Grzejniki Jaga do pomp ciepła
Decydując się na urządzenia marki Jaga, użytkownik wybiera dynamiczną, energooszczędną i przyjazną środowisku opcję ogrzewania w każdej sytuacji. Również wtedy, gdy zaplanował swoją instalację z pompą ciepła. Grzejniki Jaga z wydajną, ekonomiczną technologią Low-H2O i systemem Dynamic Boost Hybrid sprawdzają się doskonale przy najniższych temperaturach czynnika. Zapewniają bardzo wydajną pracę pompy ciepła i mają minimalny wpływ na środowisko. Grzejniki Jaga Low-H2O można wzbogacić o funkcję chłodzenia (pasywnego lub aktywnego) tworząc w ten sposób kompletne urządzenia do kontroli klimatu we wnętrzach domów, biur oraz budynków komercyjnych. Hybrydowe grzejniki Jaga to ekonomia na wielu płaszczyznach: oszczędności energii, kosztów zakupu i montażu, miejsca zajmowanego przez urządzenia, zużycia materiałów i późniejszego recyklingu.
CHŁODZENIE PASYWNE JAGA to energooszczędne chłodzenie bez kondensacji, dzięki urządzeniom Jaga Hybrid lub fan-coil (klimakonwektory).
Zastosowanie takiego rozwiązania możliwe jest ze wszystkimi pompami ciepła, które mogą dostarczać zimną wodę, w połączeniu z urządzeniami Jaga Hybrid przeznaczonymi do takich zastosowań.
Z chłodzeniem pasywnym Jaga, możemy obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o około 4ºC. To mniej niż w przypadku pełnego chłodzenia aktywnego, jednak kilka stopni latem może mieć kolosalne znaczenie.
Delikatne, ale stałe schładzanie jest komfortowe w odczuwaniu przez użytkownika – nie generuje dużych różnic temperatury, nie grozi wychłodzeniem i przeziębieniami.
Kluczową zaletą chłodzenia pasywnego jest też bardzo niskie zużycie energii. Wreszcie, jest ono najbardziej ekologiczną metodą chłodzenia.
CHŁODZENIE AKTYWNE JAGA to tradycyjne chłodzenie kondensacyjne z odpowiednimi urządzeniami Jaga fan-coil, wyposażonymi w tace skroplin i odpływ kondensatu (pełna klimatyzacja).
Rozwiązanie to jest możliwe do zastosowania w przypadku geotermalnych pomp ciepła, a także w instalacjach z pompami ciepła powietrze/woda.
Wśród zalet hybrydowych jednostek Jaga z systemem aktywnego chłodzenia, warto podkreślić szybkie i efektywne chłodzenie oraz brak limitu chłodu. Pozostałe zalety, czyli oszczędność energii, kosztów zakupu i montażu, miejsca zajmowanego przez urządzenia, zużycia materiałów, pozostają takie same jak w przypadku pozostałych hybrydowych jednostek.
Grzejniki z funkcją aktywnego i pasywnego chłodzenia są czytelnie oznaczone na www.jaga.com.pl
Narzędzia doboru, w które została wyposażona strona internetowa, oraz polepszone funkcje wyszukiwania i konfiguracji, pozwalają przeliczać wydajności cieplne grzejników Jaga, dobierać funkcjonalność, a także odpowiednie modele oraz wielkości urządzeń.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego
Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Polityka
PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.