Komunikaty PR

Ekologiczne postanowienia noworoczne - co zrobić, aby się z nich wywiązać?

2020-01-20  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Langer
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
katarzyna.langer|flpr.pl| |katarzyna.langer|flpr.pl
690 000 722
www.flpr.pl
Do pobrania ezviz ( 0.01 MB )

To już nie opinie czy przeświadczenia. Klimat ulega zmianie, a nasze środowisko zaczyna znajdować się w coraz większym zagrożeniu. To ostatni moment na to, aby zmienić swoje codzienne nawyki i zatroszczyć się o planetę. Czy aby to zrobić, konieczne są drastyczne zmiany? 

 

Media, celebryci i influencerzy wciąż nakłaniają nas do zmiany życia na bardziej eco. W tej dziedzinie naprawdę warto posłuchać ich zdania. To nie moda —  to starania, które wszyscy musimy podjąć, aby zapobiec katastrofie. Początek nowego roku to czas postanowień i planowania zmian, jakie chce się wprowadzić w nadchodzących miesiącach. Może to więc najlepszy czas na wprowadzenie nowych eco nawyków do naszej codzienności?
 

 

Bidon i materiałowa torba podstawowe atrybuty do eco zmiany

Od czego zacząć? Ograniczenie jazdy samochodem może dla wielu być wyświechtanym banałem, jednak to kwestia, o której zawsze warto przypominać. Emisja CO2 wciąż rośnie, a prawie 30% z niej pochodzi z sektora transportu. Te dane dają do myślenia i inspirują do rozważenia zmiany środka transportu. Kolejną pozycją na liście noworocznych ekologicznych postanowień jest ograniczenie plastiku. W Polsce zużywa się go aż 3,5 mln ton rocznie —  nie ulega wątpliwości, że powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby ta liczba nie utrzymała się na tak wysokim poziomie. Zaopatrzenie się w torbę wielokrotnego użytku czy też nabycie bidonu w celu zmniejszenia plastikowych butelek to kroki, od których dobrze zacząć ekologiczne przyzwyczajenia. To jednak nie musi być koniec planowanych zmian.  Ograniczenie produktów mięsnych oraz rozsądne zakupy odzieżowe to kolejne nawyki, których wyrobienie ma ogromny wpływ na nasze środowisko. To przecież te dwa sektory —  branża odzieżowa oraz produkcja przetworów mięsnych — w olbrzymim stopniu przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych. Czy to oznacza, że na dobre musimy zrezygnować z odwiedzania galerii handlowej lub jedzenia mięsa? Niekoniecznie. Zakup jednych porządnych spodni zamiast pięciu gorszej jakości i parę wegetariańskich obiadów w tygodniu to już coś.  Gdzie jeszcze szukać obszarów na eko zmiany w 2020 roku? 

 

Zacznijmy od naszych domów

Nie da się ukryć, że współczesne domostwa potrzebują sporej ilości energii elektrycznej. Oświetlenie, sprzęty kuchenne, pralka, telewizor... To tylko niektóre z obiektów, które do pracy potrzebują nie mało prądu. To nie tylko problem, z którym musi poradzić sobie domowy budżet, ale również środowisko. Jak więc zadbać o te dwie kwestie? Tak jak w omawianych wcześniej przykładach, wystarczy zacząć od niewielkich zmian. Wyłączenie nieużywanych sprzętów, gaszenie światła, używanie ekologicznych trybów prania, wyciąganie kabli z kontaktu — już tyle wystarczy, żeby zredukować wysokość rachunków. 

 

Inteligentne gniazdka

Kolejnym krokiem, który pomoże zmniejszyć zużycie prądu oraz nieco odciąży naszą planetę, może być nabycie niewielkiego przedmiotu o sporej sile sprawczej. Smart plug, czyli inteligentne gniazdko, to wtyczka, którą umieszcza się w kontakcie. Następnie podpina się do niego dowolne sprzęty. Co można zyskać za pomocą tego urządzenia? Po pierwsze, kontrolę sprzętów do niego podpiętych. Użytkownik monitoruje poziom zużycia energii, ustawia tryby funkcjonowania, czy też zdalnie włącza i wyłącza urządzenia. Jednym z takich inteligentnych gniazdek jest T31 od ezviz. Wszystkie wymienione funkcje obsługiwane są z poziomu aplikacji łączącej się z urządzeniem. W łatwy sposób można więc przeanalizować, ile kWh zużyte zostaje na poszczególne czynności i zastanowić się, w jaki sposób zmienić te dane. Przykładowo, przebywając poza domem, można zdalnie włączyć pralkę czy zmywarkę i skorzystać z niższych stawek za prąd, czy też wyłączyć telewizor, o którym zapomniał któryś z domowników przed wyjściem. Wtyczka do ezviz to rozwiązanie, które pod uwagę powinien wziąć każdy, kto planuje zrealizować postanowienia związane z ograniczeniem zużycia energii. 

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do dopisania kilku ekologicznych postanowień do listy na 2020 rok. Drobne zmiany w codziennych czynnościach to pierwsze kroki, za które mogą podziękować nam przyszłe pokolenia. 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom NOWOŚĆ! TRA LALA – ekologiczny płyn uniwersalny do mycia różnych powierzchni Biuro prasowe
2020-07-31 | 14:07

NOWOŚĆ! TRA LALA – ekologiczny płyn uniwersalny do mycia różnych powierzchni

 Gama produktów marki ZAA-ZOO-LAA powiększyła się o kolejną nowość – ekologiczny, uniwersalny płyn o uroczej nazwie TRA LALA. Nowy produkt przeznaczony jest do
Dom Inwestycja Wilczak 20 na ukończeniu
2020-07-28 | 11:00

Inwestycja Wilczak 20 na ukończeniu

Zbliża się zakończenie realizacji inwestycji mieszkaniowej Wilczak 20. W ramach projektu powstało już 5 budynków wielorodzinnych z 439 lokalami łącznie. Na ostatnie prostej jest
Dom Osiedle Silesia z panelami fotowoltaicznymi
2020-07-28 | 11:00

Osiedle Silesia z panelami fotowoltaicznymi

Fotowoltaika to nie tylko trend, ale też znak czasów. To także troska o planetę, a przy okazji niższe rachunki. Rozwiązania takie już od jakiegoś czasu są udziałem

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Firma

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Robotyka i SI

Telewizja coraz chętniej wykorzystuje kamery z możliwością sterowania w czasie rzeczywistym i rozszerzoną rzeczywistość. Pandemia przyspieszyła ich rozwój

Choć branża medialna i rozrywkowa sporo straciła na pandemii, to koronawirus pozytywnie wpłynął na rozwój innowacji, zwłaszcza w wydarzeniach transmitowanych na żywo. Producenci telewizyjnego sportu przetestowali nowinki technologiczne, m.in. nagrania z drona czy umieszczenie kamery na strojach sędziów. Przyszłością jest też połączenie elementów rzeczywistych z wirtualnymi i zastosowanie kamer sterowanych na żywo, które pozwolą uchwycić emocje zawodników, a widzom umożliwią bezpośredni udział w wydarzeniu.