Komunikaty PR

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową STIEBEL ELTRON.

2022-05-18  |  09:20
Biuro prasowe

Instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową pozwoli oszczędzić znaczną ilość pieniędzy, dzięki niskim kosztom eksploatacyjnym i automatycznemu dopasowaniu mocy grzewczej do potrzeb budynku. Utrzymanie optymalnego ciepła domu i wody o każdej porze roku będzie dużo łatwiejsze. Dlaczego pompa ciepła ze sprężarką inwerterową jest tak dobrą inwestycją?

Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - moc

Ogromną zaletą technologii inwerterowej jest możliwość dostosowania jej mocy do potrzeb nieruchomości. Przyjmuje się, że pobierając 1 kW energii cieplnej oddaje nawet 5 kW ciepła, co pozwala na znaczące obniżenie kosztów ogrzewania wody i nieruchomości. Jak to wygląda w praktyce?

Przyjmijmy, że nasza nieruchomość ma 150 m2. Przy uśrednionym założeniu, że do ogrzania 1 m2 pomieszczenia potrzeba 30 W mocy grzewczej, to zapotrzebowanie ogrzania budynku wynosi 4,5 kW. Należy doliczyć jeszcze 0,3 kW do ogrzania wody na osobę i całość możemy wyrazić wartością 6 kW. Teraz wybór odpowiedniej pompy ciepła będzie znacznie łatwiejszy. (https://bit.ly/3wq54CY)

Gruntowa pompa inwerterowa do działania pobiera aż 80% energii z ziemi za darmo, dzięki czemu jest niemal samowystarczalna. Jedynym kosztem, jaki ponosimy, to opłacenie pozostałych 20% zużycia energii. Wybierając gruntową pompę inwerterową należy mieć na uwadze to, że bez dokładnych obliczeń cała inwestycja może nie wypalić. Szczegółowa skrupulatność na pierwszym etapie zakupu pozwoli na szybszy zwrot z inwestycji.

Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - właściwości

Sprężarka inwerterowa w gruntowej pompie ciepła automatycznie dopasowuje moc grzewczą do potrzeb budynku. Zupełnie inaczej, niż sprężarka typu ON/OFF. Ta druga działa ze stałą mocą, a gdy osiągnie ustalone parametry zasilania wyłącza się. Takie ciągłe włączanie i wyłączanie skraca żywotność sprężarki i nie optymalizuje oszczędności. Pompa inwerterowa zapewnia nie tylko stabilność pracy, ale również wysoką wydajność i działanie nawet przez kilkadziesiąt lat.

Brak składu opału oraz budowania komina, a co za tym idzie, zadymiania powietrza, z pewnością pozytywnie wpłyną na otoczenie. Sama gruntowa pompa ciepła jest również bezpieczna

dla środowiska i nie musi wymagać naszej bezpośredniej ingerencji. Z powodzeniem można podłączyć ją do domowej sieci internetowej i sterować za pomocą smartfonu. (https://bit.ly/3w2w4JP)

Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - zastosowanie

Gruntowa pompa inwerterowa świetnie sprawdzi się w nowym, starszym i modernizowanym budownictwie. Z łatwością podłączymy ją do każdego systemu grzewczego, dbając o oszczędność. Sprawdzi się również przy ogrzewaniu wody basenowej.

Poza tym, jej właściwości pozwolą nam nie tylko ogrzać wodę i budynek, ale również zapewnią komfortowy chłód podczas letnich upałów. Gruntowa pompa inwerterowa zapewnia komfortową temperaturę niezależnie od pory roku. Rozwiązania, które zapewnią Ci oszczędność i komfort znajdziesz w ofercie STIEBEL ELTRON. (https://bit.ly/3Na5P9Y)

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A. Biuro prasowe
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym
Dom Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
2024-12-19 | 09:00

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu - niezależne komercyjne centrum badawczo-rozwojowe we współpracy z Gala Group Poland - wiodącym producentem świec w Europie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu

Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.

Prawo

Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości

Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane  alarmują toksykolodzy.

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.