Kolejne domy na Osiedlu Przy Jeziorach w budowie
Trwają intensywne prace związane z poznańskim Osiedlem Przy Jeziorach, zarówno z drugim, jak i z trzecim etapem. Budowane domy są na różnym stopniu zaawansowania, a finalnie przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, powstanie kameralna inwestycja deweloperska. W sprzedaży są dosłownie ostatnie lokale.
Deweloper More Place regularnie powiększa swoją inwestycję, Osiedle Przy Jeziorach. Finalnie znajdzie się tutaj 56 lokali bliźniaczych, w 28 budynkach. Duża część z nich została ukończona, bądź nastąpi to niedługo. W kolejnych trwają prace, wszystkie zgodnie z planami i harmonogramem. - W I etapie inwestycji powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Wszystkie są przekazane naszym klientom, którzy tutaj mieszkają. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali, właśnie się kończy. Domy oznaczone numerami: 22 i 24, gdzie znajdują się cztery lokale, mają przeprowadzane prace elewacyjne. Kolejny dom jest docieplany, a jeszcze w następnym trwa montaż pokrycia dachowego. Oznacza to, że jesteśmy na finalnym etapie prac w tej części osiedla – relacjonuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Równolegle trwają prace z III etapem osiedla. Dwa domy bliźniacze (oznaczone numerami 25 i 27), z czterema lokalami mają wykonane prace murarskie. W kolejnym budynku dwulokalowym nr 23 postawiono ściany parteru, a w następnym przygotowano fundamenty.
- Osiedle Przy Jeziorach to dla nas projekt długofalowy, a poszczególne domy będziemy przekazywać nabywcom sukcesywnie w 2022 i 2023 roku. Zaawansowana jest nie tylko realizacja inwestycji, ale też sprzedaż. Dostępne są dosłownie ostatnie lokale, w dwóch wariantach powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. i dwóch układach pomieszczeń z czterema oraz pięcioma pokojami – mówi Tomasz Pietrzyński, przedstawiciel More Place. Bez względu na wybraną opcję, każdy lokal posiada zaplanowany przemyślany układ pomieszczeń, zarówno na parterze, jak i piętrze. Na parterze zaprojektowano: salon z kuchnią, pokój i garderobę lub dwa pokoje, dostępne w drugim wariancie. Z kolei na piętrze znajdą się dwie sypialnie, łazienka, garderoba i pomieszczenie gospodarcze. Ponadto na każdym z poziomów będzie łazienka. – Tak zaprojektowane dwupoziomowe domy, w dogodnej lokalizacji blisko trzech poznańskich jezior cieszą się sporą popularnością. Warto już teraz skontaktować się z naszym działem sprzedaży, tym bardziej, że w okolicy nie powstaje żadna inna inwestycja deweloperska, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość naszej propozycji – podsumowuje Tomasz Pietrzyński.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.