Kolejne domy na Osiedlu Przy Jeziorach w budowie
Trwają intensywne prace związane z poznańskim Osiedlem Przy Jeziorach, zarówno z drugim, jak i z trzecim etapem. Budowane domy są na różnym stopniu zaawansowania, a finalnie przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, powstanie kameralna inwestycja deweloperska. W sprzedaży są dosłownie ostatnie lokale.
Deweloper More Place regularnie powiększa swoją inwestycję, Osiedle Przy Jeziorach. Finalnie znajdzie się tutaj 56 lokali bliźniaczych, w 28 budynkach. Duża część z nich została ukończona, bądź nastąpi to niedługo. W kolejnych trwają prace, wszystkie zgodnie z planami i harmonogramem. - W I etapie inwestycji powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Wszystkie są przekazane naszym klientom, którzy tutaj mieszkają. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali, właśnie się kończy. Domy oznaczone numerami: 22 i 24, gdzie znajdują się cztery lokale, mają przeprowadzane prace elewacyjne. Kolejny dom jest docieplany, a jeszcze w następnym trwa montaż pokrycia dachowego. Oznacza to, że jesteśmy na finalnym etapie prac w tej części osiedla – relacjonuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Równolegle trwają prace z III etapem osiedla. Dwa domy bliźniacze (oznaczone numerami 25 i 27), z czterema lokalami mają wykonane prace murarskie. W kolejnym budynku dwulokalowym nr 23 postawiono ściany parteru, a w następnym przygotowano fundamenty.
- Osiedle Przy Jeziorach to dla nas projekt długofalowy, a poszczególne domy będziemy przekazywać nabywcom sukcesywnie w 2022 i 2023 roku. Zaawansowana jest nie tylko realizacja inwestycji, ale też sprzedaż. Dostępne są dosłownie ostatnie lokale, w dwóch wariantach powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. i dwóch układach pomieszczeń z czterema oraz pięcioma pokojami – mówi Tomasz Pietrzyński, przedstawiciel More Place. Bez względu na wybraną opcję, każdy lokal posiada zaplanowany przemyślany układ pomieszczeń, zarówno na parterze, jak i piętrze. Na parterze zaprojektowano: salon z kuchnią, pokój i garderobę lub dwa pokoje, dostępne w drugim wariancie. Z kolei na piętrze znajdą się dwie sypialnie, łazienka, garderoba i pomieszczenie gospodarcze. Ponadto na każdym z poziomów będzie łazienka. – Tak zaprojektowane dwupoziomowe domy, w dogodnej lokalizacji blisko trzech poznańskich jezior cieszą się sporą popularnością. Warto już teraz skontaktować się z naszym działem sprzedaży, tym bardziej, że w okolicy nie powstaje żadna inna inwestycja deweloperska, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość naszej propozycji – podsumowuje Tomasz Pietrzyński.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku
Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.