Kolejne postępy na budowie osiedla Rodzinne Podolany
Rodzinne Podolany to inwestycja, na którą składają się dwupoziomowe mieszkania z tarasami na dachu i domy w zabudowie szeregowej, z ogrodami. Osiedle sukcesywnie powiększa się od 2019 roku, kiedy rozpoczęto sprzedaż i budowę. Obecnie realizowane są równocześnie dwa szeregi: C i F, w ramach którego powstanie 8 lokali o powierzchni 99 m kw. z ogrodami oraz 16 lokali o powierzchniach 76 lub 79 m kw. z przynależnym tarasem o metrażu aż do 20 mkw. – W szeregu F pozostały do wykonania ostatnie prace, czyli dokończenie ułożenie ozdobnej cegły klinkierowej na elewacji, od strony ogrodów, postawienie płotów oddzielających poszczególne działki, a także oczyszczenie całego otoczenia oraz drobne poprawki wewnątrz lokali mieszkalnych. Jesteśmy tuż przed odbiorami – mówi Katarzyna Piwczyńska z biura sprzedaży Sky Investments. Ponadto budowlańcy kontynuują wykonanie elewacji w szeregu C. Tutaj także duża część jest wykonana. Natomiast w szeregu H (łącznie 16 mieszkań dwupoziomowych o powierzchniach 76 i 79 mkw.) postawiono mury parteru.
Jednocześnie w biurze Sky Investments trwa sprzedaż ostatnich mieszkań. W szeregach oznaczonych literami H i I powstanie 28 lokali dwupoziomowych, o powierzchniach jak we wcześniejszych etapach, czyli 76 i 79 m kw. Zostało już tylko dziewięć takich mieszkań.
- Projekt każdego z nich zakłada podział na strefę dzienną i nocną. Salon, kuchnia, toaleta i pomieszczenie gospodarcze stworzą parter, natomiast piętro to trzy pokoje i łazienka. Ponadto mieszkania będą posiadać na dachu przestronny taras o powierzchni do 20 mkw., poddasze nieużytkowe oraz teren zielony przed wejściem. Warto zapoznać się z naszą propozycją, ponieważ bardzo rzadko się zdarza, by w tak blisko centrum Poznania powstawało osiedle o takim kameralnym charakterze – informuje Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky Investments. Ten etap osiedla będzie gotowy w I kwartale 2023 roku i zakończy realizację całości przedsięwzięcia deweloperskiego. W ramach inwestycji regularnie powstaje infrastruktura, czyli: elementy małej architektury (drogi wewnątrzosiedlowe, oświetlenie, kosze na śmieci), będzie również przygotowany plac zabaw. Osiedle cieszy się dużą popularnością i od 2019 roku ponad 70 lokali znalazło swoich nabywców. Aktualnie Sky Investments pracuje nad rozszerzeniem oferty, a o inwestycyjnych premierach będzie na bieżąco informował.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.