Inwestycja Wilczak 20 na ukończeniu
Zbliża się zakończenie realizacji inwestycji mieszkaniowej Wilczak 20. W ramach projektu powstało już 5 budynków wielorodzinnych z 439 lokalami łącznie. Na ostatnie prostej jest budynek A, czyli 106 mieszkań.
Wilczak 20 to jeden z największych i najciekawszych projektów mieszkaniowych na terenie Poznania. Nowoczesne osiedle, o interesującej architektonicznie zabudowie powstaje u zbiegu ulic Wilczak i Serbskiej. W ramach zrealizowanych już IV etapów powstało w sumie 439 mieszkań. Finiszują prace związane z realizacją budynku A, którego ukończenie będzie jednocześnie zwieńczeniem budowy całego osiedla. – Projekt Wilczak 20 jest z pewnością wyróżniającą się inwestycją mieszkaniową na terenie Poznania. Podobnie jak przy innych naszych projektach zadbaliśmy o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Nie zabrakło również nowoczesnych, w tym proekologicznych rozwiązań. Bardzo istotne było również zaaranżowanie przestrzeni pełnych zieleni, kto już teraz tworzą specyficzny klimat na terenie osiedla - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex. Ostatni realizowany budynek A to 106 mieszkań o powierzchni od 47,34 do 88,72 mkw. Cena rozpoczynają się od 7550 zł za mkw. W sprzedaży są jeszcze ostatnie lokale z IV etapu. Tu cena mkw to 7450 zł brutto.
Projekt Wilczak 20 wyróżnia sporo elementów. Budynki wyposażone są w instalację fotowoltaiczną, co pozwala na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej na częściach wspólnych nieruchomości. Dodatkowym atutem podnoszącym bezpieczeństwo jest podziemna hala garażowa oraz system monitoringu i kontroli dostępu. Nie brakuje również elementów małej architektury, m.in. oświetlenie, ławki, przestronny i bezpieczny plac zabaw, a także zewnętrzna siłownia. Miłośnicy rowerów mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanych stojaków. W końcu w pobliżu inwestycji przebiega Wartostrada, czyli popularna, oświetlona i monitorowana, trasa rowerowa.
Poza częścią mieszkaniową dostępne będą także punkty handlowo – usługowe. Niepodważalną zaletą jest również doskonała lokalizacja. Umożliwia ona dogodny dojazd do centrum miasta oraz innych dzielnic Poznania. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe (linii 72 i 85) oraz tramwajowe (linia 3). Szybko i sprawnie dojedziemy także do centrów handlowych (Plaza, Pestka). Zwolennicy aktywności fizycznej zadowala bliskość terenów spacerowych i rekreacyjnych. Tereny nadwarciańskie to jedynie 300 metrów od osiedla.
Jednym z elementów inwestycji Wilczak 20 jest zakończona już przebudowa znajdującego się na terenie inwestycji budynku dawnej spalarni. Projekt autorstwa uznanych specjalistów, architektów Piotra Litoborskiego i Piotra Marciniaka będzie spełniał funkcje handlowo-usługowe oraz biurowe.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.