Elektroniczny Cerber. Strzeż swój dobytek życia z kamerą zewnętrzną WiFi Hama
Właśnie dołączyła do oferty producenta. Nagrywa w rozdzielczości Full HD, umożliwia podgląd na żywo i reaguje na komendy głosowe. Dysponuje czujnikami dźwięku i ruchu oraz noktowizorem. Kamerą można sterować aplikacją w smartfonie, a obraz jest zapisywany na karcie microSD lub w chmurze. Dla komunikacji w obie strony nie zabrakło w niej mikrofonu i głośnika.
Tego typu urządzenie to najlepszy sposób na spokojny sen lub dłuższy pobyt poza domem, szczególnie podczas wakacji. Pozwala monitorować na bieżąco posesję, podwórze, ogród, patio, garaż, zagrodę ze zwierzętami czy parking, odstraszając ewentualnego złodzieja. A gdy na drodze rozwoju przestępczej kariery nie powstrzyma go nawet zainstalowana na elewacji budynku kamera, to umożliwi ona jego łatwiejsze zidentyfikowanie i złapanie.
Najnowsza kamera zewnętrzna WiFi od marki Hama może stanowić skuteczny straszak na potencjalnych włamywaczy lub wandali szczególnie ze względu na kilka cech – nagrywanie w ostrej jak żyleta rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), podgląd w czasie rzeczywistym, czujniki dźwięku i ruchu oraz noktowizor na podczerwień. Doskonale sprawdzi się też przy nadzorowaniu dzieci czy domowych zwierząt. Nie umkną żadna chwila ani charakterystyczny detal, nawet w nocy.
Kamera ma wymiary 13,2 x 8 x 8 cm. Konfiguracja przebiega błyskawicznie we własnej sieci WiFi, bez huba. Dysponuje klasą wodoszczelności IP 65, czyli jest zabezpieczona przed pyłem i deszczem. Dlatego bez problemu może być mocowana na fasadach budynków, a obraca się w zakresie 110 stopni. Podłącza się ją do prądu za pomocą dołączonego zasilacza.
W połączeniu z aplikacją Hama Smart Home za pomocą tego sprzętu dostajemy możliwość kontrolowania swojej posiadłości, ogrodu czy drzwi wejściowych na smartfonie, bez ruszania się z leżaka, kanapy czy łóżka. Co więcej, współpracuje z asystentami głosowymi Amazon Alexa, Google Assistant, Amazon Echo Show i Google Nest Hub, iOS oraz Android. Dzięki prostym komendom głosowym można więc łatwo wyświetlać obraz na żywo na każdym urządzeniu z ekranem. Kamerę da się również podłączyć do wszystkich produktów smart home innych producentów kompatybilnych z Alexa i Google Assistant, rozbudowując scenariusze alarmowe.
Jeśli opisywane urządzenie monitorujące wykryje ruch, może zostać wysłane powiadomienia push lub automatycznie rozpocząć się nagrywanie. Nie brak w nim wejścia na kartę microSD i microSDHC (obsługa pojemności do 128 GB), co pozwala na archiwizowanie ujęć o wysokiej jakości.
Kamera obsługuje wykrywanie dźwięku z dwustopniową regulacją czułości (wysoka lub niska). Gdy wychwyci jakiś odgłos, kamera WLAN wysyła powiadomienie do smartfona. Warto też wspomnieć o dwukierunkowym dźwięku. Wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiają komunikację za pośrednictwem kamery, np. z listonoszem lub kurierem, nawet gdy nikogo nie ma w domu.
Praktyczną funkcjonalnością w czasie urlopu jest możliwość obsługiwania profili wielu użytkowników w tym samym czasie. Za opłatą mamy też do wyboru dodatkowe zabezpieczenie w postaci opcjonalnego zapisu nagrania w chmurze. Dane są przechowywane tylko na niemieckich serwerach.
W ofercie znalazły się dwie wersje kolorystyczne – czarno-srebrna i biała. Sugerowana cena detaliczna kamery zewnętrznej WiFi wynosi 270 zł.
Wszystkie szczegóły znajdziemy na stronie https://pl.hama.com.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.