Izera Park – wyjątkowy projekt w wyjątkowym miejscu
Malownicze krajobrazy, czyste powietrze i szum strumyka każdego dnia. Izera Park, czyli najnowszy projekt spółki Proxin zapewni każdemu mieszkańcowi szereg pozytywnych doznań i wyrafinowany komfort.
Spółka Proxin to już wiele udanych, dobrze przyjętych przez rynek mieszkaniowy projektów. W nadmorskim Darłówku spółka zrealizowała apartamentowiec Nautic Park. Natomiast w centrum Poznania gotowy jest już projekt Słowackiego 7, a na ukończeniu ostatni etap popularnego osiedla Nowe Ogrody, zlokalizowanego na Jeżycach – najmodniejszej dzielnicy miasta Poznania. To portfolio już teraz powiększyło się. W październiku bieżącego roku deweloper rozpoczął budowę unikalnego projektu na terenie miejscowości Świeradów Zdrój. W malowniczym sercu Gór Izerskich, przy ulicy Zakopiańskiej 23A powstanie wyjątkowa pod każdym względem inwestycja Izera Park składająca się z 5 budynków, otoczonych lasami i strumieniem. Klasyczna architektura nawiązuje do lokalnych tradycji tego regionu, a tym samym harmonijnie wtapia się w malowniczy krajobraz otoczenia. Naturalny kamień granitowy w połączeniu ze świerkowymi deskami i ciepłym beżem zapewni poczucie ciepłej, domowej atmosfery. Proxin proponuje 161 wygodnych apartamentów o powierzchniach od 26 do 103 mkw. Przeszklone ściany najwyżej położonych lokali pozwolą na delektowanie się niepowtarzalnym krajobrazem. Starannie zaprojektowane części wspólne oraz udogodnienia, jak: recepcja, część coworkingowa (z myślą o osobach, które lubią pracować zdalnie), strefa saun, strefa fitness, czy pokój zabaw dla dzieci zapewnią komfort i wygodę zamieszkiwania przez cały rok. Położenie inwestycji to oczywiście naturalny argument do zaaranżowania na terenie projektu kilku narciarni i rowerowni. Miejsca postojowe zagwarantują podziemne hale garażowe. Nie zabraknie również stacji ładowania samochodów elektrycznych. Przewidziany jest także lokal usługowy dedykowany pod restaurację.
Świeradów Zdrój to urokliwe uzdrowisko i popularny ośrodek turystyczny położony w Kotlinie Jeleniogórskiej. Miasto słynie z bogatych zasobów leczniczych wód, które od wieków przyciągają poszukujących zdrowia i relaksu. Góry Izerskie są znakomite do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Szczególną atrakcją Świeradowa jest położona 400 metrów od inwestycji, a dostępna przez cały rok, kolej gondolowa ze stacją górną na Stogu Izerskim. Ułatwia ona narciarzom szusowanie w sezonie zimowym, a latem przewozi turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych. Tu najbardziej znana jest sieć ścieżek rowerowych o nazwie Single-Track. Oferuje ona 14 tras o łącznej długości 80 km i czterech stopniach trudności. Mieszkańcy projektu Izera Park mogą także zdobywać szczyt Zajęcznika (1,7 km od inwestycji) oraz podziwiać panoramę gór z wieży widokowej na Młynicy (1,2 km od inwestycji).
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Zdrowie
Eksperci: e-papierosy to poważny problem wśród dzieci. Nowe przepisy to dobry krok, ale absolutnie niewystarczający
Konsumpcja e-papierosów wśród młodzieży rośnie alarmująco: statystyki pokazują, że sięga po nie już ponad 20 proc. nastolatków w wieku 13–15 lat. Eksperci alarmują, że takie produkty są specjalnie zaprojektowane pod młodych użytkowników, oferując atrakcyjne smaki, opakowania i marketing. Rząd skierował do Sejmu projekt nowelizacji przepisów, który wprowadza zakaz sprzedaży wszystkich e-papierosów i woreczków nikotynowych nieletnim oraz ogranicza możliwość ich używania w miejscach publicznych. Jednak specjaliści podkreślają, że konieczne jest dalsze uszczelnienie przepisów, zwłaszcza w zakresie sprzedaży internetowej. Konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego, prof. Łukasz Balwicki, mówi wprost, że należy wyeliminować z obrotu jednorazowe e-papierosy, jako produkty najbardziej atrakcyjne dla dzieci i młodzieży.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Zdrowie
Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.
Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.