Komunikaty PR

Jakie meble do łazienki?

2024-02-01  |  01:00
Biuro prasowe

W przypadku mebli łazienkowych ergonomia i funkcjonalność ma kolosalne znaczenie. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu ograniczenia przestrzeni. Bardzo często łazienki i toalety – i to nie tylko w mieszkaniach i kamienicach, ale również w domach są stosunkowo niewielkie. Za to sprzętów i rzeczy, które chcemy w nich zmieść, jest całkiem sporo. I mowa tu nie tylko o elementach wyposażenia tak oczywistych, jak wanna czy umywalka, ale również o urządzeniach AGD np. pralce i suszarce, które coraz częściej chowamy w zabudowie, a także: koszach na pranie, zapasie ręczników oraz całej liście kosmetyków i detergentów.

Jak schować – i co ważniejsze, jak uporządkować wszystkie te tak różnorodne rzeczy? I jak zapewnić sobie do nich bezproblemowy dostęp? Odpowiedzią na oba pytania są akcesoria meblowe, dzięki którym możemy zamienić zwyczajną zabudowę, w meble przyjazne domownikom.

Szuflady na drobiazgi

Zacznijmy od drobiazgów. A tych w każdej łazience jest zawsze dużo. Mowa nie tylko o kosmetykach czy artykułach do higieny, ale również mniejszych urządzeniach jak suszarka czy golarka, zapasie środków higienicznych, a nawet ulubionej biżuterii, którą często trzymamy właśnie w łazience. Wszystkie te rzeczy najłatwiej umieścić w szufladach np. Ultra Box marki REJS. W tych płytszych i górnych warto ułożyć rzeczy najmniejsze i najczęściej wykorzystywane. W tych głębszych i niższych – rzeczy większe i te, po które sięgamy rzadziej. Co ważne dzięki dostępnym modelom wewnętrznym wszystkie szuflady możemy schować za jednym wspólnym frontem. To pomoże uporządkować wizualnie przestrzeń.

Akcesoria mogą również ułatwić lepsze wykorzystanie dostępnego miejsca. Dla przykładu – elastyczne osłonki na syfon pozwolą maksymalnie wykorzystać przestrzeń tuż pod umywalką. Tworzywo, z jakiego są wykonane, łatwo przyciąć do pożądanego rozmiaru. Osłonki pasują do szuflad różnych typów z dnem z płyty 16 mm, o głębokości od 27 do 65 cm. Mocuje się je na dwa sposoby: do ścianki tylnej ustawionej na dnie lub za dnem szuflady. Dostępne są w 3 kolorach: białym, srebrnym i grafitowym.

Cargo na detergenty i ręczniki

Rzeczy większe – od ręczników po zapas proszku do prania, warto przechowywać w wysuwanych systemach cargo. W ofercie REJS do wyboru jest kilka modeli pasujących do szafek otwieranych na tradycyjnych zawiasach i z frontem mocowanym. Cargo Mini z linii Variant Multi to dwupoziomowe półki i głębokie kosze, które wykonane są z drutu, zapewniającego odpowiednią cyrkulację powietrza. W wilgotnych zazwyczaj łazienkach ma to zasadnicze znaczenie.

Te pierwsze – cargo w postaci dwupoziomowych wysuwanych półek przeznaczone są do szafek niskich o głębokości 30 cm oraz: szer. od 15 do 40 cm (system jezdny dolny z mocowaniem frontu) lub o szer. od 30 do 40 cm (system jezdny dolny pod zawias). Te drugie – ażurowe kosze, w których przechowywać można np. na ręczniki albo większe butelki z detergentami, można zamocować na specjalnym uchwycie do frontu tradycyjnego i uchylnego lub na dolnym systemie jezdnym do frontu wysuwanego, lub osadzonego na zawiasach. Te rozwiązanie przeznaczone jest do szafek o szer. od 30 do 60 cm i gł. 30 cm.

Kosze na pranie

Opisane wyżej Cargo Mini Dolne Variant Multi można wykorzystać również jako poręczne kosze na pranie. Szczególnie wygodne są, gdy zawiesimy je na froncie uchylnym. Wówczas wrzucanie brudnych rzeczy jest wyjątkowo łatwe. Jeśli jednak macie trochę więcej miejsca, warto rozważyć podwójną szufladę, która pozwoli nie tylko zbierać, ale i segregować brudną bieliznę.

Nagrodzone Diamentem Meblarstwa 2023 szuflady z nie jednym, ale dwoma koszami przeznaczone są do szafek o szer. 60 cm. Mocuje się je w specjalnym stelażu na wytrzymałych prowadnicach pełnego wysuwu i przytwierdza do frontu szafki. Dzięki temu oba kosze jednocześnie można wysuwać jak zwyczajną szufladę. Same kosze wykonane są z jasnego ażurowego tworzywa. Oba można wyjąć ze stelaża i przenieść w inne miejsce, a do każdego jest oddzielna pokrywa. Kosze ułatwiają przygotowanie prania i pozwalają oszczędzić czas.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują Biuro prasowe
2024-05-06 | 09:00

Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują

W związku ze spodziewanym programem „Mieszkanie Na Start”, eksperci prognozują, że może zabraknąć mieszkań na sprzedaż, a z pewnością takich w najbardziej pożądanych
Dom Perfekcja w detalach - gresy na elewacjach
2024-04-30 | 01:00

Perfekcja w detalach - gresy na elewacjach

Wyjątkowe właściwości TAS (Tubądzin Airflow System) łączy w sobie piękno z wyjątkową funkcjonalnością. Zastosowanie gresów na elewacjach zapewnia nie tylko estetyczne
Dom Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami
2024-04-29 | 11:00

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Zdrowie

Sport może wspomagać walkę z bezsennością. Osoby aktywne fizycznie mają mniej problemów ze snem

Osoby regularnie podejmujące aktywność fizyczną dużo lepiej śpią – wynika z wieloletniej analizy przeprowadzonej przez naukowców z Uniwersytetu w Reykjaviku. Typ i stopień trudności ćwiczeń nie mają takiego znaczenia jak właśnie regularność. To istotne nie tylko dla promowania higieny snu jako działania korzystnie wpływającego na nasze zdrowie, ale i w kontekście skuteczności terapii, m.in. w chorobach przewlekłych. Tymczasem problemy ze snem zgłasza około 40 proc. dorosłych Polaków.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.