EZVIZ wprowadza na polski rynek swój pierwszy oczyszczacz powietrza
EZVIZ coraz śmielej wkracza w sektor smart home, wprowadzając na rynek nowe produkty stworzone, aby zapewniać domowy komfort. Od teraz portfolio marki zostaje poszerzone o pierwszy na polskim rynku jonizujący oczyszczacz powietrza EB250A. Urządzenie posiada 3-stopniowy proces filtracji, aby zapewnić ochronę przed zanieczyszczeniami i eliminować nieprzyjemne zapachy wewnątrz pomieszczeń. Ponadto emituje ono jony ujemne, pozwalające na redukcję ilości bakterii unoszących się w powietrzu oraz uzyskanie podwójnego efektu oczyszczania.
Redukcja 99,97% alergenów i zanieczyszczeń z powietrza
Temat zanieczyszczenia powraca co roku w sezonie jesienno-zimowym, gdy jakość powietrza pogarsza się, a mieszkańcy miast borykają się z problemem smogu. Jednym z rozwiązań ku poprawie jakości powietrza we własnych czterech ścianach jest dobór odpowiedniego oczyszczacza powietrza, który niweluje szkodliwe substancje, zapewniając bezpieczne warunki domowe dla całej rodziny.
Dzięki filtrowi HEPA H13 nowy oczyszczacz EB250A usuwa do 99,97% drobinek unoszących się w powietrzu, w tym alergenów i zanieczyszczeń z powietrza o wielkości do zaledwie 0,3 mikrona. Ponadto w urządzeniu znajduje się filtr wstępny z siatki nylonowej do cząstek o wielkości od 10 do 70 mikronów, np. włókien czy kurzu oraz filtr z węglem aktywnym do usuwania zapachów i gazów, w tym formaldehydu, gazu kuchennego oraz dymu papierosowego.
Technologia trójstopniowej filtracji
Wybierając oczyszczacz, warto zwrócić uwagę na jego wydajność. Trzystopniowa filtracja nowego oczyszczacza EZVIZ jest uzupełniona przez system wentylacyjny o przepływie powietrza na poziomie 250 m³/h, dzięki czemu urządzenie jest w stanie przefiltrować powietrze nawet w dużych pomieszczeniach – do 30 metrów kwadratowych.
Oferowane są trzy prędkości wentylacji, a także tryby uśpienia, turbo i automatyczny oraz timer. Wszystkie funkcje są dostępne w panelu sterowania, który zawiera również intuicyjny, trójkolorowy wskaźnik jakości powietrza. Dzięki nim użytkownik z łatwością obsłuży urządzenie i bez problemu dobierze tryb odpowiedni do bieżącego poziomu zanieczyszczenia.
Ujemne jony, lepsze samopoczucie
Ilość jonów ujemnych w powietrzu jest jednym z najważniejszych kryteriów oceny jakości powietrza. Większa ich gęstość pozwala na podniesienie poziomu energii oraz dobre samopoczucie – podobnie do sytuacji, gdy oddychamy czystym powietrzem w pobliżu wodospadu, w górach czy lesie. Powodują one reakcje biochemiczne zwiększające poziom serotoniny, co pozwala m.in. na zmniejszenie stresu, poprawę humoru czy daje więcej energii do działania.
Poprzez aktywne uwalnianie do powietrza milionów ujemnych jonów oczyszczacz EZVIZ EB250A nie tylko wpływa na lepszy humor domowników, ale jest również w stanie zredukować pozostałe w powietrzu cząstki i bakterie, zapewniając jeszcze lepszą jakość powietrza – szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy poziom jego zanieczyszczenia znacząco wzrasta.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.