Komunikaty PR

Kolekcja Modernizm z podwójną nagrodą w konkursie Dobry Wzór 2020

2020-11-02  |  13:20
Biuro prasowe
Kontakt
Mateusz Madiuk
Made in PR

Wejnerta 26/2
02-613 Warszawa
m.madiuk|madeinpr.pl| |m.madiuk|madeinpr.pl
+48 607 404 460
https://madeinpr.pl/
Do pobrania jpg ( 0.59 MB )

Poznaliśmy laureatów 27. edycji konkursu Dobry Wzór 2020 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Kolekcja Modernizm Ceramiki Paradyż zaprojektowana przez Maję Ganszyniec zdobyła aż dwie prestiżowe nagrody. Tytuł Dobry Wzór 2020 w kategorii „Sfera publiczna” oraz nagrodę specjalną Dobry Wzór dla Kultury. Ogłoszenie laureatów po raz pierwszy w historii odbyło się w formule online.

 

Dobry Wzór to najstarszy, niezależny i najbardziej wiarygodny polski konkurs z dziedziny wzornictwa przemysłowego. Typowanie produktów odbywa się na podstawie wiedzy ekspertów i badaczy Instytutu Wzornictw Przemysłowego, ich znajomości projektowania, rynku i trendów. Do tegorocznej edycji zgłoszono 179 produktów i usług, z których 114 trafiło do ścisłego finału. Podczas gali ogłoszenia wyników online poinformowano o przyznaniu 29 statuetek w 9 konkursowych kategoriach oraz 5 nagród specjalnych: Wzór Roku, Produkt Roku, Wzór Roku dla Kultury, Designer Roku i Wzór Roku dla Integracji.

 

Modernizm Ceramiki Paradyż triumfował dwukrotnie i był jedynym nagrodzonym produktem wśród płytek ceramicznych. Kolekcja otrzymała Nagrodę Specjalną „Wzór Roku dla Kultury”, która została przyznana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Kultowe płytki zdobyły też prestiżowy tytuł „Dobry Wzór 2020” w kategorii Sfera Publiczna. W uzasadnieniu swojego wyboru Jury podkreśliło, że „przywrócenie do produkcji po latach ikonicznych, modernistycznych gorsecików ceramicznych przyczynia się do utrwalenia tradycji polskiego designu”. Doceniono również dostosowanie płytek do wymogów i trendów współczesnych aranżacji wnętrz poprzez dodanie nowych kształtów i formatów oraz kilku wariantów kolorystycznych.

 

Modernizm to połączenie tradycji i innowacji, którego elementem przewodnim są ikoniczne gorseciki. Zaprojektowana przez Maję Ganszyniec kolekcja przyciąga wzrok różnorodnymi wzorami, formatami i kolorami, oferując swobodę aranżacji. Płytki z tej serii zostały docenione także na międzynarodowej arenie, zdobywając prestiżową nagrodę Bronze A' Design Award. Ponadto były polskim kandydatem do EDIDA (ELLE Decoration International Design Awards), a także otrzymały nagrodę must have w jednym z najbardziej prestiżowych plebiscytów w dziedzinie designu w Polsce.

 

- Kolekcja Modernizm jest wyjątkowa, co potwierdzają liczne nagrody przyznawane przez profesjonalistów nie tylko w Polsce, ale i na międzynarodowej arenie. Jej niezwykła forma, estetyka i funkcjonalność sprawiają, że cieszy się niesłabnącą popularnością wśród architektów, projektantów, inwestorów jak i klientów finalnych, doskonale wpisując się w aranżacje dzisiejszych wnętrz. To nasz hołd dla polskiej przedwojennej architektury i wzornictwa - podsumował Michał Drożdż, członek zarządu, dyrektor ds. designu i strategii marketingowej w Ceramice Paradyż.

 

Kolekcję Modernizm zobaczyć można na wystawie pokonkursowej, która potrwa do 29 listopada 2020 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Czynna jest od wtorku do niedzieli, ze względu jednak na ograniczenia związane z pandemią, wystawę może zwiedzać równocześnie nie więcej niż 30 osób. Wstęp wolny.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Made in PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.