II etap projektu Nadolnik zyskuje na popularności
Inwestycja Nadolnik Compact Apartments cieszy się dużym zainteresowaniem. Do zakończenia prac pozostało blisko półtora roku, a już ponad 50 smart apartamentów znalazło swoich nabywców.
W inwestycji Nadolnik Compact Apartments I etap został zakończony, a drugi jest w budowie. - Ostatnio wykonywane prace to strop nad halą garażową i planowany termin zakończenia tego zadania to przełom lutego i marca. Następnie kompleks będzie się powiększał piętro po piętrze. Termin zakończenia II etapu naszej inwestycji to przyszły rok – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. – Na budowie zastosowane są wszelkie środki ostrożności i zasady bezpieczeństwa. Dotyczy to aktualnych okoliczności, to jest zimowej aury, jak i nadal trwającej pandemii. Wysokie standardy pracy na naszej inwestycji oraz w biurze są w pełni zachowane – podkreśla przedstawiciel dewelopera.
Nowatorski projekt w skali Poznania
Inwestycja Nadolnik Compact Apartments (podzielona na cztery etapy) to projekt nowatorski w skali Poznania, ponieważ zakłada stworzenie kompleksu ponad 1000 smart apartamentów o zróżnicowanym metrażu od 19 do 41 m kw. Czym wyróżniają się tego typu lokale? Przede wszystkim kompaktowymi rozwiązaniami, możliwością wykończenia „pod klucz” oraz przystępną propozycją cenową, już od 111 150 zł netto. W każdym smart apartamencie znajdują się: aneks kuchenny, łazienka i przestrzeń do pracy oraz wypoczynku. Wybrane z nich posiadają także antresole, mogące pełnić funkcję sypialnianą. Każdy jest samodzielnym lokalem, ale razem tworzą pełen kompleks z punktami handlowo-usługowymi. – Z pewnością jest to alternatywa dla młodych osób wiążących swoją przyszłość z Poznaniem, studentów, absolwentów uczelni wyższych, singli, ponieważ pozwala w przystępnej cenie nabyć własną nieruchomość. Dla wielu naszych klientów jest to ciekawsza opcja, niż wynajem mieszkania na poznańskim, czy – patrząc szerzej – wielkopolskim rynku – opisuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Ta idea, a także perspektywa stworzenia całego kompleksu z wszelkimi udogodnieniami, sprawia, że na Nadolnik Compact Apartments można spojrzeć jako na zupełnie nową propozycję, nawet nowatorską. Inwestycja zostanie przygotowana całościowo, razem z małą architekturą (alejki wewnętrzne, ławki, chodniki) oraz udogodnieniami, których nie ma w wielu projektach deweloperskich. - Boiska do gry w koszykówkę, piłkę nożną, korty tenisowe z pewnością wzbogacą infrastrukturę. Powstanie również pełne zaplecze handlowo-usługowe. Nabywcy smart apartamentów będą mieć na miejscu wszystko, czego potrzebują do codziennego funkcjonowania – tłumaczy Karolina Skrzypek.
Model biznesowy z pozytywnym odbiorem na rynku
Nadolnik Compact Apartments spotkał się z pozytywnym odbiorem na rynku nieruchomości w Poznaniu. I etap (213 lokali) jest gotowy. Wszystkie smart apartamenty znalazły swoich nabywców. Wśród nich są nie tylko klienci indywidualni, ale również inwestycyjni. Zakup nieruchomości pozwala ulokować nadwyżkę kapitału, a następnie smart apartament można wynająć, co gwarantuje stałe zyski. – Mamy gotowy model inwestycyjny dla tej grupy klientów. Opieka operatora, spółki Rent Nadolnik Compact Apartments gwarantuje znalezienie najemcy, dopilnowanie wszelkich opłat, a przede wszystkim – roczną stopę zwrotu z tej inwestycji na poziomie co najmniej sześciu procent – podsumowuje Karolina Skrzypek.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.