty i mieszkania od 27 do 65 m kw. Dobre samopoczucie naszych przyszłych mieszkańców to priorytet – opisuje Michał Wawrzyniak, kierownik biura sprzedaży inwestycji Studzienna 7.
Wokół mieszkańca
- Inwestycje deweloperskie powstają z myślą o oczekiwaniach nabywców. To przyszły mieszkaniec i jego potrzeby są w centrum uwagi. Inwestycje zlokalizowane w granicach Poznania pozwalają w pełni skorzystać z miejskich udogodnień, których nie brakuje. Rozwinięty transport publiczny, liczne tereny zielone, jak Cytadela, Park Sołacki, Jezioro Rusałka czy Maltańskie to atuty nie do przecenienia. Deweloperzy realizujący projekty dbają o estetykę i ład przestrzenny. Jako Oddział Poznański PZFD włączamy się we wszelkie możliwe inicjatywy, także o charakterze społecznym, mające na celu poprawę jakości przestrzeni publicznej a także poprawę jakości życia mieszkańców naszego miasta. – podsumowuje Lucyna Jarczyńska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex oraz wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.