II etap projektu Nadolnik zyskuje na popularności
Inwestycja Nadolnik Compact Apartments cieszy się dużym zainteresowaniem. Do zakończenia prac pozostało blisko półtora roku, a już ponad 50 smart apartamentów znalazło swoich nabywców.
W inwestycji Nadolnik Compact Apartments I etap został zakończony, a drugi jest w budowie. - Ostatnio wykonywane prace to strop nad halą garażową i planowany termin zakończenia tego zadania to przełom lutego i marca. Następnie kompleks będzie się powiększał piętro po piętrze. Termin zakończenia II etapu naszej inwestycji to przyszły rok – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. – Na budowie zastosowane są wszelkie środki ostrożności i zasady bezpieczeństwa. Dotyczy to aktualnych okoliczności, to jest zimowej aury, jak i nadal trwającej pandemii. Wysokie standardy pracy na naszej inwestycji oraz w biurze są w pełni zachowane – podkreśla przedstawiciel dewelopera.
Nowatorski projekt w skali Poznania
Inwestycja Nadolnik Compact Apartments (podzielona na cztery etapy) to projekt nowatorski w skali Poznania, ponieważ zakłada stworzenie kompleksu ponad 1000 smart apartamentów o zróżnicowanym metrażu od 19 do 41 m kw. Czym wyróżniają się tego typu lokale? Przede wszystkim kompaktowymi rozwiązaniami, możliwością wykończenia „pod klucz” oraz przystępną propozycją cenową, już od 111 150 zł netto. W każdym smart apartamencie znajdują się: aneks kuchenny, łazienka i przestrzeń do pracy oraz wypoczynku. Wybrane z nich posiadają także antresole, mogące pełnić funkcję sypialnianą. Każdy jest samodzielnym lokalem, ale razem tworzą pełen kompleks z punktami handlowo-usługowymi. – Z pewnością jest to alternatywa dla młodych osób wiążących swoją przyszłość z Poznaniem, studentów, absolwentów uczelni wyższych, singli, ponieważ pozwala w przystępnej cenie nabyć własną nieruchomość. Dla wielu naszych klientów jest to ciekawsza opcja, niż wynajem mieszkania na poznańskim, czy – patrząc szerzej – wielkopolskim rynku – opisuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Ta idea, a także perspektywa stworzenia całego kompleksu z wszelkimi udogodnieniami, sprawia, że na Nadolnik Compact Apartments można spojrzeć jako na zupełnie nową propozycję, nawet nowatorską. Inwestycja zostanie przygotowana całościowo, razem z małą architekturą (alejki wewnętrzne, ławki, chodniki) oraz udogodnieniami, których nie ma w wielu projektach deweloperskich. - Boiska do gry w koszykówkę, piłkę nożną, korty tenisowe z pewnością wzbogacą infrastrukturę. Powstanie również pełne zaplecze handlowo-usługowe. Nabywcy smart apartamentów będą mieć na miejscu wszystko, czego potrzebują do codziennego funkcjonowania – tłumaczy Karolina Skrzypek.
Model biznesowy z pozytywnym odbiorem na rynku
Nadolnik Compact Apartments spotkał się z pozytywnym odbiorem na rynku nieruchomości w Poznaniu. I etap (213 lokali) jest gotowy. Wszystkie smart apartamenty znalazły swoich nabywców. Wśród nich są nie tylko klienci indywidualni, ale również inwestycyjni. Zakup nieruchomości pozwala ulokować nadwyżkę kapitału, a następnie smart apartament można wynająć, co gwarantuje stałe zyski. – Mamy gotowy model inwestycyjny dla tej grupy klientów. Opieka operatora, spółki Rent Nadolnik Compact Apartments gwarantuje znalezienie najemcy, dopilnowanie wszelkich opłat, a przede wszystkim – roczną stopę zwrotu z tej inwestycji na poziomie co najmniej sześciu procent – podsumowuje Karolina Skrzypek.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny
Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Ochrona środowiska
Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń

Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.