Kolejne postępy na budowie osiedla Rodzinne Podolany
Rodzinne Podolany to inwestycja, na którą składają się dwupoziomowe mieszkania z tarasami na dachu i domy w zabudowie szeregowej, z ogrodami. Osiedle sukcesywnie powiększa się od 2019 roku, kiedy rozpoczęto sprzedaż i budowę. Obecnie realizowane są równocześnie dwa szeregi: C i F, w ramach którego powstanie 8 lokali o powierzchni 99 m kw. z ogrodami oraz 16 lokali o powierzchniach 76 lub 79 m kw. z przynależnym tarasem o metrażu aż do 20 mkw. – W szeregu F pozostały do wykonania ostatnie prace, czyli dokończenie ułożenie ozdobnej cegły klinkierowej na elewacji, od strony ogrodów, postawienie płotów oddzielających poszczególne działki, a także oczyszczenie całego otoczenia oraz drobne poprawki wewnątrz lokali mieszkalnych. Jesteśmy tuż przed odbiorami – mówi Katarzyna Piwczyńska z biura sprzedaży Sky Investments. Ponadto budowlańcy kontynuują wykonanie elewacji w szeregu C. Tutaj także duża część jest wykonana. Natomiast w szeregu H (łącznie 16 mieszkań dwupoziomowych o powierzchniach 76 i 79 mkw.) postawiono mury parteru.
Jednocześnie w biurze Sky Investments trwa sprzedaż ostatnich mieszkań. W szeregach oznaczonych literami H i I powstanie 28 lokali dwupoziomowych, o powierzchniach jak we wcześniejszych etapach, czyli 76 i 79 m kw. Zostało już tylko dziewięć takich mieszkań.
- Projekt każdego z nich zakłada podział na strefę dzienną i nocną. Salon, kuchnia, toaleta i pomieszczenie gospodarcze stworzą parter, natomiast piętro to trzy pokoje i łazienka. Ponadto mieszkania będą posiadać na dachu przestronny taras o powierzchni do 20 mkw., poddasze nieużytkowe oraz teren zielony przed wejściem. Warto zapoznać się z naszą propozycją, ponieważ bardzo rzadko się zdarza, by w tak blisko centrum Poznania powstawało osiedle o takim kameralnym charakterze – informuje Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky Investments. Ten etap osiedla będzie gotowy w I kwartale 2023 roku i zakończy realizację całości przedsięwzięcia deweloperskiego. W ramach inwestycji regularnie powstaje infrastruktura, czyli: elementy małej architektury (drogi wewnątrzosiedlowe, oświetlenie, kosze na śmieci), będzie również przygotowany plac zabaw. Osiedle cieszy się dużą popularnością i od 2019 roku ponad 70 lokali znalazło swoich nabywców. Aktualnie Sky Investments pracuje nad rozszerzeniem oferty, a o inwestycyjnych premierach będzie na bieżąco informował.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.