Gruszczyn. Nowa lokalizacja na przedmieściach Poznania
W gminach ościennych, wokół Poznania regularnie pojawiają się inwestycje deweloperskie, oferujące nowe domy na sprzedaż. Niektóre lokalizacje, jak Dąbrówka, Komorniki, Murowana Goślina, Rokietnica, czy Suchy Las są popularne od lat i mają swoją markę. Deweloperzy dostrzegają również potencjał nowych miejsc, a takim z pewnością jest Gruszczyn w gminie Swarzędz.
Poznańskie przedmieścia od lat odsłaniają swój duży potencjał, zarówno przed deweloperami, jak i osobami poszukującymi nowego miejsca do zamieszkania. Dla firm deweloperskich ważna jest kwestia dostępności gruntów, a także możliwość zaproponowania klientom w pełni dopracowanej oferty domów o większym metrażu, z większymi ogrodami, a nie jedynie namiastką przestrzeni. To z kolei w pełni odpowiada przyszłym mieszkańcom. Pandemia dość mocno zweryfikowała dotychczasowe oczekiwania dotyczące przestrzeni mieszkalnej.
- Przestrzeń domu i jego otoczenia powinny zapewniać komfort. Dotyczy to również lokalizacji samej inwestycji. Badania dowodzą, że zdecydowanie łatwiej o wypoczynek oraz wyciszenie w sąsiedztwie przyrody, a zieleń wpływa kojąco na nasz układ nerwowy, czy odpornościowy – mówi Katarzyna Wyszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i obsługi inwestycji w firmie Sky Investments. Aktualnie w ofercie Sky Investments znajduje się m.in. Nowy Gruszczyn, projekt domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni nawet do 141 mkw. – Rozpoczynając prace projektowe, a następnie także budowlane, cały nasz zespół dostrzegł potencjał miejscowości Gruszczyn. Mamy tu na myśli fakt, że na wyciągnięcie ręki przyszłych mieszkańców jest natura. Tuż obok osiedla znajduje się Dolina Cybiny, stanowiąca obszar Natura 2000 oraz liczne trasy rowerowe. Nieco dalej rozpoczynają się tereny Puszczy Zielonka – podkreśla przedstawicielka Sky Investments. Bardzo blisko znajduje się poznański Antoninek, a także popularne o niemal każdej porze roku Jezioro Swarzędzkie.
Przykład podmiejskiego osiedla
Warto podkreślić, że Gruszczyn to niewielka miejscowość położona w gminie Swarzędz, jednocześnie około 8 km od Poznania. Od innych lokalizacji na przedmieściach wyróżnia Gruszczyn to, że nie powstaje tutaj dużo inwestycji deweloperskich. To wielki atut, ponieważ pozwala mieszkańcom poczuć swobodę i kameralny klimat, o które trudno w innych miejscach. Z drugiej strony, w promieniu niecałych 2 km znajdują się: szkoła podstawowa, apteka, dwa przedszkola, sklep spożywczy, czy kwiaciarnia. – Naszym zdaniem tak powinno funkcjonować podmiejskie osiedle. Przyszli mieszkańcy będą mieć dostęp do pełnego zaplecza handlowo-usługowego, ale bez straty poczucia spokoju przedmieść Poznania – zauważa Katarzyna Wyszyńska.
Inwestycja Nowy Gruszczyn powstaje w pobliżu Poznania i Swarzędza, w Gruszczynie przy ulicy Katarzyńskiej. W I etapie obejmującym 7 budynków dwulokalowych, trwają zaawansowane prace. Ponad połowa lokali znalazła swoich nabywców. Klientów przekonuje lokalizacja osiedla, jego charakter oraz projekt architektoniczny. Przestrzeń ponad 140 mkw. pozwala na aranżację salonu o powierzchni ponad 40 mkw., a także trzech sypialni na piętrze, każda blisko 15 mkw. Dodatkowym atutem jest mnóstwo miejsca na przechowywanie, w tym aż dwie garderoby. Całość uzupełniają: duża kuchnia i dwie łazienki. I etap osiedla Nowy Gruszczyn będzie gotowy w I kwartale 2023. Jednocześnie w ramach projektu będą powstawać następne domy bliźniacze.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.