Komunikaty PR

Grillowanie na tarasie!

2023-06-26  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Nowakowska
Tok Tok

Wierzyńskiego
52 317 Wrocław
kamila|toktok.com.pl| |kamila|toktok.com.pl
+ 48 aaa bbb ccc
www.toktok.com.pl

 

 

W nowoczesnych domach jednorodzinnych kuchnia jest coraz częściej łączona z salonem. Skoro taras jest jego naturalnym przedłużeniem, a w sezonie letnim staje się centralnym punktem rodzinnego życia, warto na nim zbudować miejsce do przygotowania posiłków. To jeden z tegorocznych najmodniejszych trendów aranżacyjnych.

 

Gotowe przenośne zestawy do przygotowywania posiłków w ogrodzie lub na tarasie są dziś coraz częściej zastępowane przez stałe rozwiązania, które posłużą nam przez co najmniej kilka sezonów. Zewnętrzną minikuchnię możemy stworzyć na dwa sposoby: budując grilla lub palenisko. Pierwsze z tych rozwiązań ma wyłącznie praktyczne zastosowanie, zaś drugie może być również dekoracyjnym akcentem aranżacji. Obydwie konstrukcje zbudujemy bez problemu z gotowych elementów betonowych.

 

Budujemy grill na tarasie

 

Budowa grilla z betonowych elementów nie jest specjalnie skomplikowana. Najlepiej nadają się do tego pustaki betonowe, takie jak na przykład Neo o nowoczesnym designie oraz w odcieniach modnej i uniwersalnej szarości. Zanim jednak zaczniemy budowę grilla pamiętajmy, że najlepiej umieścić go na krańcu tarasu lub tuż obok niego. Jest to podyktowane nie tylko względami czysto praktycznymi, lecz także wymogami bezpieczeństwa. Sposobów na stworzenie grilla jest co najmniej kilka.

 

Grill otwarty

 

Najłatwiej wykonać grill otwarty. W tym celu musimy wyrównać podłoże i wylać jego „fundament”. Następnie układamy na nim ściany grilla w kształcie litery „U”. Palenisko umieszczamy na wygodnej wysokości od podłoża. Jego szerokość i głębokość dostosowujemy do naszych potrzeb oraz wielkości przestrzeni, którą dysponujemy. Nad nim, w odległości około 30-40 cm, umiejscawiamy następnie metalowy ruszt. Możemy go zamontować na specjalnej podkonstrukcji lub wymurować bezpośrednio pomiędzy dwie ostatnie warstwy pustaków. Podstawę paleniska mogą tworzyć elementy betonowe, jednak lepszym pomysłem będzie wykonanie nad nimi specjalnej metalowej tacki.

 

Grill zamknięty

 

Z Neo zbudujemy również grill zamknięty, który przypomina wyglądem piekarnik. Najpierw należy wykonać fundament, a następnie podstawę z pustaków betonowych, której górna część będzie stanowiła przyszłe palenisko. Następnie obudowujemy je pustakami tak, aby uformowały literę „U”, przy czym w tylnej części powinny one tworzyć komin do odprowadzania dymu. Tak wzniesioną konstrukcję przykrywamy daszkami Neo, a w pewnej odległości od paleniska umieszczamy ruszt. Ze względów funkcjonalnych warto przewidzieć możliwość zmiany jego wysokości. Można to zrobić montując podkonstrukcję w formie płóz rozmieszczonych na różnych wysokościach. Pustaki betonowe łączymy na mokro, najlepiej żaroodporną zaprawą.

 

Wygodne miejsce na opał

 

Zewnętrzną kuchnię grillową warto rozbudować o miejsce na składowanie opału. Najprościej wykonamy je, uwzględniając w projekcie wnęki na drewno. Trzeba też pamiętać, że konstrukcja powinna być zamknięta od góry, bo uchroni to zgromadzony w niej opał przed zamoknięciem w przypadku opadów deszczu. Można do tego wykorzystać pustaki, takie jak Neo lub nieco urozmaicić aranżację, wbudowując we wnętrze wykonanej z nich półki takie elementy, jak np. L-ka Tigela. Nie tylko nada jej to ciekawszy wygląd, ale również ją wzmocni.

