Kameralnie na Zawadach
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa kameralnego budynku wielorodzinnego realizowanego przez dewelopera Quadro Development. Na poznańskich Zawadach powstanie 47 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.
Po zrealizowaniu już kilku projektów mieszkaniowych na terenie Poznania spółka Quadro Development rozpoczęła wiosną 2022 roku budowę kolejnej inwestycji. U zbiegu ulic Smolna i Główna powstaje kameralny pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny z 47 mieszkaniami o powierzchni od 29 do 132 mkw. Aktualna oferta inwestycji Rynek Wschodni to mieszkania 2-pokojowe o powierzchni od 41 mkw. do dużych, przestronnych apartamentów powyżej 100 mkw. Szczególną uwagę należy zwrócić na apartamenty specjalnie przygotowane dla klientów inwestycyjnych, gdzie każdy pokój to m.in. osobna łazienka i kuchnia. Tak przygotowane lokale to możliwość szybkiego wynajmu. Ponadto do mieszkań na parterze przynależą ogródki, natomiast na wyższych kondygnacjach do dyspozycji są balkony lub tarasy. Inwestycja będzie gotowa jeszcze w tym roku, w drugiej połowie, a to oznacza, że stan prac jest już bardzo zaawansowany. – Wykonujemy obecnie elewacje zewnętrzną oraz rozprowadzamy instalację wod.-kan., elektryczną i centralnego ogrzewania. Stolarka okienna jest już wstawiona, trwają prace przy odeskowaniu dachu – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Rynek Wschodni to także dodatkowe udogodnienia, jak videodomofony i rolety zewnętrzne we wszystkich oknach lokali. Będzie także winda i podziemna hala garażowa na 31 samochodów oraz garaż dwustanowiskowy dedykowany dla dużego mieszkania. Warte podkreślenia jest kompleksowe wykonanie części wspólnych – zarówno wewnątrz budynku, jak i w jego otoczeniu. Teren zostanie w pełni zagospodarowany w zakresie wybrukowanych dróg dojazdowych i chodników. Całość dopełni zieleń i elementy małej architektury. Ceny rozpoczynają się od 9900 złotych brutto za mkw.
Lokalizacja inwestycji gwarantuje komfort zamieszkiwania. Rondo Śródka to jedynie kilka minut jazdy samochodem. Sprawnie funkcjonuje także komunikacja miejska, a przystanek autobusowy znajduje się tuż przy realizowanym budynku. Obok inwestycji jest przedszkole „Mała Biedronka” oraz Szkoła Podstawowa nr 45. Ponadto, w najbliższej okolicy do dyspozycji są markety oraz liczne punkty handlowo – usługowe. Miłośnicy aktywności fizycznej mogą liczyć na nadwarciańskie tereny zielone, a tam liczne ścieżki pieszo-rowerowe, w tym popularna Wartostrada. Zieloną ostoją jest również urokliwy Park Ks. Tadeusza Kirschke. Położenie inwestycji pozwala na swobodny dostęp do wszelkich wydarzeń kulturalno – rozrywkowych na terenie pobliskiej Śródki i Ostrowa Tumskiego, a także kompleksu rekreacyjnego Malta.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.