Lokalizacja ma znaczenie. Osiedle Przy Jeziorach
Jezioro Kierskie, Kierskie Małe oraz Strzeszyńskie. Ponadto las, a w nim bez liku tras rowerowych czy ścieżek spacerowych. To bezsprzeczne korzyści, z których mogą już korzystać mieszkańcy projektu Osiedle Przy Jeziorach zlokalizowanego w północno-zachodniej części Poznania. Przy ulicy Golęczewskiej deweloper More Place buduje osiedle domów w zabudowie bliźniaczej. Zakończyła się realizacja III etapu, w ramach którego powstało 8 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli 16 lokali. Na parterze znajduje się salon, kuchnia, łazienka, 1 lub 2 pokoje oraz oddzielna garderoba. Natomiast piętro to 2 pokoje, garderoba, łazienka oraz osobne pomieszczenie np. na pralnię z suszarnią. Co istotne, a jednocześnie niespotykane u innych deweloperów, inwestycje wyróżniają przestronne ogrody o powierzchni od 450 do 1222 mkw. Osiedle zostało ogrodzone, powstanie również droga wewnętrzna. Nie brakuje opcji dodatkowych jak m.in., instalacja fotowoltaiczna, czy instalacja inteligentnego domu. - Decydując się na realizację Osiedla Przy Jeziorach, byliśmy pewni, że to idealny wybór pod względem lokalizacji. To przyciąga i wpływa na komfort życia. Potwierdzają to zresztą mieszkańcy zakończonych już etapów - mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. W sprzedaży zostały 4 ostanie lokale o powierzchni od 111,47 do 112,84 mkw. Co istotne, ich cena spełnia warunki programu Bezpieczny Kredyt 2%, który zacznie obowiązywać już 3 lipca. – Gotowe domy to oczywiście możliwość ich obejrzenia. Potencjalny klient może również zwiedzić najbliższą okolicę inwestycji, a jest co podziwiać. Zapraszamy na inwestycję. Ponadto nasz doradca finansowy udzieli kompleksowego wsparcia w kontekście startującego programu rządowych dopłat do kredytu. - dodaje Tomasz Pietrzyński.
Lokalizacja Osiedla Przy Jeziorach zapewnia także komunikację z Poznaniem. Obok inwestycji mieści się przystanek autobusowy linii 195, którą mieszkańcy mogą dojechać w okolice Sołacza, czy do pętli tramwajowej Ogrody. Natomiast do najbliższej stacji kolejowej w Kiekrzu, są zaledwie 2 km i tyle samo do nowego węzła przesiadkowego Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, w sąsiedniej miejscowości Złotniki. Ponadto, w odległości około 5 km od Osiedla Przy Jeziorach znajduje się zjazd do drogi S11, która łączy się z autostradą A2. W pobliżu osiedla jest także szkoła, przedszkole oraz punkty usługowo-handlowe.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.