Glina jest modna!
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
Powstają z niej naczynia, donice, podstawy lamp i abażury, z dobrze wysuszonej formuje się płytki, a nawet… buduje domy. Na ścianach kładziemy gliniane tynki bo wizualnie ocieplają wnętrze, oryginalnie wyglądają, a do tego są zdrowe, ekologiczne i wytwarzają specyficzny mikroklimat. Teraz kupisz je w salonach z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. Dynamic DynaClay to nowoczesne tynki dekoracyjne inspirowane naturą. Poznaj ich właściwości.
Czy wiesz, że glina w budownictwie wykorzystywana jest od blisko 10 tysięcy lat? Jej zdrowotne właściwości od dawien dawna doceniała także medycyna ludowa. Glina była dobra na wszystko – na odmrożenia i oparzenia, na gorączkę, opuchnięcia, rany kłute i zapalenie płuc. Później zauważono, że nie tylko leczy, ale też cudownie pielęgnuje ciało. Do dziś wykorzystywana jest w sanatoriach, gabinetach kosmetycznych i w domowym spa do przygotowywania maseczek, peelingów i kąpieli bo zawiera niezliczoną ilość minerałów i mikroelementów. Jej pozyskiwanie jest w pełni ekologiczne i pozbawione jakichkolwiek substancji chemicznych. Okazuje się, że wspaniale się sprawdza również jako surowiec wykończeniowy ścian, z powodzeniem konkurując z tradycyjnymi zaprawami cementowo-wapiennymi. Nic dziwnego, że gliniane tynki zyskały ostatnio popularność, zwłaszcza wśród tych, którzy chcą mieszkać zdrowo, w zgodzie z naturą, a do tego pięknie i nie sztampowo.
Uniwersalne, zdrowe i piękne
DynaClay to nowoczesne i w pełni ekologiczne tynki gliniane, które są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i dla środowiska. Nie zawierają lotnych związków organicznych, mają całkowicie naturalny skład pozbawiony szkodliwej chemii i są w stu procentach biodegradowalne. Można je kłaść na stary, istniejący już tynk lub bezpośrednio na surowy, świeżo położony. Ścianę zaprawioną glinianym tynkiem da się łatwo naprawić – wystarczy skuć surowiec, rozrobić z wodą i z powrotem położyć reperując ubytki. Wygładzony szpachelką nie będzie odcinał się od reszty jak w przypadku tradycyjnego tynku, a jeśli nawet powstaną delikatne nierówności to dodadzą one wnętrzu naturalnego uroku.
Tynki gliniane są uniwersalne – dzięki nim możesz wykończyć ściany na wiele sposobów. Urządzasz dom w nowoczesnym stylu i zależy ci na idealnie równych powierzchniach? Wybierz tynk drobnoziarnisty, który niczym gładź gipsowa „wyprasuje” wszystkie niedoskonałości. Gruboziarnistym z kolei uzyskasz mniej lub bardziej widoczna fakturę – jeśli lubisz chropowatości, nierówności i chcesz uzyskać wygląd niewykończonych ścian, ta opcja fantastycznie się sprawdzi. Wybierają ją wielbiciele aranżacji rustykalnych, ale też wnętrz z duszą, w duchu nostalgicznego retro, starych kamienic i urokliwych stryszków, gdzie efekt tzw. postarzenia jest jak najbardziej pożądany. A jeśli ci się znudzi wystarczy zwilżyć ściany i zrobić nowe przecierki uzyskując taką fakturę jaka ci się podoba. Gliniane warstwy wykończeniowe kapitalnie komponują̨ się z innymi materiałami. Najpiękniejszy efekt uzyskasz zestawiając je z naturalnymi surowcami – drewnem, cegłą, rattanem, lnem, modnymi plecionkami z juty, bambusa, morskiej trawy. Ale i w towarzystwie aluminium, nierdzewnej stali i szkła godnie się zaprezentują.
Bez dodatkowej obróbki
Tynki gliniane jej nie wymagają. Możesz oczywiście je pomalować ekologiczną farbą, ale nie musisz – są efektowne w surowej wersji i dostępne w wielu kolorach, które pięknie wpisują się w modną, stonowaną paletę barw ziemi. Dodatkowo możesz też wybrać wzór oraz teksturę jaka ci odpowiada kreując niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wnętrze. Nie lada gratką, zwłaszcza dla tych, którzy lubią żyć blisko natury, jest opcja dodania do masy tynkowej… ziół. Lawenda, rozmaryn, a może rumianek? Tynki z ziołową mieszanką wyglądają jeszcze naturalniej i pochłaniają nieprzyjemne zapachy, bo same w sobie pięknie pachną. Jedną z podstawowych zalet tynków glinianych jest wytwarzanie przyjaznego mikroklimatu. Idealnie sprawdzą się w sypialniach, gdzie odpowiednia wilgotność powietrza wpływa na jakość snu i dobre samopoczucie po przebudzeniu. Tynki Dynamic DynaClay dostępne w Dekorian Home mają zdolność do pochłaniania, a następnie oddawania wilgoci z powietrza. Dlatego polecane są zwłaszcza alergikom ze schorzeniami górnych dróg oddechowych, ale też skórnych – są w pełni organiczne, nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, a do tego nie osiada na nich kurz. Czy wiesz, że mają też właściwości regulujące akustykę? To prawda – doskonale tłumią dźwięki, dlatego fantastycznie sprawdzą się w takich pomieszczeniach jak pokoje dziecięce.
W pełni ekologiczne tynki gliniane Dynamic DynaClay do kupienia w salonach Dekorian Home w całej Polsce (dekorianhome.pl).
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.