Jak są produkowane dobre obrzeża meblowe?
Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
W świecie meblarstwa jakość detali decyduje o odbiorze końcowego produktu. Jednym z tych kluczowych elementów są obrzeża meblowe – niepozorne, ale niezwykle ważne. W Polsce liderem w ich produkcji jest firma MAAG Polska z Zabrza, której zaawansowany park maszynowy pozwala na produkcję kilkuset tysięcy metrów bieżących obrzeży dziennie.
Produkcja wysokiej jakości obrzeży meblowych to złożony proces, który wymaga precyzji, zaawansowanych technologii i najlepszych surowców. W firmie MAAG Polska każdy etap – od doboru granulatu po finalne wykończenie – jest dokładnie przemyślany i zoptymalizowany, aby sprostać wymaganiom zarówno dużych producentów, jak i mniejszych zakładów meblarskich. Jak wygląda produkcja wysokiej jakości obrzeży, stanowiących istotny element mebli najwyższej klasy?
Granulat jako podstawa jakości
Każde dobre obrzeże zaczyna się od granulatu. W firmie MAAG proces produkcyjny rozpoczyna plastyfikacja – etap, w którym granulat i barwnik łączone są w jednolitą masę. To właśnie ona stanowi bazę obrzeża, które w kolejnych etapach zyskuje nadruk, idealnie dopasowany do płyt wiórowych renomowanych producentów.
- Granulat to najistotniejszy komponent obrzeża – podkreśla Michał Nowrotek, prezes zarządu MAAG Polska – Firma współpracuje z renomowanym dostawcą granulatu, tworząc przez lata zastrzeżoną formułę surowca. Efekt? Obrzeża o wyjątkowej udarności, które nie pękają nawet w niskich temperaturach, a ich elastyczność sprawia, że można je stosować bez obawy o nadmierne zużycie narzędzi. Ta cecha jest szczególnie cenna dla małych i średnich zakładów, pracujących w nieogrzewanych pomieszczeniach, gdzie temperatura często spada poniżej zera.
Od bazy po wykończenie
Po plastyfikacji, masa obrzeża przechodzi na cylindry nadające pożądaną strukturę powierzchni. MAAG Polska oferuje szeroki wybór struktur, a klienci mają możliwość zamówienia indywidualnych wzorów, które na stałe stają się ich własnością. Choć jest to kosztowna usługa, zapewnia unikalność produktu na rynku.
- Po uformowaniu i schłodzeniu obrzeża, proces przechodzi do etapu drukowania. Na tym etapie stosuje się zaawansowane stanowiska drukujące, które nadają kolor, wzór, a także nanoszą bezbarwny lakier ochronny. Dzięki zastosowaniu lamp UV farba jest natychmiast utrwalana, co gwarantuje trwałość nadruku – wyjaśnia Sławomir Trela, wiceprezes spółki MAAG Polska.
Finalne etapy produkcji
Ostatnim kluczowym krokiem jest aplikacja kleju primer – specjalnej warstwy, która umożliwia trwałe połączenie obrzeża z płytą wiórową. W firmie MAAG stosuje się primer najwyższej jakości, co pozwala na użycie uniwersalnych klejów montażowych. Po naniesieniu kleju obrzeża trafiają do suszarki, a następnie są automatycznie cięte i nawijane na rolki, gotowe do wysyłki.
Jakość i innowacje w jednym
Zakład MAAG Polska wyróżnia się technologią i precyzją, tworząc obrzeża PVC uznawane za jedne z najlepszych na rynku. Dostarcza obrzeża meblowe o szerokości od 15 do 62mm i grubości od 0,45 do 3mm, wyznaczając jednocześnie standardy w branży. Dzięki zautomatyzowanym liniom produkcyjnym i wieloletniemu doświadczeniu w optymalizacji receptur granulatu, rozwiązania MAAG Polska są niezawodne, estetyczne i doskonale spełniają potrzeby zarówno dużych producentów, jak i małych zakładów meblarskich.
Produkcja dobrych obrzeży to nie tylko technologia, ale również zrozumienie potrzeb rynku i dbałość o najmniejszy szczegół. W MAAG Polska tradycja spotyka się z innowacją, co czyni firmę niekwestionowanym liderem w swojej branży.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Polska prezydencja skupi się na bezpieczeństwie. Kluczowe ma być też zwiększenie konkurencyjności całej Unii Europejskiej
Wielowymiarowe bezpieczeństwo skupione wokół siedmiu filarów ma być fundamentem polskiej prezydencji w UE. Kluczowe, zwłaszcza w kontekście rosnącego napięcia geopolitycznego czy zagrożenia hybrydowego, jest wzmocnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i informacyjnego. Zgodnie z zapowiedziami Donalda Tuska konkurencyjność Europy ma z kolei zależeć od działań deregulacyjnych Parlamentu Europejskiego, polski rząd ma się też koncentrować na znoszeniu barier i obciążeń biurokratycznych.
Ochrona środowiska
Liczebność ponad 40 gatunków ptaków gwałtownie spada. Coraz mniej czajek i gawronów
Na „Czerwonej liście ptaków Polski” jest ponad 40 gatunków, których liczebność spada w gwałtownym tempie. W bliższej lub dalszej perspektywie są zagrożone wyginięciem – alarmuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Problem dotyczy głównie gatunków związanych z krajobrazem łąkowym, a także wodno-błotnym. Coraz mniej w naszym środowisku jest m.in. czajek i gawronów.
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.