Jak skutecznie zainwestować w nieruchomości?
O tym, że inwestycja w nieruchomości jest dziś najpewniejszym krokiem, również biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, nikogo nie trzeba przekonywać. Żeby odpowiednio zyskać, a jednocześnie nie stresować się, co konkretnie przyniesie przyszłość, warto wybrać już sprawdzony model inwestycyjny i nieruchomość w atrakcyjnej lokalizacji, najlepiej w dużym mieście. Takie możliwości stwarza w Poznaniu projekt Nadolnik Compact Apartments.
Wrześniowe Targi Mieszkań i Domów na dobre otworzyły jesień na rynku nieruchomości. Choć w czasie wakacji nie było widać większego przestoju, to w najbliższych tygodniach w biurach deweloperów będzie jeszcze więcej odwiedzin klientów. Wśród nich znajdą się zarówno osoby poszukujące lokum dla siebie, jak i takie, które chcą zainwestować, ponieważ mają wolne środki finansowe. Okoliczności ekonomiczne są takie, że nieruchomości stają się najbardziej atrakcyjną formą inwestowania oszczędności. Po pierwsze, dają gwarancję czegoś trwałego, po drugie, na nieruchomości nie da się stracić, ponieważ z roku na rok ceny są coraz wyższe. Po trzecie, jest to zabezpieczenie na przyszłość. Takich zalet nie mają inne możliwości inwestowania – w złoto, waluty, kryptowaluty, giełdę, spółki… Rzecz jasna nie oznacza to, że na rynku nieruchomości można inwestować dowolnie. Tutaj również trzeba wybrać możliwie sprawdzony model, a najlepiej podążać za doświadczeniem oraz wyborami innych inwestorów, zwłaszcza, kiedy sami jesteśmy na początku naszej drogi.
Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie są lokale w ramach Nadolnik Compact Apartments w Poznaniu. I etap, który już został zrealizowany, to 213 smart apartamentów o powierzchni 19-51 mkw. Z kolei w II części inwestycji znajdą się finalnie 224 smart apartamenty. W każdym została zaplanowana przestrzeń na przedpokój, łazienkę, kuchnię w formie aneksu oraz przestrzeń dzienną, w której można wypoczywać, czy pracować zdalnie. Lokal będzie mógł pełnić różne funkcje, w zależności od potrzeb jego nabywcy, bądź lokatora.
– Smart apartament to ciekawa propozycja dla inwestorów, zarówno z Polski, jak i zagranicy, którzy w nieruchomościach lokują nadwyżkę kapitału. Rynek się zmienia, a wymagania najemców rosną. Samodzielny lokal na Nadolniku to ciekawsza propozycja dla młodych osób, niż pokój w dużym mieszkaniu, gdzie znajdzie się jeszcze 3-4 innych lokatorów i wspólna kuchnia oraz łazienka. Wynajmując smart apartament, młoda osoba, np. student, stawia na większą niezależność i swobodę, co z pewnością doceni – mówi Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Dla klientów inwestycyjnych, to bardzo obiecująca informacja. Podobnie należy spojrzeć na lokalizację projektu, ponieważ Nadolnik Compact Apartments znajduje się blisko Ronda Śródka. Stąd w kilka chwil przyszli lokatorzy dotrą na poznańskie uczelnie, czy kompleksu biurowego blisko Jeziora Maltańskiego.
- Dla naszych klientów wybraliśmy nie tylko atrakcyjną, dogodną lokalizację, ale też odpowiednio skrojony model inwestycyjny, w ramach którego mogą liczyć na odpowiednią stopę zwrotu w skali roku. Proponujemy możliwość wykończenia smart apartamentu „pod klucz” oraz odliczenia podatku VAT przy zakupie. Inwestycja w nieruchomości to pewna perspektywa, ponieważ od kilkunastu lat niezmiennie zyskują na wartości – przekonuje Karolina Skrzypek z biura Grupy Partner. Według przedstawicielki dewelopera Nadolnik Compact Apartments to dobra droga dla początkujących inwestorów. – Mamy ponad 300 nabywców w dwóch etapach, wśród których nie brakuje klientów inwestycyjnych. Ponad 200 lokali zostało oddanych do użytku. Jako deweloper posiadamy bezcenne doświadczenie. Na każdym etapie służymy doradztwem oraz wsparciem – zauważa. Te wszystkie czynniki pozwalają na skuteczne inwestowanie w nieruchomości, a właśnie tego dziś szukają klienci. Przejrzysta oferta, dobra lokalizacja, wiele wartości dodanych z pewnością skierują kolejnych zainteresowanych do poznańskiego biura Grupy Partner.
Warto podkreślić, że coraz częściej o ofertę pytają firmy, ponieważ chcą posiadać smart apartament na własność. Takie rozwiązanie jest lepsze rozwiązanie, niż częste korzystanie z hoteli, np. przez kadrę menedżerską. Lokal apartamentowy to większa stabilność i nieruchomość na własność, czyli dobra inwestycja. Poznań to miasto studenckie i biznesowe, co oznacza, że najemców smart apartamentów nie zabraknie. Przy ul. Nadolnik aktualnie trwa regularna realizacja II etapu projektu. Ceny apartamentów zaczynają się od 145 000 zł netto, a będą gotowe w przyszłym roku.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.