Finisz prac w budynku nr 9 Reduty Nowe Podolany
Kończą się prace związane z realizacją budynku nr 9 w ramach projektu Reduta Nowe Podolany. Wszystkie, 142 mieszkania znalazły już swoich przyszłych lokatorów. W sprzedaży zostały jeszcze miejsca w hali garażowej oraz lokale usługowe.
Projekt Reduta Nowe Podolany powstaje w północno – zachodniej części Poznania. Do tej pory spółka EBF Development zrealizowała już 8 budynków wielorodzinnych. Niedługo, w III kwartale bieżącego roku, rozpoczną się odbiory mieszkań z budynku nr 9. Tym samym do użytku przekazane zostaną 142 mieszkania o powierzchni od 41,20 do 78,08 mkw, a wśród nich lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Wszystkie mieszkania posiadają balkon, dostępne są także komórki lokatorskie oraz cichobieżne windy. Dostępna jest również podziemna hala garażowa. Obecnie trwają prace elewacyjne oraz tynkarskie w klatkach schodowych i w pozostałych częściach wspólnych. Z wykorzystaniem kostki brukowej powstają również miejsca parkingowe naziemne oraz droga wewnętrzna. - Podobnie jak wcześniejsze etapy naszej inwestycji budynek nr 9 będzie gotowy zgodnie z założonym harmonogramem. Jednocześnie przygotowujemy się do wprowadzenia do sprzedaży kolejnej realizacji na terenie inwestycji Reduta Nowe Podolany – zdradza Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Popularność projektu potwierdza zakończona już sprzedaż wszystkich mieszkań. W ofercie zostały jeszcze 3 lokale usługowe (w budynkach nr 5 i 9) oraz miejsca postojowe w halach garażowych z pierwszego etapu tej inwestycji, w cenie 25.000 zł. brutto.
Lokalizacja Osiedle Reduta Nowe Podolany umożliwia dogodny dojazd do centrum miasta, jak i głównych węzłów komunikacyjnych. W pobliżu funkcjonują liczne punkty handlowo – usługowe. Nie brakuje również zaplecza szkolno – oświatowego. Miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a także obiekty sportowe.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.