KM Building – deweloper z doświadczeniem
Duża konkurencja na rynku nieruchomości sprawia, że jednym z czynników decydujących o zakupie domu czy mieszkania jest doświadczenie dewelopera. To, ile lat działa na rynku, jakie inwestycje zrealizował, a przede wszystkim jaka jest opinia klientów, staje się argumentem decydującym o wyborze.
Deweloperowi, który zbudował duże grono zadowolonych klientów łatwiej zaufać i związać się umową na zakup swojego wymarzonego domu. W obecnej chwili, kiedy konkurencja jest duża, a ceny przy podobnej powierzchni porównywalne, wiarygodność dewelopera potwierdza słuszność dokonanego wyboru. W końcu w jego ręce powierzamy oszczędności całego życia. Przykładem takiego dewelopera jest KM Building, który na rynku pierwotnym działa już od 2010 roku. W swoim portfolio ma dwie z powodzeniem zrealizowane inwestycje – Osiedle Słoneczne w Brodowie oraz osiedle Zalasewo Park w Zalasewie. Obie zostały w pełni sprzedane i wybudowane, a wszyscy Klienci zamieszkali w zakupionych domach lub mieszkaniach. – Na przestrzeni dwunastu lat działalności oddaliśmy do rąk właścicieli ponad 400 lokali, wybudowanych w różnych lokalizacjach. Każdy z prowadzonych projektów był dla nas nieco innym wyzwaniem, umożliwiającym czerpanie cennej wiedzy, którą stale wykorzystujemy. To pokazuje, że radzimy sobie na wielkopolskim rynku bardzo dobrze, a obecne i przyszłe projekty będą słusznym oraz bezpiecznym wyborem do zamieszkania na całe życie. W niepewnych czasach, warto zaufać pewnemu deweloperowi – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.
Inwestor rozwija swoją działalność i aktualnie prowadzi budowę osiedla domów w zabudowie szeregowej Rodzinny Zakątek, na terenie którego sprzedawane są gotowe do odbioru domy o powierzchni 74 i 92 mkw. Każdy z nich charakteryzuje się przemyślanym wnętrzem, podzielonym na strefę dzienną oraz nocną. Mniejszy metraż zapewnia dostęp do salonu z aneksem kuchennym, dwóch sypialni, dwóch łazienek, a także strychu z możliwością adaptacji na pokój użytkowy. Natomiast większy, oprócz wymienionych pomieszczeń, zapewnia dostęp do dodatkowej sypialni, garderoby oraz pomieszczenia gospodarczego. Ponadto do obu typów domu przynależą balkon, ogródek z tarasem, jak również prywatne miejsca postojowe przed posesją. Cena pierwszego wynosi 415 tys. zł brutto, a drugiego – zależnie od powierzchni działki – od 480 do 530 tys. zł brutto. Warto dodać, że na przyszłych mieszkańców czeka wiele udogodnień, do których należą znajdujące się na terenie osiedla dwa place zabaw, sklep spożywczy „Żabka” oraz droga wewnętrzna z kostki brukowej. Poza ukończoną budową nowo powstałych szeregowców, trwają prace kolejnych dwóch, po 11 domów każdy. – Szereg, który oddany zostanie do końca III kw. bieżącego roku, ma ukończone prace dekarskie. W jego wnętrzu trwa wykonywanie tynków i wylewanie posadzek. Natomiast szereg, który oddany zostanie do końca roku, ma wstawioną stolarkę okienną, montowaną instalację elektryczną oraz wykonywane prace dekarskie - podsumowuje Maciej Bartczak. Łącznie V etap liczyć będzie 62 domy szeregowe.
Rodzinny Zakątek zlokalizowany jest w Błażejewie, 20 km od Poznania. Tuż przy osiedlu rośnie las, w którym wytyczone są ścieżki pieszo-rowerowe, a nieco dalej położone jest przedszkole „Owocowy Zaułek”. W pobliżu znajduje się także Kórnik, gdzie dostępne są liczne sklepy oraz punkty usługowe, placówki oświatowe czy sprawna komunikacja miejska i podmiejska. Jest również Jezioro Kórnickie z przynależącą plażą, które nadaje tej okolicy letniego, wypoczynkowego charakteru.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.