Kolejne postępy na budowie osiedla Rodzinne Podolany
Rodzinne Podolany to inwestycja, na którą składają się dwupoziomowe mieszkania z tarasami na dachu i domy w zabudowie szeregowej, z ogrodami. Osiedle sukcesywnie powiększa się od 2019 roku, kiedy rozpoczęto sprzedaż i budowę. Obecnie realizowane są równocześnie dwa szeregi: C i F, w ramach którego powstanie 8 lokali o powierzchni 99 m kw. z ogrodami oraz 16 lokali o powierzchniach 76 lub 79 m kw. z przynależnym tarasem o metrażu aż do 20 mkw. – W szeregu F pozostały do wykonania ostatnie prace, czyli dokończenie ułożenie ozdobnej cegły klinkierowej na elewacji, od strony ogrodów, postawienie płotów oddzielających poszczególne działki, a także oczyszczenie całego otoczenia oraz drobne poprawki wewnątrz lokali mieszkalnych. Jesteśmy tuż przed odbiorami – mówi Katarzyna Piwczyńska z biura sprzedaży Sky Investments. Ponadto budowlańcy kontynuują wykonanie elewacji w szeregu C. Tutaj także duża część jest wykonana. Natomiast w szeregu H (łącznie 16 mieszkań dwupoziomowych o powierzchniach 76 i 79 mkw.) postawiono mury parteru.
Jednocześnie w biurze Sky Investments trwa sprzedaż ostatnich mieszkań. W szeregach oznaczonych literami H i I powstanie 28 lokali dwupoziomowych, o powierzchniach jak we wcześniejszych etapach, czyli 76 i 79 m kw. Zostało już tylko dziewięć takich mieszkań.
- Projekt każdego z nich zakłada podział na strefę dzienną i nocną. Salon, kuchnia, toaleta i pomieszczenie gospodarcze stworzą parter, natomiast piętro to trzy pokoje i łazienka. Ponadto mieszkania będą posiadać na dachu przestronny taras o powierzchni do 20 mkw., poddasze nieużytkowe oraz teren zielony przed wejściem. Warto zapoznać się z naszą propozycją, ponieważ bardzo rzadko się zdarza, by w tak blisko centrum Poznania powstawało osiedle o takim kameralnym charakterze – informuje Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky Investments. Ten etap osiedla będzie gotowy w I kwartale 2023 roku i zakończy realizację całości przedsięwzięcia deweloperskiego. W ramach inwestycji regularnie powstaje infrastruktura, czyli: elementy małej architektury (drogi wewnątrzosiedlowe, oświetlenie, kosze na śmieci), będzie również przygotowany plac zabaw. Osiedle cieszy się dużą popularnością i od 2019 roku ponad 70 lokali znalazło swoich nabywców. Aktualnie Sky Investments pracuje nad rozszerzeniem oferty, a o inwestycyjnych premierach będzie na bieżąco informował.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.