Duży apartament wakacyjny – duże możliwości
Wybierając nadmorski apartament jako inwestycję, korzyści i możliwości jest wiele. To dogodne rozwiązane second home dla rentiera, dobre źródło przychodu pasywnego (nie tylko w sezonie urlopowym, ale w całym roku) oraz najbardziej rentowny sposób lokowania kapitału. Dobra lokalizacja, bliskość morza, dodatkowe udogodnienia to kluczowe aspekty. Nie bez znaczenia jest również metraż mieszkania. Im większe, tym więcej możliwości. Jakich? Proxin Investment zdradza szczegóły.
Lokowanie kapitału w nadmorskie apartamenty wakacyjne z roku na rok staje się popularniejsze. Nic dziwnego, banki nadal oferują niskie oprocentowanie, które w zasadzie nie przynosi znaczących korzyści, a kapitalizacja odsetek dodatkowo utrudnia mnożenie zysków. Inwestowanie w nieruchomości jest więc najbezpieczniejsze i co istotne, rentowne. To także wartościowe zabezpieczenie na przyszłość. Zyski z takiej formy przychodu są spore. – Wartość dodaną z pewnością stanowi fakt, iż branża turystyczna nad Bałtykiem wzbudza coraz większe zainteresowanie – wśród Polaków, jak i zagranicznych gości. Ostatnie badania dowodzą, że chętniej wydajemy pieniądze na podróże i ich komfortowe warunki, nie tylko w high sezon, ale i poza nim – podkreśla Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.
Własne mieszkanie nad morzem to pewny i spokojny wypoczynek, jak i zysk. Zakupiony lokal można przez pewien czas wynajmować, zaś w dogodnym dla właściciela terminie samemu skorzystać z jego uroków. A lokal im większy tym lepszy, bowiem duże mieszkania, dają duże możliwości. Po pierwsze, kupna można dokonać wspólnie z rodzicami. Rodzinna inwestycja pozwala również na rodzinny odpoczynek, a kilka pokoi zapewnia właściwy komfort. Po drugie, sporo Polaków wybiera się na odpoczynek z przyjaciółmi. Oznacza to, że niezbędne są miejsca, które zapewnią kilka pokoi i wspólną przestrzeń do spotkań. Nadal popularny jest najem na pokoje. Z takiej opcji korzystają studenci i uczniowie, niektórzy turyści oraz pracownicy w delegacji. Co istotne, większe mieszkanie pozwoli też na wygodną przyszłość, na czas emerytury można przenieść się nad morze i korzystać z nadbałtyckich atrakcji.
Nautic Park posiada w swojej ofercie duże powierzchnie. Są to trzypokojowe mieszkania z wygodnym aneksem kuchennym, przestronnym balkonem, tarasem lub ogródkiem oraz zapierającym dech widokiem na Bałtyk. Ich metraż waha się od 57 do 83 mkw. A wśród dodatkowych udogodnień powstaną: strefa relaksu, zewnętrzny basen, wygodne lobby oraz podziemna hala garażowa i boksy rowerowe.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego
Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Polityka
PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.