Inwestycja Śródka OdNowa 2 sprzedana w 80 procentach
Przy ulicy Bernata w Poznaniu, blisko Ronda Śródka powstaje inwestycja mieszkaniowa Śródka OdNowa 2. Około 80 procent z wszystkich lokali mieszkalnych już znalazło swoich nabywców. Jeszcze w tym roku budynek wielorodzinny będzie gotowy.
W ramach projektu Śródka OdNowa 2, w IV kwartale tego roku powstaną 83 mieszkania,
o zróżnicowanej powierzchni, od 27 do 82 m kw. Wśród nich znajdą się zarówno lokale z balkonami, jak i ogródkami (na parterze). Do dyspozycji będą kawalerki, a także mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. – Mamy około 80 procent lokali sprzedanych bądź zarezerwowanych, co na tym etapie inwestycyjnym jest dobrym wynikiem. Swoich nabywców szybko znalazło blisko 20 mieszkań na parterze, z ogródkiem. Preferencje klientów się zmieniają, więc dziś własna, zielona przestrzeń za oknem stanowi dużą wartość. Pomaga na wytchnienie i odpoczynek. Klienci to doceniają i z pewnością w ciekawy sposób zaaranżują swoje ogródki. Ponadto zauważyliśmy też zainteresowanie większymi powierzchniami, z czterema pokojami. Wynika to z faktu, że coraz więcej osób myśli o tym, by pracować zdalnie w pełni profesjonalnych warunkach, w przygotowanym gabinecie, stanowiącym przestrzeń w stylu domowego biura – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. W ofercie dewelopera zostało 15 mieszkań, w tym tylko trzy parterowe. Jedno z nich, o powierzchni 51 m kw., wyróżnia się dwoma ogródkami. Jeden zlokalizowany jest od strony wschodniej, a drugi od zachodniej. – Takie nieszablonowe rozwiązania można znaleźć w naszej ofercie, ale są też mieszkania w klasycznym projekcie – mówi Karolina Skrzypek.
Warto podkreślić, że budowane osiedle posiada dodatkowe udogodnienia, jak podziemna hala garażowa oraz boksy rowerowe przynależne do każdego mieszkania. Budowa przebiega zgodnie z założonymi terminami. Ceny dostępnych lokali zaczynają się od 363.000 złotych brutto. Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Bernata na poznańskiej Śródce, miejscu spokojnym, a jednocześnie oddalonym od Starego Rynku o niecałe 4 km. Planowane zakończenie budowy to IV kwartał 2021 roku. Ponadto deweloper Grupa Partner realizuje projekt smart apartamentów, przy ul. Nadolnik w Poznaniu. W ramach II etapu zostanie przygotowanych ponad 200 lokali. – Można powiedzieć, że w II etapie projektu Nadolnik „wyszliśmy z ziemi” i kontynuujemy prace na pierwszej kondygnacji naziemnej – podsumowuje Karolina Skrzypek, przedstawicielka Grupy Partner.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Prawo
Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów
Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.