Inwestycja Nowa Murowana 2 z nowymi postępami budowy.
Nowa Murowana 2 w trakcie budowy: W budynku A wykonywane są prace elewacyjne po położeniu pokrycia dachowego oraz wstawieniu stolarki okiennej, natomiast w budynku B w następstwie położenia fundamentów, prace budowlane obejmują pierwszą kondygnację.
Inwestycja Nowa Murowana 2, stanowiąca jednocześnie już VII etap inwestycji deweloperskiej Nowa Murowana, jest budowana szybciej niż założono w harmonogramie. W budynku A ukończono stan surowy zamknięty: położono pokrycie dachowe oraz wstawiono stolarkę okienną. Aktualnie wykonywane są prace elewacyjne. Natomiast w budynku B po postawieniu fundamentów i ścian parteru, prace budowlane obejmują jego pierwszą kondygnację. Zakończenie budowy budynku A – lipiec 2021, a zakończenie budowy budynku B – październik 2021.
Oba etapy Nowej Murowanej 2 mają składać się finalnie z 62 lokali mieszkalnych, 26 mieszkań w budynku A oraz 36 mieszkań w budynku B. Będą one zlokalizowane na trzech kondygnacjach o metrażu rozpoczynającym się od 26 m kw. a kończącym na 72 m kw. z prywatnymi ogródkami na parterze, zaś na piętrze z przestronnymi balkonami. - Wiemy jak ważne jest wyjście naprzeciw oczekiwań przyszłych mieszkańców, dlatego tworzymy projekty o zróżnicowanych możliwościach. Duża rozpiętość powierzchni oraz wybór pomiędzy ogrodem a balkonem, pozwoli na zamieszkanie w miejscu, które będzie dostosowane do potrzeb każdego klienta. – podkreśla Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana 2.
Lokalizacja, która przyciąga
Murowana Goślina to miejscowość satelicka, która zapewnia swoim mieszkańcom pełne zaplecze handlowo-usługowe, zakłady pracy, a także placówki medyczne i edukacyjne. W mieście znajduje się, leżąca niecałe 300 m od inwestycji, stacja kolejowa, dzięki której można w ponad 20 minut dojechać do Poznania. Ponadto w granicach gminy Murowana Goślina znajduje się rozległy Park Krajobrazowy ,,Puszcza Zielonka’’, oferujący wiele możliwości aktywnej rekreacji. - Różnorodność lokalizacji przyciąga coraz więcej osób. Połączenie dogodnego dojazdu do stolicy Wielkopolski z dostępnością wielu miejscowych udogodnień, skutkuje popularnością naszych projektów deweloperskich. Liczba zarezerwowanych i w konsekwencji sprzedanych lokali ciągle rośnie. Klienci decydują się na zakup mieszkania z wyprzedzeniem, co nas jako dewelopera bardzo cieszy. - podsumowuje Patrycja Pilarczyk.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.