 

Funkcjonalne palenisko to też dobre rozwiązanie

 

Alternatywą dla grilla może być palenisko, które również posłuży do przygotowania posiłków lub będzie po prostu elementem dekoracyjnym. Gdy planujemy je umieścić na tarasie, warto to zrobić w jego centrum. Budowę paleniska zaczynamy od wykonania wykopu o głębokości około 40 cm poniżej poziomu gruntu, na którego dnie układamy żwir. Ścianki wykonujemy z elementów betonowych złączonych za pomocą żaroodpornej zaprawy. Mogą to być wcześniej już wspomniane pustaki Neo lub murek Albero. Ten ostatni będzie doskonale pasował zarówno do aranżacji nowoczesnych, jaki i bardziej rustykalnych, gdyż stanowi połączenie tradycji (przypomina dawne murki graniczne z łupka skalnego) ze współczesnym designem. Ścianki otaczające palenisko ze względów bezpieczeństwa należy wymurować powyżej poziomu gruntu. Można bezpośrednio na nich umieścić demontowalny ruszt do przygotowania posiłków. Jeśli wolimy, aby palenisko służyło również celom dekoracyjnym, w jego górnej części warto zamontować specjalne hartowane szkło chroniące użytkowników przed przypadkowym kontaktem z ogniem.

 

Pachnące zioła dodadzą smaku przyrządzanym daniom i aranżacji

 

Kącik grillowy warto wzbogacić o donice, w których możemy posadzić aromatyczne zioła. Przydadzą się w letniej kuchni nie tylko do przyrządzania potraw, ale też pięknie udekorują taras. Oprócz ziół warto postawić na warzywa z własnego mini warzywnika. W donicach z powodzeniem możemy uprawiać pietruszkę, szczypiorek, koperek czy pomidorki koktajlowe i fasolkę pnącą. Będą one piękną ozdobą aranżacji. Planując przestrzeń wokół domu trzeba pamiętać, że rośliny to najważniejszy element każdego projektu. Wymarzonym miejscem dla ziół, są donice wolnostojące Tigela w kształcie zbliżonym do sześcianu, do budowy warzywnika i kwiatowych rabat doskonale nadaje się z kolei palisada Hestra, która ma aż cztery wysokości do wyboru: 40, 60, 80 i 100 cm. Oprócz trwałości i estetyki jej główną zaletą jest to, że można stworzyć z niej rabaty, kwietniki i donice dopasowane do indywidualnego projektu.

 

Budowa grilla i paleniska z elementów betonowych to ostatnio bardzo modny trend. Ponadto tego typu rozwiązania pozostaną z nami na lata, gdyż cechują się trwałością i atrakcyjną estetyką. Przy odrobinie pomysłowości możemy stworzyć na tarasie kreatywnie zaaranżowaną i funkcjonalną przestrzeń spotkań przy wspólnych posiłkach z rodziną lub znajomymi.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Polbruk S.A. – to jeden z liderów w produkcji kostki brukowej, płyt betonowych oraz małej architektury w Polsce. Stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się produkty z segmentów – Kostki i płyty, Architektura oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Polbruk SA jest laureatem nagrody Superbrands Polska 2020.O firmie

www.polbruk.pl

www.facebook.com/polbruk

www.instagram.com/polbruk_inspirujemy/

www.facebook.com/JestemFachowcem

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami Biuro prasowe
2024-04-29 | 11:00

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More
Dom Nowa Murowana i Nowe Szczytniki z kolejnymi postępami
2024-04-29 | 09:00

Nowa Murowana i Nowe Szczytniki z kolejnymi postępami

Na rynku pierwotnym widać znaczne ożywienie. Klienci chętnie odwiedzają biura sprzedaży firm deweloperskich. Mamy wysyp rezerwacji, co potwierdza także spółka Nowa Murowana,
Dom NOWOŚĆ! Rewolucja na polskim rynku - FLOLUCE - oświetlenie przyjazne roślinom
2024-04-28 | 20:15

NOWOŚĆ! Rewolucja na polskim rynku - FLOLUCE - oświetlenie przyjazne roślinom

Współpraca dwóch marek, Nowodvorski Lighting oraz FLOLUCE, zaowocowała zupełnie nowym podejściem do projektowania zieleni we wnętrzach. Od teraz kwiaty doniczkowe mogą zdobić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.