Komunikaty PR

Jak efektownie zaaranżować strefę wejściową domu i przestrzeń wokół posesji?

2020-11-27  |  18:20
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Nowakowska
Tok Tok

Wierzyńskiego
52 317 Wrocław
kamila|toktok.com.pl| |kamila|toktok.com.pl
+ 48 aaa bbb ccc
www.toktok.com.pl

 

Jak cię widzą, tak cię piszą – choć to powiedzenie jest znane od lat, do dziś nie straciło na aktualności. To właśnie pierwsze wrażenie decyduje o tym, jak odwiedzający goście postrzegają  dom i  jego otoczenie.

 

Na percepcję obrazu posesji wpływa wiele elementów. Przede wszystkim uwagę zwraca bryła i ogólny wygląd budynku, a następnie, przed wejściem do wnętrza, najbliższe otoczenie, czyli coś, co śmiało można nazwać strefą wejściową. Znajduje się ona pomiędzy ulicą a drzwiami prowadzącymi do domu. W dużych miastach przestrzeń ta, ze względu na wysokie ceny działek budowlanych, jest bardzo ograniczona pod względem powierzchni. Zazwyczaj jest to podjazd do garażu, fragment alejki od ulicy do drzwi domu oraz powierzchnia zielona, czyli trawnik wraz z elementami małej architektury. Najczęściej tego rodzaju przestrzenie mają bardzo minimalistyczny charakter, dlatego naturalnym wyborem wydaje się jej aranżacja w stylu nowoczesnym. W tego typu stylizacjach przy budowie nawierzchni i niektórych elementów tzw. małej architektury królują praktycznie niepodzielnie prefabrykaty betonowe, ze względu na ich trwałość i estetykę, jak również cenę.

 

Dwa filary ładu przestrzeni

 

Zazwyczaj częścią dokumentacji projektowej przy budowie domu,  jest zagospodarowanie terenu. Jego najważniejszymi elementami są ciągi piesze i pieszo-jezdne, czyli alejka prowadząca z ulicy do drzwi oraz podjazd przed garażem. Te dwa elementy de facto „organizują” resztę przestrzeni, czyli tereny zielone. Tworząc nawierzchnię, warto wybrać takie prefabrykaty, które będą dostosowane do przewidzianych obciążeń, a jednocześnie spójne pod względem stylistycznym i atrakcyjne pod względem estetycznym. W przypadku podjazdów zaleca się wykonanie nawierzchni z płyt betonowych o grubości powyżej 6 cm, natomiast jeśli budujemy alejkę – minimalnie 4,5 cm. Spójne wizualnie połączenie elementów o różnych grubościach pozwalają uzyskać np. płyty Polbruk Magna oraz Polbruk Multicomplex. Obydwie posiadają wielkoformatowy wymiar, a także pasującą do nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji kolorystykę. W szczególności warto zwrócić uwagę na obecne w obydwu liniach elementy utrzymane w melanżowo-szarym kolorze nerino. Z uwagi na wymiary płyt i ich grubość, dobrym rozwiązaniem na podjazd jest płyta Magna. Płyta ta jest dostępna w grubości 8 i 10 cm, dzięki czemu mogą się po niej poruszać pojazdy o masie powyżej 3,5 tony. Z kolei chodnik prowadzący do drzwi domu można wykonać z płyty Multicomplex.

 

Wytycz granicę przestrzeni

 

Projektując strefę wejściową warto uwzględnić także obrzeża, które w naturalny sposób będą stabilizować podjazd oraz alejkę, a także oddzielą deptaki od przestrzeni zielonej. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład obrzeże Polbruk Flesz, które oprócz typowej funkcji stabilizującej całość nawierzchni, posiada jeszcze jeden atut.  Zostało ono zaprojektowanie w kształcie odwróconej litery „L”, dzięki czemu pod jej daszkiem można umieścić taśmę LED, która na przykład może uruchamiać się na czujnik ruchu lub zmierzchowy. Poprawi to zdecydowanie bezpieczeństwo poruszania się po alejkach wieczorem, a także zapewni ciekawy efekt dekoracyjny. Istnieją również alternatywne rozwiązania dla elementów Flesz. Wśród nich można wymienić minimalistyczne pod względem designu obrzeża Polbruk Modern czy Treo. Obydwa posiadają gładką fakturę i są utrzymane w odcieniach szarości, a więc idealnie pasują do nowoczesnych aranżacji. 

 

Zieleń ujarzmiona

 

W sytuacjach, gdy przestrzeń strefy wejściowej jest niewielka, dobrym pomysłem będzie również wzorowe uporządkowanie zieleni. Można to zrobić przy pomocy prefabrykatów betonowych, takich jak Polbruk Tigela. Tigela może być zastosowana jako donica lub murek.  Moduł ma wymiar 42x33 cm, wysokość 80 cm i występuje w dwóch kolorach: stalowym i grafitowym.  Tigela pozwala na stworzenie „ramy” dla zielonych przestrzeni. W przypadku kompozycji wielu donic, warto wykorzystać zarówno dłuższy, jak i krótszy bok elementów, bo pozwoli to zróżnicować wysokość donic, a co za tym idzie - zaakcentować poszczególne grupy roślin w tworzonym założeniu.  Innym rozwiązaniem pozwalającym „ujarzmić” zieleń mogą być murki, takie jak na przykład Polbruk Albero. Swoim wyglądem przypomina on współczesną wersję układanych z kamieni polnych murków granicznych, tak dobrze znanych z krajobrazów Szkocji czy Włoch. Z Albero można zbudować zarówno donice, jak i „obudowę” dla większych klombów kwietnych.

 

Przy umiejętnym połączeniu różnych betonowych prefabrykatów można wykreować spójną i bardzo reprezentacyjną strefę wejściową. Warunkiem jest stworzenie dobrego projektu w oparciu o dostępne elementy oraz utrzymanie całości założenia w jednym i z góry ustalonym stylu. W takim wypadku wywołanie pozytywnego pierwszego wrażenia u odwiedzających dom jest gwarantowane!

 

 

 

 

Polbruk S.A.Polbruk S.A. – to największy obecnie na polskim rynku producent kostki brukowej, płyt betonowych oraz małej architektury w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się produkty z segmentów - Styl, Klasyka, Architektura oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Polbruk SA jest laureatem nagrody Superbrands Polska 2020.

 

 

O firmie

www.polbruk.pl

www.facebook.com/polbruk

www.instagram.com/polbruk_inspirujemy/

www.facebook.com/JestemFachowcem

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tok Tok
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją Biuro prasowe
2024-11-07 | 11:00

Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją

Scandic Park wprowadził do sprzedaży kolejny etap inwestycji Bajkowy Dopiewiec. Powstaje 10 domów parterowych w zabudowie bliźniaczej. Deweloper proponuje eko rozwiązania, gdzie
Dom I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
2024-11-07 | 09:00

I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie

To będzie jedno z większych kompleksowo zaprojektowanych osiedli mieszkaniowych w Poznaniu. Budowa I etapu osiedla Junique już zakończona, a inwestor, spółka art.Locum uzyskała
Dom Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
2024-10-24 | 09:00

Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach

Sky Trust to flagowy projekt Trust Investment, który wprowadza kielecki sektor mieszkaniowy na zupełnie nowe tory. Oferowane w nim rozwiązania wykraczają daleko

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.