II etap Osiedla Przy Jeziorach mocno zaawansowany
Przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, harmonijnie rozwija się Osiedle Przy Jeziorach. I etap został oddany w ręce nabywców i trwa budowa drugiej części osiedla. Inwestycja wyróżnia się ciekawą lokalizacją. Przyszli mieszkańcy będą mieć blisko aż trzy jeziora – Strzeszyńskie, Kierskie i Kierskie Małe.
Osiedle Przy Jeziorach to nowa inwestycja, którą regularnie rozwija More Place. Propozycja dewelopera obejmuje domy w zabudowie dwulokalowej „bliźniaczej”, z zielonymi ogrodami.
– Realizację naszego projektu podzieliliśmy na etapy. W pierwszym z nich powstało 6 domów, czyli 12 lokali w dwóch wariantach metrażowych 109 i 112 m kw., a każdy z nich położony na dużej działce, 456-610 m kw. – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
II etap mocno zaawansowany
Aktualnie trwa budowa II etapu Osiedla Przy Jeziorach. W poszczególnych domach postępy są zróżnicowane – od stawiania fundamentów po montaż więźby dachowej. Finalnie, w tej części osiedla powstanie 8 budynków - 16 lokali w wariantach: 4-pokojowy - 111,47 m kw. oraz 5-pokojowy - 110,44 m kw. W lokalach 14A, 14B, 16A, 16B osiągnięto stan surowy zamknięty. Zamontowano stolarkę okienną i drzwiową, a także dach. Trwają prace związane z dociepleniem budynku, a następnie zostanie wykonana elewacja zewnętrzna – jeśli warunki zimowe na to pozwolą. – Zakres robót dostosowujemy do panującej na zewnątrz aury, ponieważ zależy nam na najwyższej jakości wykonania – podkreśla Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Natomiast cztery kolejne lokale: 18A, 18B, 20A, 20B są już wykonane w stanie surowy otwartym i trwają kolejne prace. W następnych domach zostały wykopane i wylane fundamenty, a niedługo budowlańcy postawią ściany parteru.
Pierwsze lokale z II etapu zostaną oddane nabywcom wiosną 2021, a kolejne będą sukcesywnie przekazywane aż do 2022 roku. Docelowo całe Osiedle Przy Jeziorach będzie się składać z 28 budynków, 2 – lokalowych.
Warto zajrzeć do wnętrz
Do oferty Osiedla Przy Jeziorach trafiły dwa warianty powierzchni obejmujące cztery lub pięć pokoi. W każdym domu na parterze znajdzie się przestronny salon, kuchnia i toaleta, a także: pokój i garderoba lub dwa pokoje. Przyszli mieszkańcy, jeszcze przed budową mogą poinformować dewelopera, czy zdecydowali się na kuchnię otwartą i osobno salon, czy połączoną z aneksem, co jest rozwiązaniem ostatnio modnym. Z kolei na piętrze każdego domu deweloper proponuje układ pomieszczeń z dwoma pokojami, łazienką, garderobą oraz praktycznym pomieszczeniem gospodarczym. Każdy lokal bliźniaczy o powierzchni ponad 100 m kw. znajduje się na przestronnej działce. Nabywcy mieli do wyboru przedział 456-610 m kw. Aktualnie w sprzedaży pozostają ostatnie dwa lokale bliźniacze, zlokalizowane w I etapie inwestycji. Jeden z nich jest wykończony „pod klucz”, dzięki czemu można też zobaczyć, jakie możliwości daje oferowana przez dewelopera przestrzeń. Z kolei drugi lokal jest gotowy do odbioru w standardzie deweloperskim, co pozwala na dowolne wykończenie wnętrza, rzecz jasna zgodnie z zaleceniami dla tego typu budownictwa. – Przy wcześniejszym umówieniu się, a także zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa i zasad społecznego dystansu, możliwe jest spotkanie pokazowe na budowanym osiedlu. Dzięki temu klienci mogą na bieżąco obserwować postępy. Osoby niezdecydowane mają możliwość wejść do domu, który kupią, poznać sąsiadów oraz lokalizację inwestycji, co też jest dużym pozytywem – podsumowuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.