Komunikaty PR

Grzejniki Jaga do pomp ciepła

2024-03-28  |  15:40
Biuro prasowe

Decydując się na urządzenia marki Jaga, użytkownik wybiera dynamiczną, energooszczędną i przyjazną środowisku opcję ogrzewania w każdej sytuacji. Również wtedy, gdy zaplanował swoją instalację z pompą ciepła. Grzejniki Jaga z wydajną, ekonomiczną technologią Low-H2O i systemem Dynamic Boost Hybrid sprawdzają się doskonale przy najniższych temperaturach czynnika. Zapewniają bardzo wydajną pracę pompy ciepła i mają minimalny wpływ na środowisko. Grzejniki Jaga Low-H2O można wzbogacić o funkcję chłodzenia (pasywnego lub aktywnego) tworząc w ten sposób kompletne urządzenia do kontroli klimatu we wnętrzach domów, biur oraz budynków komercyjnych. Hybrydowe grzejniki Jaga to ekonomia na wielu płaszczyznach: oszczędności energii, kosztów zakupu i montażu, miejsca zajmowanego przez urządzenia, zużycia materiałów i późniejszego recyklingu.

CHŁODZENIE PASYWNE JAGA to energooszczędne chłodzenie bez kondensacji, dzięki urządzeniom Jaga Hybrid lub fan-coil (klimakonwektory).
Zastosowanie takiego rozwiązania możliwe jest ze wszystkimi pompami ciepła, które mogą dostarczać zimną wodę, w połączeniu z urządzeniami Jaga Hybrid przeznaczonymi do takich zastosowań.
Z chłodzeniem pasywnym Jaga, możemy obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o około 4ºC. To mniej niż w przypadku pełnego chłodzenia aktywnego, jednak kilka stopni latem może mieć kolosalne znaczenie.
Delikatne, ale stałe schładzanie jest komfortowe w odczuwaniu przez użytkownika – nie generuje dużych różnic temperatury, nie grozi wychłodzeniem i przeziębieniami.
Kluczową zaletą chłodzenia pasywnego jest też bardzo niskie zużycie energii. Wreszcie, jest ono najbardziej ekologiczną metodą chłodzenia.

CHŁODZENIE AKTYWNE JAGA to tradycyjne chłodzenie kondensacyjne z odpowiednimi urządzeniami Jaga fan-coil, wyposażonymi w tace skroplin i odpływ kondensatu (pełna klimatyzacja).
Rozwiązanie to jest możliwe do zastosowania w przypadku geotermalnych pomp ciepła, a także w instalacjach z pompami ciepła powietrze/woda.
Wśród zalet hybrydowych jednostek Jaga z systemem aktywnego chłodzenia, warto podkreślić szybkie i efektywne chłodzenie oraz brak limitu chłodu. Pozostałe zalety, czyli oszczędność energii, kosztów zakupu i montażu, miejsca zajmowanego przez urządzenia, zużycia materiałów, pozostają takie same jak w przypadku pozostałych hybrydowych jednostek.

Grzejniki z funkcją aktywnego i pasywnego chłodzenia są czytelnie oznaczone na www.jaga.com.pl
Narzędzia doboru, w które została wyposażona strona internetowa, oraz polepszone funkcje wyszukiwania i konfiguracji, pozwalają przeliczać wydajności cieplne grzejników Jaga, dobierać funkcjonalność, a także odpowiednie modele oraz wielkości urządzeń.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.

Prawo

Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.