Elektroniczny Cerber. Strzeż swój dobytek życia z kamerą zewnętrzną WiFi Hama
Właśnie dołączyła do oferty producenta. Nagrywa w rozdzielczości Full HD, umożliwia podgląd na żywo i reaguje na komendy głosowe. Dysponuje czujnikami dźwięku i ruchu oraz noktowizorem. Kamerą można sterować aplikacją w smartfonie, a obraz jest zapisywany na karcie microSD lub w chmurze. Dla komunikacji w obie strony nie zabrakło w niej mikrofonu i głośnika.
Tego typu urządzenie to najlepszy sposób na spokojny sen lub dłuższy pobyt poza domem, szczególnie podczas wakacji. Pozwala monitorować na bieżąco posesję, podwórze, ogród, patio, garaż, zagrodę ze zwierzętami czy parking, odstraszając ewentualnego złodzieja. A gdy na drodze rozwoju przestępczej kariery nie powstrzyma go nawet zainstalowana na elewacji budynku kamera, to umożliwi ona jego łatwiejsze zidentyfikowanie i złapanie.
Najnowsza kamera zewnętrzna WiFi od marki Hama może stanowić skuteczny straszak na potencjalnych włamywaczy lub wandali szczególnie ze względu na kilka cech – nagrywanie w ostrej jak żyleta rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), podgląd w czasie rzeczywistym, czujniki dźwięku i ruchu oraz noktowizor na podczerwień. Doskonale sprawdzi się też przy nadzorowaniu dzieci czy domowych zwierząt. Nie umkną żadna chwila ani charakterystyczny detal, nawet w nocy.
Kamera ma wymiary 13,2 x 8 x 8 cm. Konfiguracja przebiega błyskawicznie we własnej sieci WiFi, bez huba. Dysponuje klasą wodoszczelności IP 65, czyli jest zabezpieczona przed pyłem i deszczem. Dlatego bez problemu może być mocowana na fasadach budynków, a obraca się w zakresie 110 stopni. Podłącza się ją do prądu za pomocą dołączonego zasilacza.
W połączeniu z aplikacją Hama Smart Home za pomocą tego sprzętu dostajemy możliwość kontrolowania swojej posiadłości, ogrodu czy drzwi wejściowych na smartfonie, bez ruszania się z leżaka, kanapy czy łóżka. Co więcej, współpracuje z asystentami głosowymi Amazon Alexa, Google Assistant, Amazon Echo Show i Google Nest Hub, iOS oraz Android. Dzięki prostym komendom głosowym można więc łatwo wyświetlać obraz na żywo na każdym urządzeniu z ekranem. Kamerę da się również podłączyć do wszystkich produktów smart home innych producentów kompatybilnych z Alexa i Google Assistant, rozbudowując scenariusze alarmowe.
Jeśli opisywane urządzenie monitorujące wykryje ruch, może zostać wysłane powiadomienia push lub automatycznie rozpocząć się nagrywanie. Nie brak w nim wejścia na kartę microSD i microSDHC (obsługa pojemności do 128 GB), co pozwala na archiwizowanie ujęć o wysokiej jakości.
Kamera obsługuje wykrywanie dźwięku z dwustopniową regulacją czułości (wysoka lub niska). Gdy wychwyci jakiś odgłos, kamera WLAN wysyła powiadomienie do smartfona. Warto też wspomnieć o dwukierunkowym dźwięku. Wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiają komunikację za pośrednictwem kamery, np. z listonoszem lub kurierem, nawet gdy nikogo nie ma w domu.
Praktyczną funkcjonalnością w czasie urlopu jest możliwość obsługiwania profili wielu użytkowników w tym samym czasie. Za opłatą mamy też do wyboru dodatkowe zabezpieczenie w postaci opcjonalnego zapisu nagrania w chmurze. Dane są przechowywane tylko na niemieckich serwerach.
W ofercie znalazły się dwie wersje kolorystyczne – czarno-srebrna i biała. Sugerowana cena detaliczna kamery zewnętrznej WiFi wynosi 270 zł.
Wszystkie szczegóły znajdziemy na stronie https://pl.hama.com.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.