Green Home – premiera VI etapu
Green Home to od wielu lat sukcesywnie rozbudowywane osiedle położone przy ulicy Suwalskiej na terenie Zielonej Góry. Niedawno zakończyła się budowa V etapu, a już za chwilę ruszy procedura związana z przekazywaniem kluczy do lokali nowym mieszkańcom. Jednocześnie do sprzedaży trafił kolejny, VI etap. Powstaną dwa czterokondygnacyjne budynki z 68 mieszkaniami o powierzchni od 43 do 82 mkw. Wśród nich dostępne są lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Dodatkową powierzchnie stanowią komórki lokatorskie w cenie od 4.000 do 5.000 zł brutto w zależności od metrażu. Pod budynkami powstanie hala garażowa z miejscami jedno- i dwustanowiskowymi. Dla komfortu mieszkańców dostępne będą windy, a dla najmłodszych deweloper przygotuje bezpieczny plac zabaw. - Green Home to zespół nowoczesnych i funkcjonalnie zaprojektowanych budynków. Zróżnicowane powierzchnie pozwalają dostosować lokal do stylu życia i oczekiwań, a tym samym są odpowiednie zarówno dla klientów kupujących nieruchomość na własne potrzeby jak i w celach inwestycyjnych. – mówi Dorota Świderska z biura sprzedaży EBF Development. Cena za metr kwadratowy rozpoczyna się od 6900 złotych brutto, a planowany termin zakończenia tego etapu to marzec 2024 roku. Dużym atutem projektu są pobliskie tereny zielone, które zadowolą każdego miłośnika aktywności fizycznej. Działa również sprawna komunikacja z centrum miasta oraz obwodnicą Zielonej Góry. Z kolei w niedalekiej odległości funkcjonuje szkoła, przedszkole, galeria handlowa oraz liczne punkty handlowo – usługowe.
Kolejny etap Green Home to jedna z kilku inwestycji EBF Development na terenie Zielonej Góry. W realizacji jest także projekt Moniuszki 9 ABCD. Przy ulicy Moniuszki powstaje 6-cio kondygnacyjny budynek ze 192 mieszkaniami o powierzchni od 25 do 127 mkw. Tym samym do dyspozycji przyszłych mieszkańców są zarówno kawalerki jak i lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Te największe to dwupoziomowe, ustawne apartamenty z przestronnymi tarasami. Na parterze powstaną również 4 lokale usługowe o powierzchni od 61 do 120 mkw. Zakończenie inwestycji to IV kwartał 2023 roku. Z kolei pomiędzy ulicami Zdrojową, Źródlaną i Rzeźniczaka trwa realizacja II etapu osiedla Zdrojowa Polana. Powstaną budynki nr 31, 33, 35, 37, gdzie dla przyszłych mieszkańców przygotowano 200 lokali o powierzchni od 43,16 do 75,82 mkw., a wśród nich mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe. Właściciele lokali na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki. Ceny rozpoczynają się od 6900 złotych brutto za mkw. Planowany termin realizacji tego etapu to I kwartał 2024 roku.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.