Miej oko na dom - przydatne zastosowania smart kamery wewnętrznej.

Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Lubisz mieć wszystko pod kontrolą? Dbasz o bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców? Sprawdź jakie możliwości daje wewnętrzna smart kamera. Szczegóły znajdziesz w naszym artykule.
Smart kamera to małe, nowoczesne urządzenie o wielkich możliwościach. Monitoruje dom, łatwo można nią sterować z poziomu smartfona lub tabletu, pozwoli połączyć się z domownikami, a także można używać jej nocą. Taka właśnie jest Smart Kamera IP WiFi HD 1080P marki Woox. W poniższym artykule przedstawimy przydatne zastosowania i funkcje tego urządzenia. Nie spuszczaj swojego domu z oka i żyj smart!
Ochrona podczas nieobecności
Jeżeli chcesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa w Twoim domu, to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie. Smart kamera na bieżąco będzie monitorowała wszystko to, co dzieje się domu podczas Twojej nieobecności. Wystarczy podłączyć ją do domowej sieci WiFi, a łatwe sterowanie urządzeniem umożliwi darmowa aplikacja Woox Home, która oferuje kilka przydatnych funkcji. W przypadku wykrycia niepożądanego ruchu lub dźwięku wyśle specjalne powiadomienie na smartfona, lub tablet. Ale to nie wszystko. Wysyłając przez aplikację komunikaty głosowe, kamera, odtwarzając je, znakomicie spełnia rolę prewencyjną, odstraszając potencjalnych intruzów. Ponadto kamera posiada wbudowany slot na kartę MicroSD (do 128 GB pamięci). Dzięki tej opcji umożliwi rejestrację bieżących zdarzeń w domu.
Monitorowanie snu
Ze smart kamerą Woox możesz monitorować na żywo sen Twojej małej pociechy. Gdy Twoje dziecko śpi za ścianą, Ty w tym czasie możesz w spokoju wykonywać inne obowiązki. W razie przebudzenia, na Twoim telefonie pojawi się powiadomienie o wykrytym dźwięku płaczu lub wykryciu poruszenia. Co więcej, urządzenie posiada diodę podczerwieni o zasięgu do 10 m, która sprawia, że kamerę możesz używać również w nocy.
Łącz się z bliskimi
Smart kamera Woox umożliwia dwukierunkową komunikację, dzięki temu bezproblemowo pozwoli Ci połączyć się z domownikami z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do internetu. Funkcja ta może być wyjątkowo przydatna jeżeli dużo podróżujesz, a chcesz pozostać w kontakcie ze swoimi bliskimi w domu. Również w czasie pandemii, kiedy często jesteśmy skazani na izolację ta opcja smart kamery, pozwoli cieszyć się kontaktem za pośrednictwem obrazu i dźwięku w bardzo dobrej jakości.
Zwierzęta domowe
Pewnie większość właścicieli kotów i psów zastanawia się, co pupile porabiają podczas ich nieobecności. Czy wasz ukochany pies na pewno nie wchodzi na kanapę, jak skarpetki z szuflady trafiają na środek salonu oraz czy skargi sąsiadów są zasadne? Tego wszystkiego dowiecie się dzięki monitoringowi smart kamerą. Ten obraz nie tylko zaspokoi waszą ciekawość, ale będzie również piękną, a może i zabawną filmową pamiątką wybryków pupila.
Parametry techniczne:
-
Sensor optyczny: CMOS 1/3"
-
Obiektyw: 2 megapiksele
-
Minimalne natężenie oświetlenia:
-
Obraz w kolorze: 0.01 Lux @F1.2
-
Obraz czarno-biały: 0.001 Lux @F1.2
-
Obiektyw: 4mm F2.0
-
Kąt widzenia: 115°
-
Zasięg IR: do 10m, filtr podczerwieni typu ICR
-
Standard kompresji wideo: H.264
-
Ilość klatek: 1 ~25 klatek/s
-
Maksymalna rozdzielczość: 1960x1080 (1080P)
-
Audio: dwukierunkowe (wbudowany głośnik i mikrofon)
-
Komunikacja bezprzewodowa: IEEE 802.11b/g/n 2,4GHz
-
Zasilanie: USB 5V 1A
-
Obsługa kart MicroSD: do 128GB
-
Temperatura pracy: -20° - 55°C
-
Wymiary: 53x32x110 mm
-
Kolor: biały
Dystrybutor marki WOOX w Polsce:
Netinet sp z o.o.
ul. Arkuszowa 18,
01-934 Warszawa
tel: 22 213 11 50
e-mail: info@netinet.pl

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa
Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Konsument
GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.