III etap Osiedla Przy Jeziorach z pierwszymi murami
Trwają kolejne prace związane z budową poznańskiej inwestycji Osiedle Przy Jeziorach. Aktualnie realizowane są aż dwa etapy, a w jednym z nich nadal można nabywać domy. Kolejne lokale znikają z oferty, ponieważ projekt cieszy się dużą popularnością. - Przestronny metraż i duży, zielony ogród to atuty, które doceniają nasi klienci – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Inwestycja powstaje przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, blisko Jeziora Strzeszyńskiego. Osiedle oferowane przez dewelopera More Place składa się z domów w zabudowie bliźniaczej, każdy o powierzchni ponad 100 mkw., z dużymi ogrodami (największa działka, na której stoi lokali bliźniaczy, ma ponad 1000 mkw.). Inwestycja regularnie się powiększa. W I etapie powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Wszystkie zostały przekazane nabywcom. Natomiast II etap obejmuje 8 budynków - 16 lokali. Część z domów trafiła w ręce klientów, a część jest realizowana. W czterech lokalach wykonywane są ostatnie prace murarskie i zostanie zamontowany dach. W dwóch lokalach bliźniaczych została zamontowana stolarka okienna i pokrycie dachowe, a także wykonane elewacje, a w dwóch kolejnych trwa docieplanie ścian.
Jednocześnie budowlańcy realizują etap III. – Stawiamy pierwsze mury w dwóch lokalach, co oznacza, że można zobaczyć kształt pomieszczeń na parterze. Przed nami kolejne prace murarskie. Na trzecią część osiedla będzie składać się 28 lokali w zabudowie bliźniaczej, każdy położony na działce, 446 - 507 mkw. Do wyboru klientów są dwa warianty powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 mkw. oraz dwa układy pomieszczeń 4- i 5-pokojowy – informuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Wyjątek stanowi lokal mieszkalny nr 27/2, położony na działce o powierzchni 1221 mkw. – To unikalna propozycja, dla osób poszukujących maksimum przestrzeni w dogodnej lokalizacji, blisko centrum Poznania i trzech jezior – podkreśla Tomasz Pietrzyński.
Warto podkreślić, że Osiedle Przy Jeziorach jest jedyną inwestycją, w ramach której powstają nowe domy w tym miejscu. Z ulicy Golęczewskiej, prostopadłej do Złotnickiej, w kilka chwil dotrzemy zarówno nad Jezioro Kierskie, jak i Strzeszynek. Taka lokalizacja pozwala na obcowanie z przyrodą każdego dnia roku – zarówno we własnym, dużym ogrodzie, jak i poza osiedlem, nad jednym z jezior. Dla osób, które zdecydowały się wybrać Osiedle Przy Jeziorach i dewelopera More Place, ważny jest również projektowana przestrzeń każdego domu. - Klasyczny, komfortowy dwupoziomowy dom i ponad 100 mkw. powierzchni to propozycja, która ma swoich odbiorców. Na parterze znajdą się: salon z kuchnią, pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. Z kolei na piętrze nasz dział projektowy zaplanował dwie sypialnie, łazienkę i pomieszczenia gospodarcze. Na każdym z poziomów będzie komfortowa łazienka – opisuje Tomasz Pietrzyński, reprezentujący More Place.
Zdaniem naszego rozmówcy, preferencje mieszkaniowe poznaniaków znacząco się zmieniły. – Klienci poszukują dziś więcej przestrzeni, zarówno w ramach lokalu mieszkalnego, jak i w jego obrębie. Mamy nadzieję, że nasza propozycja odpowiada na takie zapotrzebowanie. Duży ogród oraz otoczenie przyrody stanowią wielką wartość o każdej porze roku, pozwalając na prawdziwy wypoczynek mieszkańców naszego osiedla – podsumowuje.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.