III etap Osiedla Przy Jeziorach mocno zaawansowany
Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu harmonijnie się powiększa. Przy ulicy Golęczewskiej bez trudu można dostrzec postępy na inwestycji. Pierwsze lokale w III etapie są niemal gotowe. Ponadto trwa realizacja kolejnych budynków bliźniaczych. Jednocześnie trwa sprzedaż i wolne są dosłownie ostatnie lokale w cenie od 6060 zł brutto/ mkw.
Inwestycja realizowana przeze dewelopera More Place od momentu swojej premiery cieszy się dużą popularnością. Każdy z trzech etapów składa się z lokali w zabudowie bliźniaczej, o powierzchni ponad 100 mkw., z klasycznym dwupoziomowym projektem przestrzennym. Warto podkreślić, że cały projekt zakłada powstanie 28 budynków bliźniaczych, czyli łącznie 56 odrębnych lokali. W etapie III znajdzie się 14 domów, czyli 28 lokali bliźniaczych. Pierwsze z nich są niemal gotowe, natomiast kolejne mają wykonywane ocieplenie. Dwa najnowsze domy mają montowane pokrycie dachowe. Ponadto wszystkie aktualnie budowane lokale mają już wykonany stan surowy zamknięty lub otwarty. – Wszystkie osoby zainteresowane naszą ofertą zapraszamy do umówienia spotkania na Osiedlu Przy Jeziorach. Dzięki temu można nie tylko zobaczyć budowę, ale też gotowe etapy inwestycji oraz dom pokazowy. Szczególnie ta ostatnia możliwość będzie interesująca, ponieważ pozwala dokładnie poznać przestrzeń mieszkalną i każde pomieszczenie – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Jak zostały zaprojektowane lokale bliźniacze na Osiedlu Przy Jeziorach? Na parterze każdego z nich znajduje się: salon, kuchnia, komunikacja wraz ze schodami, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od układu. Na piętrze dostępne będą dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. Ponadto to każdego lokalu przypisana jest spora działka o powierzchni od 451 do 507 mkw.
Przedstawiciel firmy deweloperskiej podkreśla, że osiedle powstaje wraz z licznymi częściami wspólnymi, jak droga wewnętrzna, chodniki, czy dodatkowe rozwiązania służące bezpieczeństwu mieszkańców. – Takie elementy są widoczne na pierwszy rzut oka, już przy pierwszej wizycie na inwestycji. Ponadto wiele osób przyjeżdżając na nasze osiedle, dostrzega lokalizację. Bez względu na to, czy jedziemy z centrum Poznania przez Złotniki, czy przez Strzeszyn, otacza nas przyroda – dodaje Tomasz Pietrzyński.
Dużym atutem lokalizacji jest właśnie wygodne połączenie z miastem. Osoby na co dzień korzystające z transportu publicznego mogą wybrać autobus lub pociąg, którego stacja znajduje się w pobliskich Złotnikach. Dostępne jest tam centrum przesiadkowe w stylu „Park & ride”, gdzie można bezpiecznie zostać auto, motor lub rower i skorzystać z kolei metropolitalnej jadącej do centrum Poznania. Oczywiście mieszkańcy Osiedla Przy Jeziorach sprawnie dojadą do ważnych dla siebie miejsc autem. Inwestycja cieszy się dużą popularnością, aktualnie są w sprzedaży ostatnie lokale. Budowa osiedla zakończy się w 2023 roku.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.